logo ok1

 

 herb1

bip

 

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 

rodzicuonet

COMENIUS W DIJON - RELACJA TRZECIA !

image

 

Teatr jest światem.

Dzięki teatrowi niemożliwe stało się możliwe: uwierzyliśmy w zalety wieży Babel! Grając cudze role (nauczyciele też!), niczym "ein weißes Papier", przejęliśmy w siebie inne światy, inne języki, innych ludzi. Będąc tu i teraz, odkryliśmy na nowo przeszłość i przede wszystkim jak w zwierciadle zobaczyliśmy samych siebie ze wszystkim ograniczeniami i wielkimi możliwościami. Dziękujemy ci, teatrze!!!

 

 

Czytaj więcej...

I MIEJSCE WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM SZKÓŁ !!!

4

Nasza szkoła po kilku latach przerwy po raz kolejny okazała się  najlepszą we współzawodnictwie sportowym wśród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w powiecie wadowickim w roku szkolnym 2013/2014. Z tego tytułu na uroczystej sesji Rady Powiatu  w dniu 2 października 2014 r. pani dyrektor mgr inż. Janina Turek odebrała dla naszej szkoły puchar oraz okolicznościowy dyplom.

Czytaj więcej...

COMENIUS W DIJON - RELACJA DRUGA !

image

 

Scena: Lycee Europeen Charles De Gaulle - Dijon

Reżyserzy: profesjonalni aktorzy

Aktorzy: profesjonalni amatorzy

Widzowie: reżyserzy i aktorzy

Rodzaj przedstawienia: raz komedia, raz tragedia

Recepcja: śmiech i łzy

Teksty źródłowe: wywiady ze świadkami historii

Tytuł przedstawienia: "Tytuł zostanie wymyślony"

 

Czytaj więcej...

WIZYTA W DIJON W RAMACH PROJEKTU COMENIUS - PIERWSZA RELACJA

image-1

"La vie en rose"
"Gesagt, getan": Voilà, jesteśmy w Dijon!!! La Chouette, sówka, symbol miasta wzięła nas pod swoje skrzydła, więc szczęście nam sprzyja, szczęście w kolorze cassis (słynny likier z czarnej porzeczki), o smaku pierników i musztardy, których wszyscy dzisiaj próbowaliśmy dzięki uprzejmości i pomysłowości naszych gospodarzy z Lycée Européen Charles de Gaulle. Stoczyliśmy bitwę na poduszki. Każdy przedstawił siebie za pomocą wybranego rekwizytu. Nie zabrakło też praktycznego sprawdzianu z wiedzy o Dijon i teatrze. Bo właśnie teatrowi będzie poświęcona ta odsłona projektu. Zatem pomoc opiekunki mądrości będzie nam nadal bardzo potrzebna.

mgr M. Włoch, mgr K. Jamka, mgr I. Porębska - Wawro

 

Czytaj więcej...

SKS PIŁKA RĘCZNA ZAPISY !!!

8 października 2014 roku (środa) o godzinie 11:30 zapraszam wszystkich chetnych na spotkanie w sprawie organizacji SKS z piłki ręcznej. Spotkanie odbędzie sie w sali gimnastycznej.

mgr Anna Dereń

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu i Sporcie

Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu i Sporcie

 

Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu i Sporcie. w tym roku tematyka obejmuje I pomoc przedmedyczną. I etap(z trzech) odbędzie się w naszej szkole w dniu 07.11.2014r.(piątek) o godzinie 10.00. Koszt przystąpienia do olimpiady wynosi 5zł. Zgłoszenia i wpłaty należy dokonać najpóźniej do 13.10.2014r. u Pani Małgorzaty Stopyry. I etap 20min w formie testu PRAWDA/FAŁSZ. Ilość miejsc nieograniczona. Wszystkich informacji udziela opiekun;).  

Liczę na Was opiekun M. Stopyra

INFORMACJA DLA KLAS II i III

W najbliższy wtorek, tj. 7 października 2014 roku o 11.30 w sali gimnastycznej będą wykonywane zdjęcia wszystkim Naszym Sportowcom, którzy zarówno w indywidualnych, jak i zespołowych zawodach wywalczyli w zeszłym roku szkolnym medalowe miejsca. Prosimy o obecność i punktualność.

Nauczyciele wychowania fizycznego

2 MIEJSCE W ZAWODACH W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY !!!

W poprzednią sobotę czwórka Naszych Uczniów w składzie: Filip Widlarz ID (kapitan), Aneta Kręcioch ID, Paulina Mamcarczyk IG i Natalia Pankiewicz IG, wystartowała w VI Powiatowych Zawodach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, organizowanych przez ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zostali oni wyłonieni w eliminacjach wewnątrzszkolnych spośród kilku osób (jedynie Filip zastąpił Mariusza Pasteraka z IIIB, który nie mógł w tym terminie wystartować). Jak w poprzednich latach, organizator nie brał udziału, a za przygotowanie zadań odpowiedzialni byli ratownicy medyczni z Oświęcimia. Po napisaniu testu i czterech konkurencjach, w których sprawdzano m.in. umiejętność RKO, I pomoc przy porażeniu prądem oraz pomoc małemu dziecku, Nasi Reprezentanci zajęli drugie miejsce. Cieszy postawa młodych ludzi i chęć sprawdzania się podczas takich konkursów.

