MŁODZI PROLAIFERZY NAGRODZENI !

20160402 131446

 

 

2 kwietnia 2016 roku podczas XXXVI Pielgrzymki Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę, odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. bł. ks. Jerzego Popiełuszko „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach literackiej, plastycznej i multimedialnej. Naszą szkołę reprezentowało aż 65 prac wykonanych przez uczniów liceum.

Czytaj więcej...

XI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O NAUCZANIU JP II

JP2XI Powiatowy Konkurs wiedzy
o nauczaniu
Świętego Jana Pawła II
pod patronatem
Zarządu Powiatu Wadowickiego

I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity  w Wadowicach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie wiedzy o nauczaniu Św. Jana Pawła II – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wadowickiego.

"W głębi sumienia człowiek odkrywa prawo,
którego sam sobie nie nakłada,
lecz któremu winien być posłuszny
                  i którego głos wzywający go zawsze tam, gdzie potrzeba,
                     do miłowania i czynienia dobra a unikania zła,
rozbrzmiewa w sercu nakazem: czyń to, a tamtego unikaj"
        (Gaudium et spes, 16)

 

Jubileuszowy Rok Miłosierdzia Bożego ogłoszony przez papieża Franciszka jest doskonałym czasem, by pochylić się nad kluczowym tematem związanym z miłością Boga do człowieka. To sumienie, w którym człowiek doświadcza Boga żywego na poziomie rozumu i wiary. Święty Jan Paweł II,  kierując swe słowa do całego Kościoła w Encyklice Veritatis Splendor, w sposób szczególny adresuje je do ludzi młodych, mówiąc: „Nie zagłuszaj swojego sumienia! Sumienie jest najtajniejszym ośrodkiem i sanktuarium człowieka, gdzie przebywa on sam z Bogiem”. Człowiek w sumieniu wie, co jest dobre, a co złe, jakich dokonywać ostatecznie wyborów, by doświadczać miłości, jednocześnie dzieląc się miłosierdziem. Zapraszamy Was wszystkich na wymagającą wędrówkę, która pozwoli Wam zdobyć wiedzę  o najpiękniejszym miejscu jakie nosicie w swym wnętrzu.

 doc-icon Regulamin konkursu               

4 KWIETNIA 2016 - DZIEŃ WADOWITY !

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity  w Wadowicach zapraszają zainteresowanych uczniów klas trzecich gimnazjum wraz z nauczycielami i rodzicami na

DZIEŃ WADOWITY 

4 kwietnia 2016 roku (poniedziałek)

w godzinach 15.00 - 17:00.

 

III EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU "NOBEL I LO"

Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w III edycji Szkolnego Konkursu "Nobel I Liceum Ogólnokształcącego", którego celem jest dowartościowanie ucznia/uczennicy za działalność na rzecz szkoły oraz dbanie o dobre imię szkoły na zewnątrz. Opiekę merytoryczną sprawuje Dyrekcja I LO. Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z regulaminem konkrusu.

Termin składania kompletnie wypełnionych komputerowo wniosków upływa  15 kwietnia 2016 roku.

mgr inż. Janina Turek - Dyrektor I LO

ZMIANA TERMINU KURSU PIERWSZEJ POMOCY!

Informuję, że uległ zmianie termin kursu pierwszej pomocy, który miał odbyć się 2 kwietnia 2016 roku (tj. sobota). Kurs pierwszej pomocy odbędzie się 19 marca 2016 roku (sobota) w Auli Papieskiej. Osoby, które w związku z zaistniałą sytuacją chcą zrezygnować z udziału w kursie, proszone są o kontakt z panią Małgorzatą Stopyrą.

mgr Małgorzata Stopyra

GMINNE I POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

P3040355-001

 

26 lutego 2016 roku, a następnie 4 marca 2016 roku odbyły się w naszej szkole gminne i powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt. Najpierw zmierzyły się między sobą o dwa miejsca premiowane awansem szkoły z terenu Wadowic i Kalwarii: ZS2, ZS3, I LO, ZSKEN, ZSiPO oraz ZSCKU Radocza. Następnie przyjechały do nas dwa zespoły z Andrychowa: LO oraz ZS1, aby walczyć, z jak się pomyślnie okazało I LO Wadowice i ZS3 Wadowice.

Czytaj więcej...

