Rekrutacja ico

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

fb1

 

logowanie

 

rodzicuonet

NA KOLANACH PRZED MATURĄ...

Czuwanie maturzystow w Czestochowie

 Na kolanach przed maturą...

W poniedziałkowy wieczór (7 kwietnia 2014r.) maturzyści naszego Liceum wyruszyli na swoją pielgrzymkę do Częstochowy. Tradycją już jest, aby w najważniejszych wydarzeniach naszego życia powierzyć się w opiekę Tej, która jest Matką Boga. Uczniowie przeżyli nocne czuwanie z głęboką wiarą i ufnością przed zbliżającymi się egzaminami i wyborami dalszej drogi życia.  Maturzystom towarzyszyła Pani Dyrektor oraz nauczyciele, którym dziękujemy za opiekę.

katecheci I LO
fot. E. Koniarska

 

COMENIUS W WILNIE - EPILOG

EPILOG

Monika: Alles wunderbar!

Kasia: Mnie podejrzewać, że nauczam języka niemieckiego?

Iza: Stojąc na mównicy w Parlamencie Litewskim czułam się jak właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Maciek: No money, no honey (w odniesieniu do budowli widmo)!

Magda: Fajne uczucie tańczyć poloneza z Polakiem z Norwegii, aczkolwiek wolałabym Niemca (jak zawsze).

Nina: Jako ekipa Comenius zżyliśmy się.

Ola: Poznaliśmy wielu interesujących ludzi.

Monika i Maciek: Świat się kończy! Niemcy nazywają nas perfekcjonistami!

Nina: „Fejm” na Litwie: specjaliści od języka niemieckiego chwalą moje umiejętności językowe.

Kasia: Mnóstwo dobrych wzruszeń, dzięki szczególnie otwartym ludziom i miastu o wyjątkowej przeszłości.

Monika: Ekipa jakich mało!

Ola: Spełniłam się jako humanistka, bo widziałam celę Konrada i tańczyłam poloneza na Litwie.

Maciek: Pozujemy do zdjęcia: „Wirówka, czy tunel?”

Monika i Kasia: Wizyta w Instytucie Polskim: pouczająca i pozwalająca między innymi z innej perspektywy spojrzeć na relacje polsko – litewskie.

Magda: Myślisz, że robisz komuś łaskę, bo uczysz się niemieckiego? Norweg i Niemiec też mówią po polsku!

Kasia: to było jedno wielkie międzynarodowe święto i jak każde święto wymagało mnóstwo zaangażowania i pracy.

Ola: Gwizdało jak Raskolnikowowi na Syberii!

Kasia: Polskie „Sto lat” potrafi wzruszyć do łez

Monika: Polskie „Sto lat” wpada w ucho.

Nina: Nieee, no fajnie było!

Wszyscy: Sudie Vilnius! :( Salut Dijon!!! :)

mgr Katarzyna Jamka

mgr Monika Włoch

 

CZWARTA RELACJA Z WIZYTY STUDYJNEJ W WILNIE W RAMACH PROJEKTU COMENIUS

Comenius Wilno

 Pożegnanie...

Finis coronat opus!
A koniec był mocno artystyczny: lepienie z gliny, malowanie i taniec. "Poloneza czas zacząć" (w nieco zmienionej formie) zabrzmiało w auli VŽG. Odzew, z jakim spotkała się nasza propozycja odtańczenia polskiego tańca narodowego, przeszedł nasze oczekiwania i zainspirował wszystkich do wspólnej zabawy.

 

 

 

Przy pracy

Pożegnanie

mgr Katarzyna Jamka

mgr Monika Włoch

 

ZNAMY NAJLEPSZĄ TRÓJKĘ SIATKARSKĄ NASZEJ SZKOŁY

W sobotę 5 kwietnia 2014 roku odbył się w naszej szkole międzyklasowy Turniej Trójek Siatkarskich. Niepokonani okazali się uczniowie klasy Ia w składzie: Krystian ProrokTadeusz Szatan oraz Jerzy Dąbrowski. W meczu finałowym o I miejsce pokonali oni swoich starszych kolegów z klasy IIIc, którą reprezentowali: Bartłomiej Jędrzejowski, Dawid MrowiecWojciech Pawlik. Natomiast  III miejsce zajęła drużyna mieszana z klas drugich w osobach: Wojciech Książek (kl. IId), Łukasz Hałat (kl. IIc) oraz Mariusz Pasterak (kl. IIb).

mgr Sylwia Jędrzejowska

MISTRZOSTWO POWIATU W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

W czwartek 3 kwietnia 2014r. w Radoczy odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego. Nasza drużyna w składzie: Gabriel Gołda (kl. Ia), Piotr Zając (kl. Ib) oraz Dawid Paczyński (kl. IIb) nie miała sobie równych, pokonując gładko wszystkich swoich rywali. Uzyskując tytuł mistrzowski jednocześnie wywalczyli  awans do etapu wojewódzkiego.

mgr Sylwia Jędrzejowska

WIELKI SUKCES MARCINA STYŁY W BIAŁYMSTOKU !!!

Marcin Styla

 

Marcin Styła z klasy 3d w w sobotę 5 kwietnia 2014 roku wziął udział w etapie centralnym Ogólopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Aby tam awansować, wcześniej udanie przebrnął przez eliminacje szkolne, następnie etap wojewódzki.

W samym finale udało mu się awansować do najlepszej "20-stki", dzięki czemu uzyskał tytuł laureata tejże Olimpiady. Sukces dał także Marcinowi wstęp na kilka uczelni wyższych, m.in. Uniwersytet Gdański, Uniwersytet w Toruniu, Opolu czy Bydgoszczy.

