logo ok1

 

 herb1

bip

 

fb1

 

logowanie

 

rodzicuonet

ZAJĘCIA SKS

W czwartki w godzinach 16.15-17.45 odbywać się będą zajęcia z siatkówki. Osoby zainteresowane zapraszam już w najbliższy czwartek.

mgr Małgorzata Stopyra

III SPOTKANIE MŁODZIEŻY KATOLICKIEJ POLSKI I CHORWACJI

00130055

W dniu 13 września odbyło się w Wadowicach spotkanie młodych z Polski i Chorwacji. To już po raz trzeci spotkali się ci, dla których osoba św. Jana Pawła II stała się wzorem do naśladowania. W poprzednim roku spotkanie odbyło się w Splicie.  Papież Polak myślał o młodych i im powierzał losy świata, dlatego też z ideą spotkań Polsko – Chorwackich wystąpił Konsul Republiki Chorwacji w Krakowie – Pan Paweł Włodarczyk. Ze strony polskiej uczestnikami spotkania byli między innymi uczniowie naszego Liceum. Spotkanie rozpoczęła Msza św. w Bazylice Ofiarowania NMP. Po jej zakończeniu młodzież zwiedziła Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Następnie, po obiedzie, wszyscy spotkali się w Auli Papieskiej Liceum, aby nie tylko zapoznać się z historią papieskiej Szkoły, ale również posłuchać o idei Światowych Dni Młodzieży, które zainicjował św. Jan Paweł II.

ks. Adam Garlacz

COMENIUS W MDSM

IMG 2247

Na prośbę naszych niemieckich przyjaciół ze szkoły partnerskiej w Bad Bergzabern, których dwie reprezentantki przyjechały do Wadowic, szkolny zespół Comeniusa zorganizował w MDSM w Oświęcimiu spotkanie z byłą więźniarką KL Auschwitz , 91 – letnią dzisiaj pisarką panią Zofią Posmysz, której opowiadanie, a potem scenariusz filmowy pt. „Pasażerka” zrobił po napisaniu do niego muzyki przez Mieczysława Wajnberga międzynarodową karierę. Pani Zofia spotkała się z nami, grupą uczniow i dorosłych uczestników Comeniusa (Monika Włoch, Katarzyna Jamka, Henryk Odrozek), 4 września w Oświęcimiu w drodze na premierę kolejnej książki w Norymberdze, a w miesiąc po sukcesie opery opartej na jej opowiadaniu wystawionej w Nowym Jorku. Szersza relacja ze spotkania w październikowym numerze „Peryskopu”.                                     (ho)

ZMIANA ROZKŁADU ZAJĘĆ DLA ODDZIAŁÓW 2E, 2F, 3E, 3F

Informuję, że uległ zmianie rozkład zajęć lekcyjnych dla uczniów klas 2E, 2F, 3E, 3F. Uczniów wymienionych oddziałów zobowiązuje do zapoznania się z aktulanym rozkładem zajęć.

mgr Małgorzata Handzlik - wicedyrektor szkoły

NARODOWE CZYTANIE TRYLOGII

„Potop” w „Wadowicie” - Narodowe Czytanie Trylogii w I LO w Wadowicach

I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity jako jedyna szkoła w powiecie wadowickim zgłosiła swój udział w zainicjowanym przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Narodowym Czytaniu Trylogii. 6 września b.r. w Auli Papieskiej nauczyciele – poloniści z „Wadowity” zorganizowali zbiorowe czytanie fragmentów wszystkich trzech części Trylogii, do którego oprócz samych organizatorów i ich uczniów przystąpili także: dyrektor I LO Janina Turek, przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów LO Maria Talaga, Starosta Wadowicki Jacek Jończyk oraz przewodniczący Rady Powiatu Wadowickiego Józef Łasak.
Odczytywanie tematycznie i chronologicznie ułożonych fragmentów kolejnych części Trylogii (można było zaproponować własne) przerywane było wspólnym odśpiewywaniem piosenek kabaretu „Elita” inspirowanych właśnie Trylogią: „Hej, szable w dłoń” i znanej także z siatkarskich meczów „Pieśni o małym rycerzu”. Podsumowaniem prezentacji fragmentów kolejnych powieści stały się z kolei pieśni Jacka Kaczmarskiego ilustrowane „teledyskami”   w postaci filmowych skrótów ekranizacji „Ogniem i mieczem”, „Potopu” oraz „Pana Wołodyjowskiego”.

