logo ok1

rekrutacja 2017

LOGO BRAZ

250x90 liceum1

srebrneLiceum2016

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że I Liceum Ogólnokształcące

im. Marcina Wadowity w Wadowicach jest wśród 500 najlepszych liceów

w Polsce sklasyfikowanych

w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych

PERSPEKTYWY 2016

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2016"

 maratonplywacki

 

herb1

 

 uonet 

 Dziennik elektroniczny podręcznik dla użytkownika

 

bip

 

wirtualny

 

lowadowice1

 comenius1

 pnwm1

 

 

Wolontariat

ZAKRĘTKI

Dnia 26 kwietnia 2016 roku zważyliśmy po raz trzeci zakrętki, przyniesione przez uczniów .
Wyniki klasyfikacji po III turach:

Czytaj więcej...

IV AKCJA KRWIODAWSTWA

22 kwietnia 2016 roku kilkunastoosobowa grupa uczniów naszego liceum udała się z panią psycholog Martą Mazur do punktu krwiodawstwa. Tradycyjnie już część ochotników nie została zakwalifikowana do donacji krwi ze względów zdrowotnych. Udało się to 11 osobom.

Czytaj więcej...

WIELKANOCNY KOSZYCZEK 2016

W połowie marca 2016 roku Wolontariat ogłosił zbiórkę słodyczy dla dzieci z uboższych rodzin – podopiecznych Świetlicy im. Św. Jana Pawła II w Wadowicach. Dzięki Waszej hojności zebraliśmy dwa duże pudła różnych łakoci i we wtorek, 22 marca br., Madzia Woźniak i Karol Gruca z klasy II D zanieśli je dzieciom do Świetlicy.

W imieniu dzieciaków i siostry Malwiny dziękuję wszystkim darczyńcom.

mgr Barbara Boguń

BARANKI WIELKANOCNE 2016

W niedzielę, 6 marca 2016 roku, nasi wolontariusze Michał Borończyk (I D), Kasia Gorczowska (II D) oraz Kasia Caputa (I D) pomagali siostrze Antoninie ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek sprzedawać przed Bazyliką ONMP w Wadowicach baranki wielkanocne. Zebrane w ten sposób fundusze zostały przekazane dla Caritas Polska.

mgr Barbara Boguń

WIOSENNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 4 i 5 marca 2016 roku uczestniczyliśmy w kolejnej zbiórce żywności dla osób potrzebujących. Pomagaliśmy siostrze Antoninie – szefowej Kuchni Brata Alberta w Wadowicach zbierać żywność  w sklepie Carrefour w Wadowicach.

Czytaj więcej...

KOLEJNA AKCJA KRWIODAWSTWA

Dnia 5 lutego 2016 roku zorganizowaliśmy kolejną akcję. Tym razem krew była bardzo pilnie potrzebna sąsiadowi pani Boguń, który uległ poważnemu wypadkowi. Po raz pierwszy przyłączyli się do nas dwaj  panowie , oczekujący w kolejce na pobranie krwi. Po krótkiej rozmowie z naszą opiekunką zapytali czy też mogą się włączyć w tę naszą akcję. Tym razem oddało krew aż 21 uczniów naszej szkoły i panowie Kruk Zbigniew oraz Noworyta Bogusław (łącznie 10,35 l krwi).

Czytaj więcej...

BAL PIRATÓW

Dnia 3 lutego 2016 roku zorganizowaliśmy tradycyjny bal przebierańców dla podopiecznych Świetlicy Im. Św. JP II w Wadowicach. Chłopcy zadbali o odpowiednią muzykę, a Magda i inne wolontariuszki przygotowały konkursy i zabawy. Dziewczyny upiekły pyszne ciasto i ciasteczka, bo nie mogło być balu bez słodkiego poczęstunku. Wybraliśmy Króla i Królową Balu Piratów – Małą Weronikę i Mikołaja. Imprezę naszą uświetnił piękny pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu Oli Karasińskiej (klasa I D) oraz jej partnera - Klaudiusza.

Czytaj więcej...