Gratulacje dla całej drużyny !

mgr Małgorzata Stopyra

JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

z1

 

01.10.2014r. mimo niesprzyjającej aury, na stadionie Skawy w Wadowicach odbyły się  Jesienne Biegi Przełajowe. Wzięło w nich udział 7 drużyn żeńskich oraz 10 męskich. Nasz kobiecy skład stanowiły:  Izabela Master IIF, Karolina Foszman IIF, Marta Stuglik IIF, Angelika Wątroba IIA, Aleksandra Dąbrowska IIB, Kamila Klimowska IIC, Patrycja Bafia IF, Natalia Majdyś IB, Joanna Dziedzic IC, Natalia Kudela IIF, Agnieszka Śpiewak IIF.

Dziewczęta wywalczyły trzecie miejsce.

WIELKIE GRATULACJE !

 Natomiast męski zespół stworzyli: Wojciech Książek IIIE, Dariusz Wądolny IIIE, Jerzy Dąbrowski IIA, Krzysztof Nowak IIA, Szymon Żuk IIA, Dawid Jarek IA, Maciej Bulzacki IIIA, Filip Lazar IIIA, Witold Dankiewicz IA, Dawid Paczyński IIIB, Bartosz Zajda IC i zajęli czwarte, zaszczytne miejce.

Dziękuję zawodnikom za udział i pomoc w organizacji;)

mgr Małgorzata Stopyra

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE ZIEMNYM

P9271249

W sobotę 29.09.2014r. na kortach Parku Miejskiego w Wadowicach odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Mistrzostwo Szkoły. Po zaciętym i emocjonującym pojedynku finałowym tytuł Mistrza Szkoły wywalczył Wojciech Pająk z kl. IIc. Jego rywalem  na korcie w tej rozgrywce był Filip Lazar z kl. IIIa, który tym samym uzyskał tytuł Wicemistrza Szkoły. Natomiast na miejscu III uplasował się Łukasz Cholewka, również z klasy IIIa.
Wszystkim uczestnikom turnieju dziękuje za udział i sportową rywalizację w duchu walki fair – play.

mgr Andrzej Jędrzejowski

Czytaj więcej...

DZIEŃ AKTYWNEGO OBYWATELA W LICEUM

 DSC8572

Ostatnia, z dziesięciu zaplanowanych w projekcie Partycypacja społeczna w praktyce – wsparcie aktywności społecznej mieszkańców Małopolski, edycja Dnia Aktywnego Obywatela odbyła się w miniony czwartek w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity w Wadowicach.
Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 8.00 od uroczystego otwarcia dokonanego przez Panią Dyrektor mgr inż. Janinę Turek. Następnie głos został oddany uczniom szkoły. Dwie czteroosobowe drużyny dyskutowały nad tezą Polska jest krajem dyskryminacji. W drużynie Propozycji znaleźli się: Justyna Pawlik, Bartosz Boguń, Michał Sikorski i Dariusz Wądolny. Drużynę Opozycji stanowili: Kornel Głuszek, Tomasz Kaszycki, Dawid Sołtys oraz Radosław Targosz.

Jeszcze przed wygłoszeniem expose przed obie drużyny wśród publiczności zostało przeprowadzone badanie opinii. Publiczność wypowiedziała się, czy zgadza się czy też nie z tezą debaty. Następnie przystąpiono do dyskusji. Zarówno członkowie drużyny Propozycji, jak i Opozycji byli bardzo dobrze merytorycznie przygotowani do dyskusji nad wybraną tezą. W trakcie dyskusji zostały poruszone przeróżne wymiary dyskryminacji od rasowej, przez płciową po dyskryminację osób niepełnosprawnych. Przedstawiciele obu drużyn przywoływali indywidualne przypadki dyskryminacji, ale nie zapominali również o posłużeniu się znalezionymi wynikami badań i statystykami. Przed zakończeniem dyskusji do debaty włączyła się również publiczność kierując pytania do obu drużyn. Po wygłoszeniu mów końcowych przez obie ze stron nastąpiło głosowanie publiczności, która zadecydowała o zwycięstwie jednej z drużyn.

Czytaj więcej...

SZKOLNY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO O MISTRZOSTWO SZKOŁY

W najbliższą sobotę, tj. 27.09.2014r. o godz. 8.30, na kortach Parku Miejskiego w Wadowicach odbędzie się

SZKOLNY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO O MISTRZOSTWO SZKOŁY

Wszystkich chętnych zapraszamy do zabawy i sportowej rywalizacji. Zapisy i bliższe informacje u p. Andrzeja Jędrzejowskiego do dnia 25.09.2014r.

mgr Andrzej Jędrzejowski

TEATR "GIMPEL"

Wszystkich zainteresowanych tematyką teatralną (mile widziane osoby, które wspomogłyby nasz teatr przy tworzeniu scenariuszy) zapraszam na spotkanie organizacyjne 26.09.2014 (tj. piątek) na godz. 11.30 (duża przerwa) do sali 60.

mgr Magdalena Winter

IV POWIATOWE ZAWODY W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY

Osoby, które chcą wziąć udział w IV Powiatowych Zawodach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej (27.09.2014 Kalwaria Z.), muszą przystąpić do eliminacji wewnątrzszkolnych. Test odbędzie się 23.09.2014r. na dużej przerwie w sali nr 6. W przypadku jednakowej liczby punktów u ponad czterech osób, przeprowadzona zostanie część praktyczna 25.09.2014r. o godzinie 16.15. Zapraszam wszystkich pragnących się sprawdzić.

mgr Małgorzata Stopyra