logo ok1

rekrutacja 2017

LOGO BRAZ

250x90 liceum1

srebrneLiceum2016

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że I Liceum Ogólnokształcące

im. Marcina Wadowity w Wadowicach jest wśród 500 najlepszych liceów

w Polsce sklasyfikowanych

w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych

PERSPEKTYWY 2016

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2016"

 maratonplywacki

 

herb1

 

 uonet 

 Dziennik elektroniczny podręcznik dla użytkownika

 

bip

 

wirtualny

 

lowadowice1

 comenius1

 pnwm1

 

 

Wolontariat

UROCZYSTA GALA W STOWARZYSZENIU "DAĆ SZANSĘ"

Dnia 15 czerwca 2016 r. trzynastu wolontariuszy wraz z panią Dyrektor i opiekunem Wolontariatu mgr Barbarą Boguń udało się do WCK na uroczystą Galę w Stowarzyszeniu ,,Dać Szansę”. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele z różnych kół Wolontariatu naszego powiatu. Część z nich przedstawiła krótkie prezentacje ze swojej działalności. Nasze koło Wolontariatu otrzymało z rąk Pani Prezes Stowarzyszenia piękne podziękowanie za wieloletnią współpracę. Najaktywniejsze wolontariuszki, działające w ,,Dać Szansę” zostały nagrodzone drobnymi upominkami , a najaktywniejsza z nich – specjalną statuetką.

mgr Barbara Boguń

II BIEG WADOWICKI

W sobotę 21 maja 2016 roku  27-osobowa grupa naszych wolontariusza i niezmordowana ich mentorka – Barbara Boguń, pomagała podczas organizacji II Biegu Wadowickiego. Nasi wolontariusze służyli pomocą w biurze zawodów, pracowali w depozycie, pakowali pakiety startowe , obstawiali trasę i wydawali posiłki (pyszną zupę pomidorową oraz słynne wadowickie kremówki). W Biegu Wadowickim wzięło udział ponad 500 zawodników z całej Polski i zagranicy. Mieliśmy więc pełne ręce roboty.

Czytaj więcej...

NAJAKTYWNIEJSI KRWIODAWCY

Jakub Skrzyński i Konrad Zajda wraz mgr Barbarą Boguń

 

 

 

 

Miło mi poinformować, że najaktywniejszymi krwiodawcami w roku szkolnym 2015/2016 zostali Konrad Zajda (klasa III A) i Jakub Skrzyński (klasa III B). Chłopaki oddali po 2,25 litra krwi.

mgr Barbara Boguń

...SZCZEŚLIWEJ DROGI JUŻ CZAS...

Dnia 29 kwietnia 2016 roku pożegnaliśmy kolejnych absolwentów naszej szkoły. Wśród nich byli Ci, którzy przez całe trzy lata wzorowo pracowali w naszym Szkolnym Wolontariacie. Odznaki wzorowego wolontariusza i nagrody – anioły z rąk pani Marii Talagi – prezesa SALO oraz opiekuna Szkolnego Wolontariatu odebrali:

1. Nicieja Marcin III A
2. Szydłowska Zuzanna III C
3. Moskała Joanna III C
4. Wiktor Irena III E
5. Wcisło Agata III F
6. Płaszczyca Małgorzata III F
7. Adamczyk Anna III F

Dziękujemy Wam za  Wasze wielkie serca i mamy nadzieję, że ziarenko niesienia pomocy innym, które zostało zasiane w naszym Wolontariacie, będzie się rozwijać w Waszym życiu.

mgr Barbara Boguń

ZAKRĘTKI

Dnia 26 kwietnia 2016 roku zważyliśmy po raz trzeci zakrętki, przyniesione przez uczniów .
Wyniki klasyfikacji po III turach:

Czytaj więcej...

IV AKCJA KRWIODAWSTWA

22 kwietnia 2016 roku kilkunastoosobowa grupa uczniów naszego liceum udała się z panią psycholog Martą Mazur do punktu krwiodawstwa. Tradycyjnie już część ochotników nie została zakwalifikowana do donacji krwi ze względów zdrowotnych. Udało się to 11 osobom.

Czytaj więcej...

WIELKANOCNY KOSZYCZEK 2016

W połowie marca 2016 roku Wolontariat ogłosił zbiórkę słodyczy dla dzieci z uboższych rodzin – podopiecznych Świetlicy im. Św. Jana Pawła II w Wadowicach. Dzięki Waszej hojności zebraliśmy dwa duże pudła różnych łakoci i we wtorek, 22 marca br., Madzia Woźniak i Karol Gruca z klasy II D zanieśli je dzieciom do Świetlicy.

W imieniu dzieciaków i siostry Malwiny dziękuję wszystkim darczyńcom.

mgr Barbara Boguń