Rekrutacja ico

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

fb1

 

logowanie

 

rodzicuonet

UWAGA! COMENIUS

Zapraszam wszystkich uczestników programu Comenius na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 28.08.2014 r. o godzinie 13.00 w sali nr 2. Na spotkaniu zostaną omówione kwestie organizacyjne związane z wyjazdem do Dijon oraz do MDSM w Oświęcimu na spotkanie z pisarką panią Zofia Posmysz i oczywiście sprawy bieżące.

Do zobaczenia!

MW

MICHAŁ SIKORSKI Z "WADOWITY" NAJLEPSZYM RECYTATOREM W POLSCE

M Sikorki„On po prostu ma talent”

Michał Sikorski z „Wadowity” najlepszym recytatorem w Polsce!

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski odbywa się już od ponad 60 lat. Jego laureatami w przeszłości byli m.in. Janusz Gajos, Marek Kondrat czy Irena Jun, jedna z pięciu najwybitniejszych aktorek Beckettowskich, a w tym roku przewodnicząca jury. I to w tej prestiżowej, czterostopniowej rywalizacji (ponad ośmiuset uczestników od eliminacji gminnych i powiatowych po finał ogólnopolski) po raz pierwszy w historii tego konkursu wygrał reprezentant naszego regionu, uczeń I Liceum im. Marcina Wadowity Michał Sikorski, który zwyciężył w finale centralnym rozegranym 25 – 28.06. 2014r. w Ostrołęce w kategorii recytacja młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

zakonczenie roku szkolnego

 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się  dnia 27 czerwca 2014 r. (piątek) zgodnie z następującym planem:

9:00      Msza Św. w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach  
10:15    wystąpienia dyrekcji i gości
10:45    wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród
11:30    część artystyczna
11:45    spotkania z wychowawcami i rozdanie świadectw

KOMUNIKAT DLA TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW

egzamin maturalny 2014 swiadectwa

 

 KOMUNIKAT DLA MATURZYSTÓW !!!

Świadectwa dojrzałości  będą wydawane

w dniu 27 czerwca 2014 r. od godz. 8:00.

Po odbiór należy zgłosić się z dowodem osobistym  lub upoważnieniem do odbioru  (w przypadku nieobecności zdającego).

DZIEŃ SPORTU 2014

Dzien Sportu 2014

 

26 czerwca 2014 r. (czwartek) będzie Dniem Sportu w naszej szkole. O programie informują plakaty, organizacją zajmuje się klasa I D z wychowawcą oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 8:00. Reprezentacje klas biorą udział w turnieju sportowym, pozostali uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami kibicują  i dopingują koleżanki i kolegów.

Obecność wszystkich uczniów jest obowiązkowa!

 

 

POWIATOWY TURNIEJ SZKÓŁ ZA NAMI...

IMG 504413 czerwca 2014r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Szkół, który przyszło nam poprowadzić. W rozgrywkach na wiedzę, spryt oraz umiejętności sportowe zmagało się osiem szkół z powiatu wadowickiego:
ZS nr 1 w Andrychowie,
ZS nr 2 w Andrychowie,
LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie,
ZS nr 1 w Wadowicach,
ZS nr 2 w Wadowicach,
ZS w Radoczy,
ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej
oraz ZS i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Czytaj więcej...

FINAŁ IX POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O NAUCZANIU ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

final konkursu"SANTO SUBITO"

W dniu 27 maja 2014 roku w Auli Papieskiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Nauczaniu Świętego Jana Pawła II. Tegoroczny zakres tematyczny konkursu obejmował List Jana Pawła II skierowany do Młodych Całego Świata z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży. Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. M. Wadowity  w Wadowicach. Dla zdobywcy pierwszego miejsca Zarząd Powiatu w Wadowicach ufundował nagrodę rzeczową w wysokości 500,00 zł, a Wydawnictwo „ZNAK” podarowało książki dla wszystkich uczestników finału.

Czytaj więcej...

Rozkład zajęć lekcyjnych już dostępny online !

Informuję, że na stronie www jest dostępny rozkład zajęć lekcyjnych obowiązujący od 19 maja 2014 roku dla poszczególnych oddziałów. Rozkład zajęć dla nauczycieli oraz rozkład sal pojawi się wkrótce.

administrator strony

 

KONKURS INFORMATYCZNY "MOJA SZKOLNA TAPETA"

mojaszkolnatapetaZapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w głosowaniu na najlepszą tapetę w  Konkursie informatycznym  „Moja Szkolna Tapeta”, do którego przystąpiła nasza szkoła.