 

OGROMNE GRATULACJE !!!

W drodze powrotnej Marcin i jego opiekun mgr Tomasz Cupak uwiecznili swój pobyt przy Stadionie Narodowym w Warszawie, wykonując "sweet focie".

Trzecia relacja z trwającej wizyty studyjnej w Wilnie w ramach programu Comenius

Trakai

 Sprawdzian z historii...

Uczestnicy programu pisali sprawdzian, który wszyscy zdali celująco, tworząc wyjątkowe plakaty. Każdy z obrazów odzwierciedlał, jak reprezentanci poszczególnych grup narodowych potrafią wykorzystać  materiały i informacje przygotowane  przez kraje partnerskie. A potem wykonaliśmy "Sto lat" (urodziny jednej z uczestniczek) w rożnych wariantach językowych i w  poczuciu dobrze spełnionego obowiązku pojechaliśmy na wycieczkę do Trakai.

Czytaj więcej...

Turniej Trójek Siatkarskich Chłopców

Zapraszam wszystkich chętnych siatkarzy do udziału w Turnieju Trójek Siatkarskich Chłopców, który odbędzie się już w sobotę  5 kwietnia 2014 roku o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

mgr Sylwia Jędrzejowska

Informacja o wynikach naboru na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze

Informuję, że w wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko głównego księgowego  wybrano kandydaturę pani Wiesławy Heredy zamieszkałej  w  Tomicach. Uzasadnienie tutaj

mgr inż. Janina Turek - dyrektor szkoły

Druga relacja z trwającej wizyty studyjnej w Wilnie w ramach programu Comenius

Parlament Litewski

 Prezentacja projektu oraz Parlament Litewski!

Kolejny dzień był również obfity w wydarzenia. Najważniejszym z nich była prezentacja naszego projektu: "Korzenie wolności (1978 - 1989), czyli jak nam się udało".  Nasze wystąpienie spotkało się z aplauzem pozostałych grup. Popołudnie spędziliśmy w Parlamencie Litewskim, gdzie mogliśmy poczuć się jak obywatele Europy.

Na jednym ze zdjęć możemy zobaczyć Olę Grudniewicz przemawiającą w parlamencie. Inne przedstawia miejsce  dla Polski w Parlamencie Litewskim

mgr Katarzyna Jamka

mgr Monika Włoch

 

 

Pierwsza relacja z trwającej wizyty studyjnej w Wilnie w ramach programu Comenius !

Ostra Brama

 

Wilno - miasto przyjazne!

Od soboty zdążyło nas obdarować: wiosennym słońcem, dziesiątkami historycznych pamiątek, a przede wszystkim niezwykle ciepłym przyjęciem przez nauczycieli i uczniów Vilniaus Žirmunu gimnazija. Równie pozytywnym doświadczeniem było dla nas spotkanie z pracownikami Instytutu Polskiego w Wilnie. A to dopiero początek atrakcji!
PS. W Wilnie najbardziej przydaje się znajomość języka ............. polskiego!

mgr Katarzyna Jamka

mgr Monika Włoch

 

 

 

„Wyławianie talentów” - XV Powiatowy Konkurs Publicystyczny „O Laur Peryskopu” rozstrzygnięty

To już po raz piętnasty 29 marca b.r. w Auli Papieskiej I LO im.Marcina Wadowity rozstrzygnięto rywalizację młodych publicystów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu wadowickiego. Jury w składzie: Ewa Czaicka – wieloletni metodyk języka polskiego, Jacek Dyrlaga – redaktor naczelny „Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej”, Marcin Guzik – redaktor naczelny portalu internetowego WadowiceOnline po starannym przeanalizowaniu 36 reportaży i felietonów miało niełatwy orzech do zgryzienia ze względu na róznorodność tematyki i wysoki poziom językowy większości prac. „Łowcy talentów” spisali się jednak znakomicie i nie tylko wybrali, ale i bardzo rzetelnie uzasadnili swój wybór.

Czytaj więcej...

Fotorelacja z X Targów Edukacyjno - Wydawniczo - Informacyjnych

X Targi Edukacyjno- Wydawniczo - Informacyjne już za nami. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia. Na zdjęciach wykonanych przez pana mgr Zygmunta Górskiego można zobaczyć, co działo się tego dnia w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Rusza wizyta w Wilnie w ramach programu Comenius

W ramach projektu Comenius wyruszamy dzisiaj z pierwszą wizytą studyjną do Wilna. Praca nad projektem upłynie pod hasłem "Spotkanie ze świadkami historii". Skład naszej reprezentacji tworzą: Katarzyna Jamka, Monika Włoch oraz Aleksandra Grudniewicz (IIe), Magdalena Hyleńska (IIc), Maciej Łowisz (IIa), Izabela Nałódka (Ib) i Nina Nowińska (IIb).

Wrażenia i efekty naszych działań już niebawem!

mgr Monika Włoch

Lwiątko 2014

Już w najbliższy poniedziałek  (31.03. 2014r.) zapraszam  wszystkie tęgie głowy fizyczne na godzinę 8.00 do sali nr 59 (pracownia fizyczna) do wzięcia udziału w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym  „Lwiątko”.

Lista uczestników konkrusu tutaj.

mgr inż. Sławomir Ficek

"Babska sztuka" - NA BIS !

27 MARCA 2014 ROKU 

NAGRODZONY STATUETKĄ KOKON

 I JEDYNY W SWOIM RODZAJU SPEKTAKL

"BABSKA SZTUKA"

WSTĘP WOLNY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!! 

babska sztuka bis