Rekrutacja ico

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

fb1

 

logowanie

 

rodzicuonet

OLA z „głową wśród gwiazd” PRAWIE NAJLEPSZA W POLSCE !

   W dniach 22-25 marca 2017r. w Grudziądzu odbyło się XLIII Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne im. Profesora Roberta Głębockiego. Podczas trzech sesji komisja konkursowa wysłuchała 24 referatów z zakresu astronomii i astronautyki wygłoszonych przez finalistów wojewódzkich konkursów OMSA.

Zwyciężczynią tegorocznej rywalizacji została Paulina Feister z II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie za referat "Wyznaczanie odległości Ziemi od Słońca z wykorzystaniem tranzytu Merkurego".

Uczennica naszej szkoły Aleksandrze Krzemień z klasy IIa zajęła drugie miejsce za prace pt.„Ewolucja gwiazd pojedynczych i amatorskie obserwacje poszczególnych jej etapów”.

2a7a8a

Przyznano także nagrodę publiczności wyłonioną w głosowaniu wszystkich uczestników. W tej kategorii miejsce pierwsze zdobył Filip Tomczyk z Ostrowa Wielkopolskiego (referat pt. "Wyznaczanie parametrów orbitalnych ciała niebieskiego z użyciem odbicia fal radiowych"), a drugie nasza Ola KrzemieńTak więc odniosła podwójny sukces w tej rywalizacji!

Nagroda za II miejsce to teleskop Sky-Watcher, zwierciadlany (reflektor), apertura 114 mm, ogniskowa 900 mm.

Ola już myśli nad tematem kolejnego referatu, który pozwoliłby jej wziąć udział w OMSA w przyszłym roku a oprócz tego zamierza wystartować w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Astronomicznej organizowanej przez Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie.
Gratulujemy! 

mgr inż. Sławomir Fice

10a 14a 11a