logo ok1

 

 herb1

bip

 

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 

rodzicuonet

Lackowa II - 22 - 23 marca 2014 roku

Beskid Niski – sercu bliski! Dlatego znowu pojechaliśmy w tej piękny rejon gdzie cisza miesza się z szumem traw, historię opisują cerkwi banie, gdzie rzeki regulują bobry, a drewniane łemkowskie chaty kryją się w cieniu gór.

Pierwsza była Lipnica Murowana. Wieś znana z tradycji najdłuższych palm wielkanocnych, miejsca urodzenia świetego Szymona, którego relikwie znajdują się w Bazylice w Wadowicach, oraz drewnianego kościółka św. Leonarda, który zwiedziliśmy. Świątynia ta wpisana jest na listę UNESCO. Zbudowana jest z modrzewiowego drewna na zrąb, w środku pokryta starymi polichromiami, ołtarz umocowany jest do tysiącletniego pogańskiego słupa z wyrzeźbioną głową Światowida. W lipcu 1997 roku wystąpiła z brzegów rzeka Uszwica i zalała kościół do wysokości 1,5m. Uszkodzeniu uległa konstrukcja kościoła i cenne malowidła.

IMG 6167 IMG 6172
Kościól pw Św. Leonarda

Polichromia na ścianie wewnątrz kościoła.
Anioł i diabeł spierają się o duszę umarłego.

Czytaj więcej...

Rusza wyprawa w ramach SKKT !!!

'W góry, w góry miły bracie! Tam swoboda czeka na Cię!".

Już jutro, tj. 22 marca, rusza kolejna wyprawa SKKT (tym razem dwudniowa).  Celem naszym jest

LACKOWA w Beskidzie Niskim.

LACKOWA 997m n.p.m. to najwyższy szczyt polskiej części Beskidu Niskiego, jeden z dziewięciu zaliczanych do Korony Beskidów.  Po stronie słowackiej jest nieco wyższy szczyt Busov 1002m. n.p.m. Jeśli warunki pogodowe pozwolą pójdziemy pieszo w stronę Wysowej.  Tam skorzystamy z błogiego relaksu w nowym, pięknym Aquaparku. Wieczorem w miejscu noclegu – Dom Wczasowy – Cztery Pory Roku – na kolację będzie domowa pizza.

JEŚLI POWITANIE WIOSNY 2014, TO TYLKO W GÓRACH I TYLKO Z SKKT !!!

Czytaj więcej...

Jubileusz 40tej wycieczki SKKT

Jubileusz 40tej wycieczki SKKT !!!logo skkt

                                                Jak to było?

                                                                  Wspomnijmy 40 wycieczek SKKT raz jeszcze.

 

 

Czytaj więcej...

23 listopada 2013 na Turbacz

W listopadowy, chłodny poranek w licznym gronie pojawiliśmy się na spowitym ciemnością szkolnym parkingu.Punktualnie o siódmej wyruszyliśmy na jubileuszową – czterdziestą wycieczkę SKKT pod opieką aktualnego jej opiekuna.Trasa naszej wędrówki wiodła z Koninek, krótkim ale stromym szlakiem przez Czoło Turbacza. Widoki z gorczańskich polan mogliśmy podziwiać tylko na tablicach umieszczonych w punktach widokowych. Świat szczelnie spowijały mgły.

Czytaj więcej...

26 października 2013 - marsz na orientację

26 października rozpoczęliśmy udziałem w kolejnej edycji Andrychowskiej Imprezy na Orientację. Tym razem wystartowały cztery zespoły z naszej szkoły. Wszelkie informacje z tej sympatycznej imprezy znajdziesz na stronie zssinwald.com.pl w zakładce andino. Kolejne marsze w lutym, kwietniu i czerwcu. Do zobaczenia.

mgr Rafał Cmunt - opiekun SKKT

12 października 2013 na Wysoką

Wybraliśmy się w Małe Pieniny, na najwyższy szczyt - Wysoką 1050m n.p.m. Pogoda dopisała. Do społeczności SKKT znowu dołączyła spora grupa nowych sympatyków. SKKT łąąąąąączy:) Mieliśmy okazję przyglądać się pracy pasterzy z wielkim stadem owiec. W bacówce można było kupić pyszny i prawdziwy, czyli z owczego mleka oscypek. Był test krajoznawczy z pieknymi nagrodami w postaci map turystycznych. Były też pyszne lody w Krościenku.

Dla wszystkich, którzy zdobywają Koronę Beskidów była to góra dziesiąta, niezbędna do uzyskania odznaki PTTK. Chociaż, Wysoka leży w Pieninach - nie w Beskidach - ale jak trzeba to trzeba... Z turystycznym pozdrowieniem

mgr Rafał Cmunt - opiekun SKKT

21 września 2013 na Pilsko

Rozpoczęliśmy nowy sezon turystyczny. Najpierw był wielki deszcz, który szumiał prawie jak spieniony na potoku Sopotnia wodospad. Potem wędrowaliśmy w stronę Hali Miziowej, gdzie rozłożyło się wielkie schronisko, dalej na szczyt Pilska 1537m n.p.m. To drugi co do wysokości, po Babiej Górze, szczyt w Beskidach. W drodze powrotnej do Korbielowa trafiliśmy do dzikiej i pięknej jaskini Przed Rozdrożem. SKKT powiększyło się o kolejny rocznik pierwszaków, którzy po raz pierwszy, ale mam nadzieję nie ostatni podążyli wspólnie po górskiej ścieżce.

mgr Rafal Cmunt - opiekun SKKT