logo ok1

rekrutacja 2017

LOGO BRAZ

250x90 liceum1

srebrneLiceum2016

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że I Liceum Ogólnokształcące

im. Marcina Wadowity w Wadowicach jest wśród 500 najlepszych liceów

w Polsce sklasyfikowanych

w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych

PERSPEKTYWY 2016

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2016"

 maratonplywacki

 

herb1

 

 uonet 

 Dziennik elektroniczny podręcznik dla użytkownika

 

bip

 

wirtualny

 

lowadowice1

 comenius1

 pnwm1

 

 

TALENT GIMPEL 2017

talentgimpel17 068   W sobotę (4 marca) odbyła się trzecia edycja Talent Gimpel. Tegoroczny konkurs został poświęcony naszemu absolwentowi Mateuszowi Kowalczykowi - choremu na glejaka mózgu. Podczas imprezy rozdawaliśmy ulotki i zachecaliśmy do niezwłocznej pomocy. 

W rywalizacji, ale pełnej uśmiechu i zabawy, wzięło udział 13 osób, a obejrzeliśmy 10 występów. Od śpiewu, gry na instrumentach, kabaretu aż do rysunków, które okazały się zwycięskie. 

Profesjonalne i znane jury, w którym zasiedli: mgr inż. Janina Turek-dyrektor szkoły, Gosia Andrzejewicz-piosenkarka, Małgorzata Kukuła-prezenterka telewizyjna, Beniamin Sobaniec-wokalista i gitarzysta i Michał Kasprzak-aktor, zdecydowali o wygranej Aleksandry Krzemień, której prace zachwyciły nie tylko jury, ale i całą publiczność. 

Drugie miejsce zajęły Kinga Skrzypek wykonująca francuską piosenkę oraz Aleksandra Szczygieł i akompaniująca jej na pianinie Magdalena Pindel.
Trzecie miejsce zajęła Kinga Podgórniak, która czarowała głosem i grą na pianinie.
Każdy z uczestników dostał cenne nagrody za udział, a laureaci dodatkowo nagrody pieniężne. Ostatnia sobota była niezapomniana dla wszystkich. Dla uzdolnionych uczniów, których w naszej szkole nie brakuje, jest to krok do wielkiej kariery, a słowa jury zachętą do spełniania marzeń.
Mamy nadzieję, że zrealizują oni swoje plany, a dzięki nagłośnieniu i informacji o chorobie Mateusza uda nam się znaleźć jeszcze więcej ludzi dobrego serca.

Foto:  mgr. Zygmunt Górski