logo ok1

maratonplywacki

250x90 liceum1

srebrneLiceum2016

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że I Liceum Ogólnokształcące

im. Marcina Wadowity w Wadowicach jest wśród 500 najlepszych liceów

w Polsce sklasyfikowanych

w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych

PERSPEKTYWY 2016

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2016"

 herb1

 

 uonet 

 Dziennik elektroniczny podręcznik dla użytkownika

 

bip

 

wirtualny

 

lowadowice1

 comenius1

 pnwm1

 

 

Wolontariat

I AKCJA KRWIODAWSTWA W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Dnia 28 września 2015 roku zorganizowaliśmy pierwszą w tym roku szkolnym akcję krwiodawstwa. Zapisało się aż 27 uczniów i uczennic z klas III. Niestety , przeziębienia i inne przypadłości wykluczyły wielu z nich. W sumie tylko 10 osobom udało się oddać ten cenny dar.
Oto lista krwiodawców:
Jakub Skrzyński  III B
Konrad Zajda    III A
Radosław  Grajny  III A
Krystian Prorok  III A
Marcin Nicieja  III A
Agata Wcisło   III F
Zuzanna Szydłowska  III C
Bartłomiej Targosz  III D
Magdalena Latko   III C
Patrycja Biłko III D
Oddano 4,5 litra krwi.

Krew zostanie przekazana konkretnej osobie. W imieniu własnym i pacjenta wyrażam serdeczne podziękowania.

mgr Barbara Boguń - opiekun wolontariatu

PÓŁMARATON GÓRSKI

16 sierpnia 2015 roku  Fundacja  Święty Uśmiechnięty  w Wadowicach zorganizowała I Wadowicki Półmaraton Górski. Wcześniej, jeden z organizatorów – nasz były uczeń Piotr Hydzik, zwrócił się do opiekunki Wolontariatu z prośbą o pomoc w organizacji biegu. Był to okres wakacji i trudno znaleźć chętnych do pomocy, ale udało się. Mimo, że naszej opiekunki nie było w kraju, pięć wolontariuszek zaangażowało się w to przedsięwzięcie.
A oto one:
1. Weronika Zaremba
2. Weronika Bereżan
3. Justyna Banaś
4. Agata Wcisło
5. Justyna Powroźnik

mgr Barbara Boguń

MINĄŁ KOLEJNY ROK...

28 czerwca 2015r. podsumowaliśmy kolejny rok pracy naszego Wolontariatu, który liczył 60 członków. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego pani Dyrektor naszego liceum mgr inż. Janina Turek i opiekun Wolontariatu mgr Barbara Boguń wręczyły nagrody dla wzorowych wolontariuszy. Otrzymali je:

1. Woźniak Magdalena I D
2. Gruca Karol I D
3. Zając Dawid I D
4. Wójcik Kamil I D
5. Gorczowska Katarzyna I D
6. Zawiła Aleksandra I D
7. Kręcioch Justyna I D
8. Zaremba Weronika I D
9. Zygmunt Natalia I D
10. Wilczyńska Weronika I F
11. Wróbel Aleksandra I F
12. Brusik Anna I G
13. Wcisło Agata II F
14. Adamczyk Anna II F
15. Płaszczyca Małgorzata II F

Wszystkim wolontariuszom bardzo dziękuję za miłą współpracę i życzę przyjemnych oraz bezpiecznych wakacji. Wracajcie we wrześniu zdrowi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w nowym roku szkolnym.

mgr Barbara Boguń

KONKURS "ZAKRĘTKI"

Dnia 22 czerwca 2015r. komisja złożona członków Wolontariatu i opiekuna mgr Barbary Boguń zważyła zakrętki. Oto wyniki tegorocznego konkursu :

