logo ok1

 

 herb1

bip

 

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 

rodzicuonet

XXXVII Małopolski Festiwal Artystyczny Młodzieży

2„A dusza
gdzieś skryta,
nikt o nią nie pyta?” - kolejne nagrody
dla licealistów
z „Wadowity”

 

   Tak się jakoś ostatnio składa, że laury w olimpiadach i konkursach dla naszego liceum zdobywają głównie humaniści. Bo to i laureatka Olimpiady Języka Francuskiego, i finaliści Olimpiady Języka Polskiego i Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, i laureat Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton we Wrocławiu. Okazuje się, że to nie tylko pęd do zdobywania ścisłej wiedzy, ale i poszukiwania humanistyczne i artystyczne przyciągają najzdolniejszą młodzież z regionu do „Wadowity”, czego kolejnym dowodem są  sukcesy licealistów w XXXVII Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży, którego Gala Finałowa odbyła się 29 maja b.r. w krakowskim teatrze „Groteska”. Tym razem były to wyłącznie nagrody za I i II miejsca: czlonkowie redakcji pisma szkolnego „Peryskop” Martyna Guzdek (dwie II nagrody w kategoriach: literatura oraz dziennikarstwo) oraz Jakub Gawęda, jeden z czterech nagrodzonych równorzędną pierwszą nagrodą poetów, zostali wzmocnieni przez ekipę filmowców – amatorów  w składzie: Edyta Sadzikowska, Roksana Leszczyńska, Kinga Wiktor, Michał Wadoń, którzy za samodzielnie nakręcony film pt. „Uwięziona”  otrzymali od razu w debiucie I nagrodę. Tak więc „Wadowita” to nie tylko potęga maturalna w zakresie przedmiotow ścisłych i przyrodniczych oraz znakomitość w humanistycznych, ale dobry adres dla młodych, poszukujących artystycznej „duszy”, wcześniej często przytłoczonej matematycznymi wzorami czy formułkami ścisłych definicji.

 „Bardzo się cieszę, że szczególnie ostatnie lata to pasmo sukcesów artystycznie i dziennikarsko uzdolnionej mlodzieży: od „historycznego” sukcesu Michała Sikorskiego, który po raz pierwszy w historii szkół naszego regionu wygrał Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, po aktualnych olimpijczyków z zakresu humanistyki i laureatów ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów publicystycznych czy literackich. Wydaje mi się, że powoli zmienia to postrzeganie naszej szkoły: to już nie tylko znakomite przygotowanie do egzaminow maturalnych, ale i indywidualne podejście do uzdolnionych artystycznie ”indywidualistów”, co przynosi takie właśnie jak w tym roku spektakularne efekty. Myślę, ze gimnazjaliści to dostrzegają i biorą pod uwagę przy wyborze szkoły i stąd ”wysyp” nagród dla naszych uczniów w dziedzinie publicystyki, literatury, recytacji czy w tym roku także filmu” - komentuje wyniki Małopolskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży opiekun „Peryskopu”, polonista  z „Wadowity”, Henryk Odrozek.

 

 

mgr Henryk Odrozek