Rekrutacja ico

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

fb1

 

logowanie

 

rodzicuonet

„WADOWITA” LITERATURĄ STOI – KOLEJNE SUKCESY WADOWICKICH LICEALISTÓW Z I LO W OGÓLNOPOLSKIM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ MŁODZIEŻY „LIPA 2016”

W zeszłym roku troje, a w tym, jubileuszowym XX Przeglądzie, kolejna trójka laureatek: Martyna Guzdek (nie dotarła na galę z powodu choroby), Agnieszka Matejko i Adrianna Siwik, wywodzących się z redakcji pisma szkolnego „Peryskop”,  została uhonorowana nagrodami 21 października b.r. w czasie gali w Bielsku – Białej, którą rozpoczął muzyczny stand – up Czesława Mozila, zachęcającego młodych, by szli za głosem talentu, za głosem serca, za głosem intuicji i tworzyli „po swojemu” bez oglądania się na uznane wzorce i autorytety.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO NAUCZYCIELA ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH MUZYCZNYCH

I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity w Wadowicach

zatrudni od zaraz

NAUCZYCIELA MUZYKI w wymiarze 2/18 etatu

wymagane wykształcenie: mgr z przygotowaniem pedagogicznym w zakresie muzyki 

Osoby zainteresowane ofertą proszone są o przesłanie CV na adres sekretariatu szkoły.  

Wadowice, dnia 19.10.2016 r.                                                              mgr inż. Janina Turek – dyrektor szkoły

SKS SIATKÓWKA DZIEWCZĄT

Informuję, że zajęcia SKS (siatkówka dziewcząt) odbędą się 11 paźdzernika 2016 roku w godzinach 16:30 - 18:00.

mgr Małgorzata Stopyra

MARATON PŁYWACKI 150 KM NA 150 LAT LICEUM !!!

maraton summary 2

maratonplywackiW 2016 roku I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity w Wadowicach obchodzi Jubileusz 150 - lecia istnienia. Z tej okazji odbył się Sztafetowy Maraton Pływacki na dystansie 150 km, w którym wzięło udział 150 uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców i sympatyków szkoły. Pomysłodawcą i głównym organizatorem był mgr inż. Sławomir Ficek - nauczyciel fizyki i informatyki. Maraton odbył się w dniach 8–10 września 2016r. na terenie basenu pływackiego „Delfin” w Wadowicach. Rozpoczęcie nastąpiło w czwartek o godzinie 18.00.

Maraton trwał 52 godziny 44 minuty 10 sekund. Każdy z uczestników musiał przepłynąć dystans jednego kilometra.Najmłodszą zawodniczką była Dyduch Natalia – 9lat, najstarszy uczestnik Stanisław Erb – 84 lata (rocznik maturalny 1951). W najlepszym czasie 1km przepłynął zawodnik z AZS AGH Krąków Mateusz Wysoczyński – 10min 51s.
W maratonie udział wzięło:

Nauczycieli: 11 ( w tym 1 ksiądz)
Uczniów: 28
Absolwentów: 42 ( w tym 1 ksiądz)
Rodziców: 5
Sympatyków: 64 (w tym AZS AGH Kraków – 19 osób i UKP Unia Oświęcim – 30 osób).

Podczas całego maratonu czasy uczestników mierzyło 7 sędziów PZP. Nad uczestnikami maratonu czuwało 16 lekarzy i 10 ratowników wodnych. Sprawy administracyjne prowadziło 15 nauczycieli.

Relacja z maratonu

maraton summary 1

fb iconODWIEDŹ NAS NA FACEBOOKU
https://www.facebook.com/events/1563953460578499/

 

 

INFORMACJA O PIELGRZYMCE

Przypominamy, iż zapisy na jubileuszową pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II trwają tylko do 15 października 2016 roku.

Ks. Adam Garlacz

OBWIESZCZENIE WYBORCZE ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Na podstawie § 23 i § 24 Regulaminu Samorządu Uczniowskiego Zarząd SU powołuje Komisję Wyborczą w składzie:
1. Magdalena Woźniak klasa 3d
2. Agnieszka Piwowarczyk klasa 3g
3. Zuzanna Kądzioła klasa 3b
do przeprowadzenia wyborów Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego i Opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Czytaj więcej...

WYNIKI TESTU Z PIERWSZEJ POMOCY

Informuję, że Julia Polak IC, Julia Wójcicka ID, Dominika Bizoń ID i Weronika Dąbrowska IC uzyskały największą ilość punktów w teście z pierwszej pomocy i tym samym stanowić będą zespół, który 6.10.2016r. reprezentować będzie szkołę w zawodach w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Gratuluję!

mgr Małgorzata Stopyra

ARTYŚCI Z I LO PILNIE POSZUKIWANI !!!

art

 

Artyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Wadowity w Wadowicach
PILNIE POSZUKIWANI!!!

W związku ze zbliżającym się Jubileuszem 150-lecia Szkoły, prosimy wszystkich absolwentów, którzy zgodziliby się udostępnić na czas trwania uroczystości swoje prace autorskie, o zgłaszanie się przez facebook do mnie, Pana Cupaka, Pani Winter lub bezpośrednio do sekretariatu szkoły. Będą one zdobiły szkołę w dniach 14-16.10.2016r. 

mgr Małgorzata Stopyra

OGŁOSZENIE

UWAGA!

23.09.2016r. o godzinie 11.30, tj. podczas "dużej przerwy", przeprowadzony zostanie etap szkolny-test pisemny z pierwszej pomocy dla osób, które zgłosiły chęć udziału 6.10.2016r. w VIII Powiatowych Zawodach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Kalwarii Z.

mgr Małgorzata Stopyra

SZKOLNY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

W najbliższą sobotę 24 września 2016 roku o godz. 9.00 na kortach w Parku Miejskim w Wadowicach odbędą się kolejne już rozgrywki o Mistrzostwo Szkoły w Tenisie Ziemnym. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam do udziału życząc dobrej zabawy i sportowej rywalizacji.

Zapisy do piątku 23 września 2016 roku !

mgr Andrzej Jędrzejowski

37. OGÓLNOPOLSKI BIEG POWSINOGI Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW

IMG 20160918 121250

W niedziele 18 września 2016 roku na stadionie MKS „Skawa” w Wadowicach sześcioro uczniów naszej Szkoły zmagało się z na trasie 37. Ogólnopolskiego Biegu Powsinogi. Byli to: Andrzej Radoń z kl. IIIb, Aleksander Filek z kl. IIa, Eryk Galas i Krzysztof Niedziela z kl. Ia, Dawid Radwan z kl. Ib oraz Łukasz Korzeniowski z kl. If. Dystans 5 km najszybciej z nich pokonał Andrzej Radoń z kl. IIIb, który uzyskał IV czas w kategorii open (na 63 startujących zawodników), natomiast w klasyfikacji wiekowej 16 – 20 lat wynik ten pozwolił mu stanąć na II miejscu podium dla zwycięzców. Pozostali z naszych biegaczy uplasowali się w pierwszej dwunastce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów !

Czytaj więcej...