logo ok1

 

 herb1

bip

 

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 

rodzicuonet

Warszawo witaj!

1
     W dniu 08.04.2017r. Aleksandra Mirek, Adrianna Siwik oraz Julia Włosiak z klasy IIB wzięły udział w ogólnopolskim etapie olimpiady wiedzy psychologicznej, do którego zostały przygotowane przez szkolnego psychologa mgr Martę Mazur. Każda z nich pokona ponad 20 innych uczestników i znalazła się w finałowej 100. 
Rozstrzygnięcie odbyło się w VII liceum ogólnokształcącym w Warszawie i składało się z dwóch etapów: pisemnego z zagadnieniami z podstaw psychologii i ustnego. 
Dziewczyny po kilku miesiącach ciężkich przygotowań otrzymały tytuł finalistek. Serdecznie gratulujemy!
mgr Marta Mazur

Młodzieżowa Rada Miejska w Wadowicach

herb wadowicDecyzją Rady Miejskiej w Wadowicach została powołana do życia
Młodzieżowa Rada Miejska.

Jej główne zadania to:
     - podejmowanie inicjatyw na rzecz ludzi młodych i społeczności lokalnej,
     - udział młodych ludzi w podejmowaniu decyzji przez organy samorządowe,
     - edukacja w zakresie postaw obywatelskich,
     - integracja uczniów z terenu Wadowic.

Czytaj więcej...

MISYJNY OLIMPIJCZYK

 5a  
    W dniu 19 kwietnia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Znajomości Afryki.

Wśród pięćdziesięciu najlepszych finalistów był Damian Niedziela z klasy 3b, który w ostatecznej rozgrywce zajął trzecie miejsce. Gratulujemy Damianowi jego osiągnięcia, tym bardziej, że olimpiada misyjna była jego marzeniem, do którego realizowania dążył bardzo wytrwale.

Ks. Adam Garlacz

Czytaj więcej...

KOLEJNY SUKCES W KLASIE 3 G.

potoczny

 

   Uczeń klasy 3 G

Krzysztof Brańka

zakwalifikował się
do finału ogólnopolskiego Olimpiady
„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
(tegoroczna edycja olimpiady to lata 1768 – 1864
 od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego).

 

Czytaj więcej...

JOANNA GRABOWSKA - FINALISTKĄ XL OLIMPIADY JĘZYKA FRANCUSKIEGO

grabowska   W dniach 16-17 marca 2017r. w Lublinie, w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, odbyły się zawody etapu centralnego – pisemne i ustne. Część pisemna składała się z 2 wyodrębnionych elementów: testu kulturoznawczego oraz wypowiedzi pisemnej.

Całość trwała 3 godziny. W tym czasie uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania testu kulturoznawczego oraz pracowali nad wypowiedzią pisemną, która polegała na przedstawieniu analizy tekstu (wybranego dowolnie spośród trzech), odpowiedzi na postawione pytania oraz wyrażeniu własnej opinii na temat problemu zawartego w tekście.

   Podczas części ustnej uczestnicy odpowiadali na temat jednego z wybranych przez komisję tekstów i prezentowali analizę jednego fragmentu pochodzącego z prezentowanego utworu. Joanna wybrała utwory francuskiego pisarza, poety, dramaturga i polityka Victor'a Hugo.

   Dnia 18 marca miała miejsce uroczystość końcowa, podczas której ogłoszono listy Laureatów i Finalistów XL Olimpiady Języka Francuskiego. Joanna, uczennica klasy 3F, dzięki swojej pasji i zaangażowaniu, osiągnęła tytuł Finalistki Olimpiady Języka Francuskiego.

mgr Izabella Porębska - Wawro

AKCJA DLA MATEUSZA

mateusz kowalczyk

 
   W niedzielę, 26 marca 2017 roku, zorganizowaliśmy pod Bazyliką Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach kwestę dla naszego Kolegi Mateusza Kowalczyka (absolwenta LO z 2016 r.), chorego na glejaka.

   Udział w kweście wzięli nauczyciele naszej szkoły z panią Dyrektor Janiną Turek na czele, oraz Małgorzata Stopyra, Katarzyna Jamka, Tomasz Cupak, Jędrzejowski Andrzej, Barbara Boguń i wolontariusze: Magdalena Woźniak, Karol Gruca, Kasia Gorczowska, Weronika Zaremba, Weronika Bereżan, Aleksandra Zawiła – kl. III D, Monika Skorupa, Bartłomiej Zajda, Grzegorz Zając – kl. III C, Weronika Guzik, Agnieszka Zając, Bożena Walusiak, Natalia Kamińska, Ania Wójcik, Aleksandra Adamik – kl. II C, Emilia Fortuna – kl. II D, Ewelina Wójciga – kl.II F, Emilia Supron , Michał Bojczuk, Julia Byrska - kl. IE, Jakub Foryś , Julia Polak – kl. IC. 

Czytaj więcej...

WIELKANOCNY KOSZYCZEK

1 2Jeśli masz dobre serce i potrafisz się podzielić z innymi,
to zrezygnuj z części słodyczy,
które miałbyś skonsumować i przynieś je do szkoły.
Wolontariusze przygotują
z nich paczkę dla dzieci z uboższych rodzin.
Zbiórka trwa do 6 kwietnia 2017 r.
Słodycze można przynosić do opiekuna Wolontariatu (sala 56)

mgr Barbara Boguń - opiekun wolontariatu

XII POWIATOWY KONKURS WIEDZY O NAUCZANIU ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

papaI Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity w Wadowicach
serdecznie zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wadowickiego 
do wzięcia udziału 

w Konkursie Wiedzy o Nauczaniu Świętego Jana Pawła II.

W tegorocznej edycji zapraszamy do pogłębienia treści
Encykliki św. Jana Pała II Evangelium vitae.

Etap szkolny odbywa się 21 kwietnia 2017 r.

Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie w zakładce „konkursy” naszej szkoły.

OLA z „głową wśród gwiazd” PRAWIE NAJLEPSZA W POLSCE !

   W dniach 22-25 marca 2017r. w Grudziądzu odbyło się XLIII Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne im. Profesora Roberta Głębockiego. Podczas trzech sesji komisja konkursowa wysłuchała 24 referatów z zakresu astronomii i astronautyki wygłoszonych przez finalistów wojewódzkich konkursów OMSA.

Zwyciężczynią tegorocznej rywalizacji została Paulina Feister z II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie za referat "Wyznaczanie odległości Ziemi od Słońca z wykorzystaniem tranzytu Merkurego".

Uczennica naszej szkoły Aleksandrze Krzemień z klasy IIa zajęła drugie miejsce za prace pt.„Ewolucja gwiazd pojedynczych i amatorskie obserwacje poszczególnych jej etapów”.

2a7a8a

Czytaj więcej...