logo ok1

 

 herb1

bip

 

fb1

 

logowanie

 

rodzicuonet

LITERACKIE TALENTY Z "WADOWITY"

Zuzanna Kądzioła i Jakub Gawęda

Literackie talenty z „Wadowity” - kolejne sukcesy w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Młodzieży „Lipa 2015”

To już staje się właściwie niepisaną tradycją, że uczniowie „Wadowity” zostają laureatami konkursów publicystycznych i literackich.16 października b.r.  na rozstrzygnięcie tegorocznego Ogólnopolskiego Przeglądu Literackiego Młodzieży do  Centrum Kultury „Best” w Bielsku - Białej zostało zaproszonych troje kolejnych: Zuzanna Kądzioła i Jakub Gawęda w kategorii „proza” oraz Sylwia Kozik w kategorii „poezja” (fragmenty ich prac przedrukujemy w następnym numerze „Peryskopu”.

 

Czytaj więcej...

LAUREACI XVIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KRASOMÓWCZEGO W WADOWICACH

IMG 5848

 

"Nie wszystko jest na sprzedaż" - laureaci XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Wadowicach

24 października b.r. w  Auli Papieskiej I LO im. Marcina Wadowity odbył się finał regionalny dla Małopolski Zachodniej XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. 16 mówców wyłonionych podczas eliminacji lokalnych w Makowie Podhalańskim, Wadowicach i Andrychowie wygłaszało pięciominutowe oracje osnute wokół tematu „Nie wszystko jest na sprzedaż”.

Czytaj więcej...

WYBORY !!!

W czwartek (08.10.2015 r.) odbędą się wybory:

1) Przewodniczącego samorządu uczniowskiego

2) "Prawybory parlamentarne" w ramach akcji "Młodzi głosują"

Głosować będzie można w czasie przerw, na korytarzu przy wejściu głównym do szkoły.

ZAPRASZAMY !!!!

mgr Tomasz Cupak

IV SPOTKANIE KATOLICKIEJ MŁODZIEŻY POLSKI I CHORWACJI

IMG 1239

 

 

"Będziemy zwiedzać Chorwację!" - Zapowiedział Ksiądz Adam. Po naszych twarzach przemknęły nieśmiałe uśmiechy. Rozmarzyliśmy się... Każdy wyobrażał sobie piękne widoki, cudowną pogodę, morze, plażę...o czasie wolnym od zajęć szkolnych już nie wspomnę! Oczywiście - kochamy szkołę..., ale wiadomo, że kocha się bardziej, gdy się zatęskni.

Czytaj więcej...

EWALUACJA ZEWNĘTRZNA 2015

Uprzejmie informuję, że na podstawie § 8 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2015r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. z 2015r., poz. 1270), w dniach 15 – 23 października 2015r. zostanie przeprowadzona w naszym Liceum zewnętrzna ewaluacja problemowa w zakresie następujących wymagań:

1) „Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej”;

2) „Szkoła wspomaga rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji”;

3) „Szkoła, organizując procesy edukacyjne, uwzględnia wnioski z analizy wyników egzaminu maturalnego oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych”.

Ewaluacja zostanie przeprowadzona przez zespół wizytatorów Kuratorium Oświaty w Krakowie. Zachęcam wszystkich rodziców uczniów do wzięcia udziału w anonimowym ankietowaniu dotyczącym ww. wymagań, które będzie udostępnione drogą elektroniczną lub papierową. Szczegółowe informacje zostaną przekazane poprzez dziennik elektroniczny w terminie późniejszym.

mgr inż. Janina Turek - dyrektor  I LO 

OBWIESZCZENIE WYBORCZE ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Na podstawie § 23 i § 24 Regulaminu Samorządu Uczniowskiego Zarząd SU powołuje Komisję Wyborczą w składzie:
1. Joanna Radecka klasa 3f
2. Joanna Oleksy klasa 3d
3. Patycja Nowak klasa 3e
do przeprowadzenia wyborów Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Czytaj więcej...

FOTORELACJA Z POWIATOWEJ INAUGURACJI ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016.

 

 

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z Inauguracji Roku Szkolnego 2015/2016, która odbyła się 1 września 2015 roku w naszej szkole.

mgr Zygmunt Górski

 

Czytaj więcej...

NARODOWE CZYTANIE "LALKI"

Narodowe czytanie "Lalki"

 motto: Teatr to dziwny, teatr jedyny, w nim przedstawienie wiecznie trwa

Jedyna niepowtarzalna okazja, aby wziąć udział w thetrum mundi stworzonym przez Bolesława Prusa nadarza się 5 września 2015 r. o godz. 9.00 w Auli Papieskiej. Teatr to wielki, bo dwutomowy, a do wyboru role: Wokulskiego, Rzeckiego, Geista a nawet duszy Izabeli, która – jak wiadomo -  była zjawiskiem bardzo ciekawym.  Zapraszamy wszystkich amatorów – życiowych profesjonalistów (?!).

