Rekrutacja ico

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

fb1

 

logowanie

 

rodzicuonet

DZIEŃ "GIMPEL - BLUZY"

bluzy

DZIEŃ PIERWSZAKA 2017

DzienKota2017 067

 

 

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z Dnia Pierwszaka,
który odbył się w naszej szkole 
w dniu 20 listopada 2017 roku.

 

mgr Zygmunt Górski

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Jersz English High Flier edycja XVII odbędzie się w środę 29 Listopada 2017 o godzinie 13.30 w salach nr 5, 6 oraz 59. Bardzo proszę uczestników o sprawdzenie swojego imienia i nazwiska na liście oraz numeru sali (gablota na I piętrze).

Powodzenia!

mgr Marzena Czopp

Turniej Strzelecki

q6

W ostatni piątek tj. 10.11.2017r. Leszek Kajfasz IA, Daniel Prus IC, Bartłomiej Paluch IIC reprezentowali naszą szkołę w organizowanym przez CKZiU NR2 w Wadowicach oraz Komendę Powiatową Policji turnieju strzeleckim. Każdy zawodnik oddawał po trzy strzały próbne i dziesięć punktowanych z pistoletu i karabinka, z odległości 10m w pozycji stojąc. Zawody odbyły się w szkolnej strzelnicy zamkniętej CKZiU NR2, a uczestnicy posługiwali się bronią należącą do tejże szkoły. Zgłosiło się sześć drużyn, spośród których najlepsi okazali się reprezentanci Kalwarii. Nam przypadło zaszczytne piąte miejsce, ale panowie obiecali, że za rok to oni spróbują sięgnąć po najwyższe laury.

mgr Małgorzata Stopyra

Czytaj więcej...

IX Powiatowe Zawody w Udzielaniu Pierwszej Pomocy

d1Jak co roku, tak i tym razem w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się zawody w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystko miało miejsce 8.11.2017r. Naszą szkołę reprezentowali, wyłonieni w etapie szkolnym: Olaf Kocur IA, Kinga Wądrzyk ID, Aneta Łaski IF oraz Adrianna Siwik IIIB. W zawodach wzięło niestety udział tylko 5 drużyn z powiatu wadowickiego, ale nasi uczniowie zajęli na nich drugą lokatę, przegrywając z I LO z Andrychowa zaledwie 1 punktem. Nagrodą, którą wywalczyli był puchar oraz radioodtwarzacz dla szkoły. Młodzi ludzie zmierzyli się z anafilaksją, upadkiem z wysokości i musieli wykonać RKO na osobie z NZK oraz napisać odpowiedź na trzy pytania otwarte z zakresu pierwszej pomocy. To wszystko zostało podsumowane i omówione na zakończenie zawodów. Gratulacje dla całego zespołu i oby ich wiedza i umiejętności pokazywały, że społeczeństwo jest coraz lepiej przygotowane do niesienia pomocy innym ludziom w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

mgr Małgorzata Stopyra

Czytaj więcej...

Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt

f625.10.2017r. pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wadowicach w naszej szkole po dwóch latach przerwy zorganizowano Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, gdyż na dziewięć szkół w powiecie, udział w rywalizacji wzięło aż osiem. Na czterech boiskach odbyły się jednocześnie eliminacje w obrębie dwóch grup A oraz B, gdzie każdy zagrał z każdym do 2 wygranych setów do 15 punktów. Nasza drużyna rywalizowała z ZS NR2 w Andrychowie, ZSCKU w Radoczy i ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziewczęta w składzie: Agnieszka Zając, Klaudia Kacprzak, Julia Bylica - IIIC, Anna Woźniak, Katarzyna Szulczyńska - IIIE oraz Natalia Ślusarczyk IIC zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie i otworzyły sobie tym samym szansę na grę w finałowej czwórce. W grupie B zmierzyły się CKZiU z Andrychowa, I LO z Andrychowa, CKZiU NR1 z Wadowic oraz CKZiU NR2 z Wadowic. Tu najlepsze okazały się dziewczyny z I LO&nbps;z Andrychowa, z którymi w ostatecznej rozgrywce spotkały się nasze siatkarki, walcząc w finale do dwóch wygranych setów do 25 punktów. O zwycięstwie zadecydował dopiero tie break, który rozstrzygnięty został na naszą korzyść. Dziewczyny wywalczyły puchar i piłkę dla szkoły, a same otrzymały bidony. Natomiast siatkarki ILO z Andrychowa wróciły z pucharem za drugie miejsce i sportowymi skarpetkami, trzecie miejsce i puchar, zdobył zespół z CKZiU z Andrychowa. Gratulacje za walkę i zwycięstwo. Mam nadzieję, że za rok również zorganizujemy ten turniej.

mgr Małgorzata Stopyra

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

n


Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

edycja XVI
odbędzie się w środę 15 listopada 2017 o godz. 13.00 w Auli Papieskiej

Uczestnicy są proszeni  zebranie się pod w/w salą
o godz. 12.45
 

Powodzenia!

    mgr JoannaKmiecik

FOTORELACJA Z OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11listopada 001

  

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
z apelu w wykonaniu klasy 1F

w dniu 11 listopada 2017 roku

z okazji 

Narodowego Święta Niepodległości. 

mgr Zygmunt Górski

Czytaj więcej...

