Rekrutacja ico

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

fb1

 

logowanie

 

rodzicuonet

WIELKI FINAŁ KAMPANII DLA DAWIDA I INNYCH

DSC 0777

W niedzielę, 23 października 2016 r., na wadowickim rynku odbyła się rejestracja dawców szpiku kostnego organizowana przez DKMS (koordynator – Artur Koszla), Urząd Miasta Wadowice oraz wolontariuszy naszego liceum.

Inicjatorkami akcji z ramienia naszej szkoły były Magdalena Woźniak (kl. III D, obecnie przewodnicząca Wolontariatu ) i opiekun Szkolnego Wolontariatu – mgr Barbara Boguń.

Przygotowania do tej imprezy poprzedzone były żmudną pracą wolontariuszy, którzy rozklejali plakaty, roznosili ulotki i rozdawali je mieszkańcom naszego regionu.

W piątek, 21 października, rejestracja odbywała się w trzech szkołach średnich naszego powiatu – w ZS nr 3 im. Ks. J.Tischnera w Wadowicach, w Zespole Szkół CKU im. JP II w Radoczy oraz w I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach. W tym dniu zarejestrowano 172 osoby ( w I LO – 65).

W niedzielę  47 wolontariuszy z naszej szkoły już o godz. 8.00 pojawiło się na Placu Jana Pawła II i pod okiem pana Marka Makowskiego  z DKMS  zabrało się do rozkładania namiotów. O godzinie  9.00 zaczęło się szkolenie wolontariuszy. Około godziny 9.40 pojawili się pierwsi  chętni do rejestracji. Z każdą godziną przybywało ludzi na wadowickim rynku. W efekcie przedłużyliśmy rejestrację do godziny 16.40.  Tym sposobem 18 rejestrujących i trzy osoby sprawdzające przez siedem godzin miało pełne ręce pracy.

Od godziny 10.00 na scenie odbywał się koncert podczas którego wystąpili m.in. przyjaciele Dawida Zająca (ucznia klasy III D naszej szkoły, wspaniałego wolontariusza, cierpiącego na aplazję szpiku kostnego). Można było zobaczyć piękny taniec Irenki Wiktor i jej koleżanki, zumbę w wykonaniu dzieci i ich mam z Zawadki (grupy prowadzi pani Karolina Gajewska) oraz posłuchać śpiewu Sandry Paczyńskiej, Gabrysi i Darii Twardowskich, Kingi Podgórniak, Kingi Skrzypek, Patrycji Targosz i Asi Radeckiej. Na scenie pojawiły się też zespoły Hak i Przyjaciele, Paranoica, Thatch, Thief of Time, Shadowscapes, Over’n Out.Koncert prowadził pan Filip Kosarski. Odbył się też pokaz strażaków OSP z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Swój namiot rozbili również ratownicy z Wadowickiego Hufca ZHP.

           W niedzielę zarejestrowało się aż 506 osób ! W sumie więc  w bazie DKMS pojawi się 678 nowych potencjalnych dawców .

Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom za wysiłek i pomoc, sponsorom  za  posiłek dla wolontariuszy, a paniom z Banku PKO BP za wspaniałe ciasta, którymi częstowano  przybyłych na rynek.

 

 mgr Barbara Boguń