Żeby oddać głos należy na stronie:
https://www.facebook.com/szkolna.tapeta/photos_albums
wejść do poszczególnych katalogów i oddać głos na daną tapetę w poszczególnych kategoriach.

1.    Katalog – „Kat.I FINAŁOWE PRACE 2012/13 - „Ważna dla mnie kampania społeczna”
2.    Katalog – „Kat.II FINAŁOWE PRACE 2012/13 - „Tapeta komputerowa mojej szkoły”
3.    Katalog – „Kat.III FINAŁOWE PRACE 2012/13 „Ważne dla mnie polskie święto Państwowe”

Czytaj więcej...

"KOPNIAK NA SZCZĘŚCIE!" - MICHAŁ SIKORSKI W FINALE CENTRALNYM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

M SikorskiTo się zdarzyło po raz pierwszy w historii  naszego Liceum, mimo iż przecież jego absolwentami są tak znani aktorzy różnych pokoleń jak Barbara Sołtysik, Mikołaj Grabowski czy Marta Bizoń.
Czyżby Michał Sikorski miał szanse na pójście w ich ślady i zabłyśnięcie w świetle reflektorów na scenie i na planie filmowym? Czas pokaże, a na razie można się tylko cieszyć, że po zeszłorocznym III miejscu w tym roku okazał się, zdaniem jury pod przewodnictwem aktora Teatru Starego i wykładowcy PWST w Krakowie Jacka Romanowskiego, bezapelacyjnie najlepszy w finale małopolskim, który rozegrał się  28 kwietnia na deskach Teatru PWST. W nagrodę pojedzie na finał centralny zaplanowany na 25 – 28 czerwca 2014r. w Ostrołęce.

Czytaj więcej...

PASMO SUKCESÓW MŁODYCH DZIENNIKARZY Z "PERYSKOPU"

laureatki z opiekunem

Niedawno zdominowali Powiatowy Konkurs Publicystyczny „O Laur Peryskopu”, zdobywając łacznie 8 nagród i wyróżnień, następnie nagrodzono ich III nagrodą (Izabela Gostek) i dwoma wyróżnieniami (Katarzyna Świtała i Piotr Jamrozik) w kategorii „formy dziennikarskie” na małopolskim XXXIV Festiwalu Artystycznym Młodzieży, by w końcu zabłysnąć, podobnie jak w roku ubiegłym, na forum krajowym, zyskując tytuł finalistek (Katarzyna Kapała i Izabela Gostek) w Ogólnopolskim Konkursie na Felieton pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej rozstrzygniętym 14 kwietnia b.r. we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

EGZAMIN MATURALNY 2014 ROZPOCZĘTY !

Egzamin maturalny 2014

 

5 maja 2014 punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin maturalny 2014. W piewszym dniu do egzaminu pisemnego z  języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpiło 173 zdających.  Do 22 maja 2014 potrwają w naszej szkole zmagania maturalne. Ostatni pisemny egzamin odbędzie się 20 maja z historii, natomiast ostatni ustny egzamin 22 maja z języka angielskiego.

Wszystkim zdającym życzymy powodzenia !!!

SZCZEGÓLNE ODWIEDZINY NASZEJ SZKOŁY

Floribeth Mora Diaz

W dniu 4 maja przebywała w Wadowicach Pani Floribeth Mora Diaz z Kostaryki. To właśnie jej uzdrowienie z tętniaka mózgu w 2011 roku zostało zatwierdzone przez Ojca Świętego Franciszka do uznania cudu przez wstawiennictwo Jana Pawła II.
Pani Floribeth modliła się w wadowickiej Bazylice Ofiarowania NMP, gdzie dawała świadectwo swojego uzdrowienia. Po południu nawiedziła naszą szkołę. Niezwykłego Gościa powitała Pani Dyrektor Janina Turek. Floribeth Mora Diaz z zaciekawieniem oglądała pamiątki związane ze św. Janem Pawłem II w Auli Papieskiej oraz arkusze ocen ucznia Karola Wojtyły.

Czytaj więcej...

APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

IMG 2873

 

Dnia 28 kwietnia 2014 r. klasa 1F wraz z wychowawcą mgr Rafałem Cmuntem przygotowała apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiła krótka, lecz ciekawa część artystyczno-informacyjna. W nagranym przez klasę filmiku mogliśmy usłyszeć wypowiedzi napotkanych na ulicy ludzi, którzy mogli wykazać się swoją wiedzą o Konstytucji. Wśród osób udzielających wywiadu znalazł się gość specjalny, mgr Paweł Potoczny - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, któremu bardzo dziękujemy za udział w tym przedsięwzięciu.

Czytaj więcej...