logo ok1

 

 herb1

bip

 

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 

rodzicuonet

19 - 20 czerwca 2013 - Wolontariat i SKKT razem w Tatrach

19 - 20 czerwca 2013 wolontariat szkolny i SKKT połączyły siły i razem wybraliśmy się w Tatry. Prężną, pełną energi organizatorką tej imprezy była przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity Pani Maria Talaga, pomysłodawcą wycieczki w Tatry - opiekun SKKT, przewodnikiem - Pan Antoni, wolontariuszy namówiła na wyjazd opiekunka wolontariatu Pani profesorka Barbara Boguń. Nasza grupa liczyła 30 uczestników, najmłodszy z wolontariuszy - Janek ma dopiero 12 lat, ale dzielnie kwestował w listopadzie na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków naszych zmarłych Profesorów. Najstarsza wolontariuszka - Ania - kiedyś zaangażowana w wolontariacie, dziś jest studentką Śląskiego Uniwersytetu.Wolontariusze z wszystkich klas naszej szkoły oraz SKKTowicze dzielnie przemierzali trudne tatrzańskie ścieżki. Wędrowanie w wysokich górach, choć piękne, przychodzi w trudzie upału i wysokości, bólu otartych stóp i pleców. Podobnie jest w życiu, gdzie najczęściej nie jest z górki, więc czapki z głów panowie przed tymi, którzy potrafią jeszcze pomagać drugiemu człowiekowi! Zachęceni przykładem naszej wyprawy wyciągajcie codziennie rękę do drugiego człowieka, okazję mamy w Szkolnym Wolontariacie. Bądzcie też wrażliwi na piękno przyrody i korzystajcie z jej dobrodziejstwa, okazja czeka w SKKT :)

mgr Rafał Cmunt - opiekun SKKT

8 czerwca 2013 Słowacki Raj

Słowacki Raj to niezwykle bajeczna kraina wyrzeźbiona w skale. Głębokie wąwozy, wodospady i fantastyczne szlaki poprowadzone z pomocą łańcuchów, stopni i długich drabin. Turyści wspinają się ponad pryskającą wodą, przepaściami i w wąskich gardłach rzecznych kanionów. To była pierwsza zagraniczna wycieczka naszego SKKT. Naszą wędrówkę zaczęliśmy od spotkania ze słowackim przewodnikiem z horskiej zachrannej służby. Wędrowaliśmy wąwozem Sucha Bela, najpopularniejszym i niezwykle efektownym. Po jego przejściu odpoczęliśmy w schronisku Klastorisko i udaliśmy się w drugą część trasy – przełomem Hornadu. Szlak był emocjonujący ale bezpieczny, zawieszony kilka metrów nad płynącą rzeką. Pokonuje się go po metalowych stupackach zamocowanych w skale, ubezpieczonych dodatkowo łańcuchem. Zapraszam do oglądania zdjęć i na następne wyjazdy w przyszłym sezonie.

mgr Rafał Cmunt - opiekun SKKT

20 kwietnia 2013 na Radziejową

20 kwietnia 2013. Wybraliśmy się na Radziejową 1266m n.p.m. Jest to najwyższy szczyt pasma Beskidu Sądeckiego. Należy zatem do tzw Korony Beskidów Polskich. My wędrowaliśmy od  Jaworek szlakiem coraz bardziej zimowym. Na Radziejowej, z wysokiej wieży, widać było tylko pędzące chmury. Ze szczytu brodząc w śniegu doszliśmy do schroniska na Przehybie. Dalej nasz szlak prowadził do Szczwnicy. Na końcu trochę się pogubiliśmy, ale to już tradycja SKKT. Jak to mówią: nie sztuką jest się zgubić... sztuką jest się (ciągle) odnajdywać! Na zakończenie wycieczki zjedliśmy pyszne krościeńskie lody i już było po wszystkim. To była prawdziwie górska wyprawa! Oby tak dalej.

mgr Rafał Cmunt - opiekun SKKT

23 - 24 marca 2013 - Lackowa

Znowu jesteśmy w górach. Beskid Niski - sercu bliski. Po tej wyprawie, to zawołanie wszyscy uczestnicy będą pamiętać, właśnie sercem! Piękna była zima i mróż i śnieg. Czekała na nas słynna zachodnia ściana Lackowej. Ściana płaczu - bo płaczą wędrowcy wspinając się w trudzie po najbardziej stromej ścieżce w Beskidzie... Ale my nie płakaliścmy. Była radość i zmęczenie. A w pamięci... Lackowa na zawsze. Co jeszcze? Piękne cerkwie i czas zatrzymany w drewnie... Chrupanie śniegu pod stopami i słońce między soplami drzew... Ślady kultury Łemków w opuszczonych dolinach i ślad wielkiej wojny, kości żołnierzy zagrzebanych w niegościnnych górach... W górach jest wszystko...
Zapraszam do zdjęć i oczywiście na następne wycieczki!

mgr Rafał Cmunt - opiekun SKKT

10 listopada 2012 na Czupel

10 listopada 2012 roku wybraliśmy się na Czupel 933m n.p.m. W blasku jesiennego Słońca wędrowaliśmy na najwyższy szczyt Beskidu Małego. Był czas na rozmowy, szuranie w uschniętych liściach, był czas... Podziwialiśmy widoki gór w złoto-pomarańczowej krasie. Nieoczekiwanie znaleźliśmy jaskinię Wietrzną Dziurę, którą z przyjemnością zwiedziliśmy. Jakoś tak szybko minął nam ten sobotni dzień, ale przecież przed nami jeszcze wiele górskich wrażeń!

mgr Rafał Cmunt - opiekun SKKT

6 października 2012 na Trzy Korony

6 października wybraliśmy się na górski klasyk: w Pieniny, na Trzy Korony. Pogoda dopisała nadzwyczajnie. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Szczawnicy od przepłynięcia Dunajca i wspinaczki na Sokolicę. Tam naszym oczom ukazał się cudny widok przełomu Dunajca, gdzie od półwiecza rośnie słynna, uczepiona skał Sokolicka Sosna. Dalej szliśmy Sokolą Percią na Trzy Korony. Musieliśmy nieco odczekać w kolejce na zatłoczonym szczycvie, ale było warto. Widoki zapierały dech w piersiach. Na koniec wypróbowaliśmy słynnych Krościeńskich lodów i już po ciemku wróciliśmy do Wadowic.

mgr Rafał Cmunt - opiekun SKKT

22 września 2012 na Luboń Wielki

22 września wybraliśmy się na Luboń Wielki, piąty co do wysokości szczyt w Beskidzie Wyspowym. To już trzeci raz SKKT gości w tym miejscu. Jak zwykle pierwsza wycieczka w nowym sezonie cieszyła się dużym powodzeniem. Na wycieczkę wybrało się aż 30 młodych turystów. Były licznie pierwszaki, uczniowie klas drugich i trzecich - jak najbardziej też, absolwenci również. SKKT łączy!!! to hasło znowu świetnie pasuje... Było zimno, ale nie padało. Było emocjonująco na perci Borkowskiego i w skałkach. Było schronisko. Obchodziliśmy smacznie urodziny Eli. Dziękujemy za tort i yuożyczymy Ci wszystkiego najlepszego! Marta zachęcała do zbierania punktów do Górskiej Odznaki Turystycznej, mam nadzieję, że was zachęciła. Były lody u Potoczka i test krajoznawczy z nagrodami. Było jak zawsze i dlatego SKKT żyje i ma się dobrze! Pozdrawiam i do następnego razu już wkrótce.   

mgr Rafał Cmunt - opiekun SKKT