Czytaj więcej...

DOSTĘP DO DZENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Informuję, że od dnia 8 września 2014 roku będzie uruchomiony dostęp do dziennika elektronicznego Uonet+. W pierwszej kolejności dla uczniów, a następnie dla rodziców. Na stronie szkoły (po lewej stronie, poniżej odnośnika do dziennika elektronicznego) pojawił się link do podręcznika dla użytkownika systemu Uonet+. Polecam zapoznać się z jego treścią.

mgr Krzysztof Kosek - administrator

NARODOWE CZYTANIE TRYLOGII

wolodyjowski

 

motto:
Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o małym rycerzu.


    Wszystkim waszmościankom, tudzież waszmościom, niniejszym czynimy wiadomym, iż w sobotę, dnia 6 września roku pańskiego 2014 o godzinie 9 w nadobnej Auli Papieskiej teksty imć pana Henryka Sienkiewicza, w świecie jako Trylogia znane, czytać będziem, przy tem je wdzięczną krotochwilą przyprawiając.
Przybywajcie: podwiki, rycerze i sokoły!

 

                        Katarzyna Jamka i Anna Wnęk

FOTORELACJA Z POWIATOWEJ INAUGURACJI ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2014/2015, która odbyła się 1 września 2014 roku w naszej szkole.

mgr Zygmunt Górski

 

NEWSY DOTYCZĄCE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Już za niespełna kilka godzin rozpocznie się nowy rok szkolny 2014/2015. Jakie nowości czekają na Was w szkole?

Oto kilka newsów…

NOWA SZKOLNA SIEĆ INTERNETOWA

W trakcie wakacji 6 osobowa grupa nauczycieli wykonała nową szkolną sieć internetową. Do każdej pracowni doprowadzony został Internet za pomocą kabli sieciowych, zamontowano dwie szafy teleinformatyczne i zakupiono nowe switche. Krótko mówiąc, od 1 września 2014 roku I LO Wadowice stało się multimedialną szkołą z pełnym dostępem do Internetu w każdej sali lekcyjnej!

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

To już pewne! Od 1 września 2014 roku w I LO wprowadzony zostanie dziennik elektroniczny – system Uonet+ Vulcan, który zastąpi dotychczasowy dziennik papierowy. Każdy uczeń będzie miał dostęp online do swoich ocen, frekwencji i innych ważnych informacji. Taki sam dostęp uzyskają również rodzice uczniów. Nasza szkoła jest pierwszą publiczną szkołą ponadgimnazjalną w powiecie, która zdecydowała się stosować to narzędzie, dzięki któremu rodzice zyskają możliwość śledzenia na bieżąco osiągnięć edukacyjnych swoich dzieci. 

NOWE OŚWIETLENIE W SALI GIMASTYCZNEJ

W trakcie wakacji odbyła się wymiana całej instalacji elektrycznej w sali gimnastycznej. Zamontowano nowe profesjonalne oświetlenie !!!

NOWI CZŁONKOWIE KADRY PEDAGOGICZNEJ

Od 1 września 2014 roku kadra pedagogiczna powiększyła się o 3 osoby. Witamy serdecznie w szkole panią mgr Ewę Kołek – nauczycielkę języka angielskiego, panią mgr Lidię Hankus – nauczycielkę informatyki oraz panią mgr Justynę Kręcioch – nauczycielkę chemii.  