 Katarzyna Jamka i Anna Wnęk

PS. Oprócz egzemplarzy tekstu powieści można przynieść ze sobą lalki lub inne zabawki.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

odbędzie się

dnia 1 września 2015 r. 

(wtorek)

zgodnie z następującym planem: 

8:00 Msza Święta w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach 
9:15 - uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016
  w sali gimnastycznej I LO  im. Marcina Wadowity w Wadowicach
  - przywitanie uczniów klas pierwszych
- część artystyczna
- spotkania z wychowawcami

 Zgodnie ze Statutem I LO w Wadowicach uczniów obowiązuje strój galowy!

mgr inż. Janina Turek - dyrektor szkoły

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW !

UWAGA!

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW!

OBRÓT UŻYWANYMI PODRĘCZNIKAMI

BĘDZIE MIAŁ MIEJSCE W NASZEJ SZKOLE

W DNIACH OD 1 DO 11 WRZEŚNIA 2015r.

W KORYTARZU PARTERU BUDYNKU SZKOLNEGO

mgr inż. Janina Turek - dyrektor szkoły

NOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ LEKCYJNYCH JUŻ DOSTĘPNY !!!

update

 

AKTUALIZACJA PLANU LEKCJI !

Informuję, że nowy rozkład zajęć lekcyjnych obowiązujący od 1 września 2015 roku jest już dostępny na stronie internetowej oraz w dzienniku elektronicznym.

administrator

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK 2015/2016

Informuję, że na stronie internetowej w zakładce dokumenty szkolne jest już dostępny szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2015/2016. Do pobrania również tutaj

admin

NASZA SZKOŁA NA 78 MIEJSCU W POLSCE !!!

ranking-stem-agh-perspektywy

 

PERSPEKTYWY ogłosiły nowy ranking liceów STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics. Nauka, technologia, inżynieria i matematyka to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice. Hasło STEM jest powszechnie znane w edukacji i gospodarce USA i innych krajów. Wiadomo tam, że bez dobrej edukacji w zakresie STEM nie ma innowacyjności, rozwoju i dobrobytu. Najwyższy już czas, żeby świadomość taka upowszechniła się również szeroko w Polsce.
Celem Rankingu Liceów STEM jest budzenie w młodych ludziach pasji do takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, chemia i informatyka – a następnie inspirowanie ich do podejmowania studiów na kierunkach inżynierskich i w naukach ścisłych.

NASZA SZKOŁA ZAJĘŁA 78 MIEJSCE W POLSCE!!!
 www.rankingstem.perspektywy.pl

Ranking wskazuje licea, które najlepiej przygotowują kandydatów na takie właśnie studia i mogą być inspirującym przykładem dla innych. Inicjatorzy rankingu są przekonani, że stanie się on rekomendacją zarówno dla kandydatów do liceów zainteresowanych naukami ścisłymi i technicznymi, jak i dla wiodących uczelni, ceniących absolwentów szkół ponadgimnazjalnych najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych.
Jest symboliczne, że uroczyste wręczenie dyplomów laureatom pierwszej edycji rankingu odbędzie się 30 czerwca br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie podczas konferencji „Lean in STEM” poświęconej promowaniu kariery w obszarze STEM. Uczestnicy konferencji – organizowanej wspólnie przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ambasadę USA w Warszawie i Fundację Edukacyjną Perspektywy – to przedstawiciele uczelni i przemysłu, dyrektorzy liceów i techników, młodzi naukowcy i goście zagraniczni.

 

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 - FOTORELACJA

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2014/2015, która obyła się  26 czerwca 2015 roku w naszej szkole.

mgr Zygmunt Górski

Czytaj więcej...

DZIEŃ SPORTU 2015 - FOTORELACJA

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji ze Szkolnego Dnia Sportu, który odbył się 25 czerwca 2015 roku.

mgr Zygmunt Górski

Czytaj więcej...

PRAWDZIWY KONIEC COMENIUSA ?!

Prawdziwy koniec Comeniusa ?!

Ende. Schluss. Mit Comenius – unmöglich!
W ramach projektu podejmowaliśmy różne działania, abyśmy sami lepiej zrozumieli tę część naszej najnowszej historii, z którą postanowiliśmy się zmierzyć oraz żeby zaprezentować się wobec naszych zagranicznych partnerów. A teraz puenta:  spotkanie otwarte (zresztą nie pierwszy raz!) dla całej społeczności szkolnej. Kto był, a zwłaszcza kto nie był, niech żałuje, że to nie on był w Wilnie, Dijon, Lillesand i Bad Bergzabern. A my tam byliśmy, miód i wino piliśmy, a co widzieliśmy i słyszeliśmy na stronie internetowej zamieściliśmy, w tym litanię podziękowań:

Czytaj więcej...