FOTORELACJA Z KONKURSU TALENT GIMPEL'16

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z konkursu Talent Gimpel'16, który odbył się 27 lutego 2016 roku w naszej szkole.

mgr Zygmunt Górski

Czytaj więcej...

DYPLOMY SKUTECZNEJ SZKOŁY !

Wydawnictwo OPERON przyznało naszej szkole dwa dyplomy "Skutecznej Szkoły" za zajęcie

2 miejsca w województwie małopolskim w rankingu szkół ponadgimnazjalnych

oraz

10 miejsca w rankingu ogólnopolskim

w próbnej maturze z Operonem, "Gazetą Wyborczą" i British Council.

 

IMG 2792       IMG 2793

 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2016

SDM09

 

W dniach 22 - 24 lutego 2016 roku odbyły się w naszej szkole wielkopostne rekolekcje. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. Krzysztof Dukielski z Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży działającego przy Konferencji Episkopatu Polski. W piękny sposób prowadził nas do refleksji nad swoim życiem i prawdą o tym, jak dorastać do prawdziwej więzi z Bogiem.

Czytaj więcej...

KURS PIERWSZEJ POMOCY!

2 kwietnia 2016 roku (tj. sobota)  odbędzie się w naszej szkole kurs pierwszej pomocy, prowadzony przez ratowników medycznych z Oświęcimia. Koszt udziału to 50zł. Rozpoczęcie zajęć o 9.00, koniec uzależniony od ilości osób i przebiegu ćwiczeń (około 13.00/14.00). Osoby zainteresowane udziałem, proszone są o zgłaszanie się do końca lutego, do organizatora pani Małgorzaty Stopyry.

mgr Małgorzata Stopyra

Z WIZYTĄ U KARDYNAŁA...

Z wizytą u Kardynała Stanisława Dziwisza...

 

W piątek 5 lutego 2016 roku delegacja naszej szkoły oraz Powiatu Wadowickiego: Pani Dyrektor Janina Turek wraz z ks. Adamem Garlaczem oraz Panem Starostą Bartoszem Kalińskim i V-ce Starostą Andrzejem Góreckim, udała się do Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Celem spotkania było przekazanie zaproszenia Metropolity Krakowskiego na obchody 150-lecia istnienia I Liceum im. M. Wadowity.

Czytaj więcej...

ZAWODY PŁYWACKIE !

Wszyscy uczniowie chcący reprezentować szkołę w zawodach pływackich, które odbędą się na krytej pływalni DELFIN w najbliższą środę, tj. 13 stycznia 2016 roku proszeni są o pilny kontakt z nauczycielami wychowania fizycznego do dnia 11 stycznia 2016 roku (poniedziałek).

mgr Sylwia Jędrzejowska

FOTORELACJA Z KONKURSU KOLĘD 2015

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z Konkursu Kolęd 2015, który odbył się 22 grudnia 2015 roku w naszej szkole.

mgr Zygmunt Górski

Czytaj więcej...

BOŻE NARODZENIE 2015

Boze Narodzenie 2015To właśnie tego wieczoru, gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze,
przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może.

To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
w serca złamane i smutne po cichu wstępuje otucha.

To właśnie tego wieczoru zło ze wstydu umiera,
widząc, jak silna i piękna jest Miłość, gdy pięści rozwiera.

To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku.

Emilia Waśniowska, Wieczór wigilijny

 

W tę cichą i świętą Noc Narodzenia Chrystusa,
gdy Bóg wprowadził w zdumienie człowieka i cały świat,
życzymy,
aby Boży pokój, radość i nadzieja wypełniły po brzegi
Wasze serca i każdą chwilę kolejnego 2016 roku.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i młodzież
I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach

 

REKOLEKCJE MATURZYSTÓW 2015

Rekolekcje maturzystów 2015CISZA W GIMPLU

Najspokojniejsze dwa dni w Gimplu - tak możemy skomentować nasz wyjazd na "dni sku-pienia". 3-4 grudnia 2015 roku w ośrodku rekolekcyjnym w Zawadce (koło Tokarni) mieliśmy możliwość od-poczynku i przemyśleń dotyczących swojego życia. Cały wyjazd zorganizował najlepszy ks. Adam Garlacz oraz nie zabrakło naszych ulubionych wychowawców IIIB i IIIF prof. Grzegorza Ceremugi i prof. Rafała Cmunta :).

Czytaj więcej...