NOWOŚĆI NA STRONIE WWW

Po wakacjach na stronie www też kilka zmian. Na stronie głównej pojawił się odnośnik do dziennika elektronicznego Uonet+. Dział Peryskopu został wzbogacony o archiwalne numery gazety do ściągnięcia w pdfie. Dział SKKT został zaktualizowany o archiwalne artykuły, najstarszy artykuł pochodzi z 2005 roku.

To tylko niektóre z newsów. O pozostałych zmianach dowiecie się już jutro - 1 września 2014 roku, kiedy pojawicie się w szkole na Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2014/2015.

Do zobaczenia już wkrótce!

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

odbędzie się podczas

POWIATOWEJ INAUGURACJI  ROKU SZKOLNEGO  

dnia 1 września 2014 r.  (poniedziałek)

zgodnie z następującym planem: 

12:00 Msza Święta w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach 
13:00 Uroczysta Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015
  w sali gimnastycznej I LO  im. Marcina Wadowity w Wadowicach
  - przemówienia zaproszonych gości
- wręczenie stypendiów naukowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
- wręczenie nagród dla uczniów szkół specjalnych
- ślubowanie uczniów klas pierwszych
- część artystyczna
- spotkania z wychowawcami

 Zgodnie ze Statutem I LO w Wadowicach uczniów obowiązuje strój galowy!

mgr inż. Janina Turek - dyrektor szkoły

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW !

UWAGA!

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW!

OBRÓT UŻYWANYMI PODRĘCZNIKAMI

BĘDZIE MIAŁ MIEJSCE W NASZEJ SZKOLE

W DNIACH OD 2 DO 12 WRZEŚNIA 2014R.

W KORYTARZU PARTERU BUDYNKU SZKOLNEGO

mgr inż. Janina Turek - dyrektor szkoły

UWAGA! COMENIUS

Zapraszam wszystkich uczestników programu Comenius na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 28.08.2014 r. o godzinie 13.00 w sali nr 2. Na spotkaniu zostaną omówione kwestie organizacyjne związane z wyjazdem do Dijon oraz do MDSM w Oświęcimu na spotkanie z pisarką panią Zofia Posmysz i oczywiście sprawy bieżące.

Do zobaczenia!

MW

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2014/2015 JUŻ DOSTĘPNY!

Informuję, że jest już  dostępny szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2014/2015. Do pobrania tutaj.

mgr Małgorzata Handzlik - wicedyrektor szkoły

 

MICHAŁ SIKORSKI Z "WADOWITY" NAJLEPSZYM RECYTATOREM W POLSCE

M Sikorki„On po prostu ma talent”

Michał Sikorski z „Wadowity” najlepszym recytatorem w Polsce!

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski odbywa się już od ponad 60 lat. Jego laureatami w przeszłości byli m.in. Janusz Gajos, Marek Kondrat czy Irena Jun, jedna z pięciu najwybitniejszych aktorek Beckettowskich, a w tym roku przewodnicząca jury. I to w tej prestiżowej, czterostopniowej rywalizacji (ponad ośmiuset uczestników od eliminacji gminnych i powiatowych po finał ogólnopolski) po raz pierwszy w historii tego konkursu wygrał reprezentant naszego regionu, uczeń I Liceum im. Marcina Wadowity Michał Sikorski, który zwyciężył w finale centralnym rozegranym 25 – 28.06. 2014r. w Ostrołęce w kategorii recytacja młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

zakonczenie roku szkolnego

 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się  dnia 27 czerwca 2014 r. (piątek) zgodnie z następującym planem:

9:00      Msza Św. w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach  
10:15    wystąpienia dyrekcji i gości
10:45    wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród
11:30    część artystyczna
11:45    spotkania z wychowawcami i rozdanie świadectw

KOMUNIKAT DLA TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW

egzamin maturalny 2014 swiadectwa

 

 KOMUNIKAT DLA MATURZYSTÓW !!!

Świadectwa dojrzałości  będą wydawane

w dniu 27 czerwca 2014 r. od godz. 8:00.

Po odbiór należy zgłosić się z dowodem osobistym  lub upoważnieniem do odbioru  (w przypadku nieobecności zdającego).