42 Olimpiada Języka Angielskiego

logo 42 oja

42 Olimpiada Języka Angielskiego
odbędzie się 13 listopada 2017 roku
w godzinach od 8:30 do 9:45.
Uczestnicy będą pisali test w dwóch salach: nr 6 oraz nr 53
Bardzo proszę uczestników o sprawdzenie swojego
imienia i nazwiska na liście oraz numeru sali.

Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia !!!

                                                                                                                  Szkolny opiekun OJA Barbara Hydzik

Czytaj więcej...

Klasa 2e w Oświęcimiu w ramach projektu „Małopolska pamięta”

2eDnia 24 października 2017 roku pojechaliśmy na dwudniową wycieczkę do Oświęcimia w ramach projektu “Małopolska pamięta”. Pierwszym przystankiem naszej podróży był Obóz Koncentracyjny Auschwitz. Poznaliśmy historię i przyczyny powstania obozu. Oprócz chodzenia po wydeptanych ciężarem smutku ścieżkach przez więźniów, poznaliśmy bliżej ich historie i los. Widzieliśmy popularną bramę z napisem “Arbeit macht Frei”. Z każdą chwilą byliśmy coraz bardziej poruszeni ekspozycjami jak na przykład na widok obciętych włosów czy rzeczy odebranych nieświadomym ludziom. Widzieliśmy też komorę gazową, piece i szubienicę. Następnie przejechaliśmy do niedaleko położonego obozu Brzezinka.

 

photo1Tam zobaczyliśmy historyczne tory i oryginalny wagon bydlęcy, którym przywożono więźniów. Na pewno każdemu z nas zakręciła się łza w oku, kiedy szliśmy drogą, którą pokonały tysiące więźniów w przeszłości. Po pouczającej lekcji historii odwiedziliśmy Centrum Żydowskie znajdujące się w zabytkowej synagodze w sercu Oświęcimia. Poznaliśmy historię tego miejsca, a potem odbyły się warsztaty. Każda grupa dostała zadanie, a później prezentowała efekty swojej pracy. Dzięki temu poznaliśmy szczegóły judaizmu. Jeszcze tego samego dnia usłyszeliśmy wykład na temat propagandy. Uświadomił nam, że łatwo jest jej ulec. Poznaliśmy też sposoby tworzenia propagandy w XX wieku przez naszych byłych oprawców. Drugiego dnia odwiedziliśmy Bibliotekę w Oświęcimiu. Tam usłyszeliśmy dwa kolejne wykłady. Pierwszy z nich był na temat emigracji i imigracji Polaków po II wojnie światowej. Po wykładzie rozmawialiśmy o dzisiejszym uchodźctwie. Dzięki drugiemu dowiedzieliśmy się sporo na temat ludobójstwa w Rwandzie. Poznaliśmy szczegóły, które nas zszokowały. Na koniec zostaliśmy oprowadzeni po nowoczesnej bibliotece i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Ten wyjazd na pewno poszerzył naszą wiedzę o XX wieku i historii Polaków. Warto wspomnieć, że szczegóły naszej wycieczki zostały opisane na stronie Facebook Oświęcimskie Forum Praw Człowieka. https://www.facebook.com/oswiecimskieforumprawczlowieka/

Marta Ochman

 

XXI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Literackiej Młodzieży „LIPA”

DSC 6646

  

O miłości, naturze,
ratowaniu życia czy smartfonowej apokalipsie
kolejne sukcesy uczniów „Wadowity”
w XXI Ogólnopolskim Przeglądzie
Twórczości Literackiej Młodzieży
„LIPA”
w Bielsku – Białej

 

Czytaj więcej...

AKTUALIZACJA ROZKŁADU ZAJĘĆ LEKCYJNYCH !

update

 

AKTUALIZACJA PLANU LEKCJI !

Zaktualizowany rozkład zajęć lekcyjnych obowiązujący od 30 października 2017 roku jest już dostępny na stronie internetowej oraz w dzienniku elektronicznym.

admin

IX Powiatowe Zawody w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

IX Powiatowe Zawody w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
8.11.2017r. w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wszystkie osoby chcące reprezentować naszą szkołę w tych zawodach proszone są o zgłaszanie się do pani Małgorzaty Stopyry do dnia 25.10.2017r. osobiście lub przez dziennik. W czwartek na dużej przerwie w sali nr 32 odbędzie się etap szkolny - test, który wyłoni 4 osoby. W przypadku jednakowej liczby punktów u większej liczby osób w piątek przeprowadzona zostanie część praktyczna, o której poinformuję właściwe osoby.

mgr Małgorzata Stopyra

TRWA AKTUALIZACJA ROZKŁADU ZAJĘĆ LEKCYJNYCH !

construction

 

Informuję, że trwa aktualizacja rozkładu zajęć lekcyjnych, który będzie obowiązywał od 31 października 2017 roku. Nowy rozkład będzie dostępny w terminie do 25 października 2017 roku zarówno na stronie internetowej szkoły, jak i w dzienniku elektronicznym.

administrator

FOTORELACJA - DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dzień Nauczyciela 2017 - apel klasy 2B

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
z uroczystego apelu z okazji

"Dnia Nauczyciela" 

 

mgr Agnieszka Orzechowska
mgr Zygmunt Górski

Czytaj więcej...

Maraton pływacki – podsumowanie (fotorelacja)

maraton(1355)

 

  

 

Maraton Pływacki
z okazji 151-lecia
I Liceum Ogólnokształcącego
im. Marcina Wadowity
w Wadowicach

odbył się 15 października 2017r
na terenie pływalni „Delfin” w Wadowicach

 

Czytaj więcej...