I m. KLASA II B 237,83 kg
II m. KLASA II C 232 ,30 kg
III m. KLASA II E 53,75 kg
IV m. KLASA II F 36,05 kg
V m. KLASA II D 15,4 kg
VI m. KLASA I A 13,64 kg
VII m. KLASA IG 6,88 kg
VIII m. KLASA I D 3,98 kg
IX m. KLASA I F 1,70 kg

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2014/2015.

mgr Barbara Boguń

KREW DLA MATEUSZA

Dnia 17 czerwca 2015 r. udaliśmy się w 13-osobowym składzie wraz z opiekunem Wolontariatu mgr Barbarą Boguń do Stacji Krwiodawstwa w Wadowicach. Po wstępnej kwalifikacji przez lekarza do oddania krwi przystąpiło 8 osób. Krew dla Mateusza Babika z Roczyn , chorego na białaczkę oddali:

1. Jarguz Patryk II B
2. Matuła Oliwia II B
3. Skrzyński Jakub II B
4. Kania Julia II C
5. Radecka Joanna II F
6. Grajny Radosław II A
7. Nicieja Marcin II A
8. Zajda Konrad II A.

Oddano 3,6 litra krwi.

W roku szkolnym 2014/2015 podczas trzech akcji uczniowie naszej szkoły oddali 11,7 litra krwi. Bardzo wszystkim dziękuję i zapraszam do oddawania krwi w czasie wakacji.

mgr Barbara Boguń

 

WITAMY W HOLLYWOOD

10 czerwca 2015 r. zorganizowaliśmy kolejną imprezę dla podopiecznych ze Świetlicy im. Św. Jana Pawła II. Galę w Hollywood poprowadziły Justyna Kowalówka (była przewodnicząca Wolontariatu) i Madzia Woźniak (obecna przewodnicząca). W programie imprezy znalazły się: - konkurs ,, You can dance” - konkurs karaoke - projektowanie kostiumu na galę (z braku czasu ten konkurs przeniesiono na przyszły rok). W jury ,,You can dance” zasiadły: s. Malwina, pani Barbara Boguń, Irena Wiktor i Ola Knapik. Zawodnicy (dzieci ze Świetlicy oraz nasi wolontariusze) wykonywali układ taneczny przygotowany na gorąco. W jury konkursu Karaoke zasiadły: pani Lucyna Opidowicz, pani Barbara Boguń, Karol Gruca i Irena Wiktor. Każdy uczestnik mógł śpiewać swoją ulubioną piosenkę lub wylosowany utwór. Najstarszy uczestnik konkurs ma 17 lat, a najmłodszy Staś tylko 6 lat. Wszyscy świetnie się spisali, a Ewelina zachwyciła nas swoim wykonaniem. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody – kubki i coś słodkiego, a wszyscy uczestnicy konkursów – słodycze. Imprezę uświetniła swym pięknym pokazem tańca nowoczesnego wolontariuszka z klasy II E – Irena Wiktor. Nie zapomnieliśmy też o słodkim poczęstunku. Myślę, że wszyscy świetnie się bawiliśmy. Dzieciaki ze Świetlicy zaprosiły nas we wrześniu do siebie do Świetlicy.

mgr Barbara Boguń

...KOLEJNE SPRZĄTANIE...

W piątek, 5 czerwca 2015 r., maleńka grupa wolontariuszy (Magda Woźniak, Patrycja Tomczak i Karol Gruca) z opiekunką Barbarą Boguń udała się na cmentarz parafialny w Wadowicach , aby uporządkować groby byłych profesorów naszej szkoły. Tradycyjnie już uporządkowaliśmy  mogiły prof. Putyrów, prof. Lizaka, prof. Dziamy, prof. Gąsiorowskiego, ks. prof. Karasia, prof. Gebhardta i jego żony, prof. Gawora, prof. Panczakiewicza , prof. Ryntflejsz i prof. Modyczki.  Na grobach zapaliliśmy też symboliczne znicze.

mgr Barbara Boguń - opiekun szkolnego wolontariatu