Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

Bez cenzury – na 44. Festiwalu Artystycznym Młodzieży w Krakowie wszystkie nagrody dla dziennikarek wadowickiego „Peryskopu”

44. FAM13 maja został rozstrzygnięty 44.  Festiwal Artystyczny Młodzieży, którego jedną z kategorii było dziennikarstwo. I oto zdarzyła się rzecz bez precedensu – wszystkie trzy nagrody przyznano reprezentantkom jednej szkoły – I LO im. Marcina Wadowity i jednej gazety szkolnej  - „Peryskopu”. I miejsce zajęła Maja Janoszek za cykl reportaży, drugie Emilia Brańka za niestandardową formę swojej pracy publicystycznej, a trzecie Aleksandra Piontek za felietony dotykające bolesnych, a nie zawsze zauważanych problemów młodych ludzi. W czasie Gali Finałowej w Teatrze Groteska nagrody laureatom wręczał m.in. wicekurator oświaty Artur Pasek, który podkreślił wartość pracy młodych artystów i dziennikarzy tworzących bez tematów tabu i cenzury, co w czasach jego występu w trakcie tego festiwalu, jeszcze przed 1989 rokiem, nie było do końca możliwe. Dodajmy, że do rywalizacji w sześciu różnych dziedzinach artystycznych stanęło oprócz uczniów szkół krakowskich kilkuset uzdolnionych młodych ludzi od Gorlic, Tarnowa i Nowego Sącza na wschodzie województwa po Wadowice i Andrychów na zachodzie, tym większa więc satysfakcja z tego bezprecedensowego sukcesu.

 „Dziewczyny mogłyby właściwie stworzyć samodzielną, profesjonalną redakcję, mając tak różne zainteresowania i preferując różne formy ich wyrażania. Cieszę się, że ponad 30 lat pracy z młodymi ludźmi, szlifowania ich talentów procentuje takim wyjątkowym sukcesem” – skomentował osiągnięcie swoich podopiecznych Henryk Odrozek. polonista z „Wadowity”, opiekun „Peryskopu” od początku jego istnienia.

Zakończenie szkoły klas maturalnych

ZakoczenieSzkoy24 034
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji
z uroczystości ukończenia szkoły
przez klasy maturalne.
Apel odbył się 26 kwietnia 2024 roku,
został przygotowany przez klasę 3C
wraz z wychowawcą mgr Małgorzatą Pacek.

foto: mgr Zygmunt Górski

Czytaj więcej...

Dziewczyny z "Peryskopu"

41

 

Maja Janoszek, Emilka Brańka i Ola Piontek, zresztą tak, jak przez wiele poprzednich lat ich poprzedniczki i poprzednicy "Peryskopowi", zdominowały absolutnie kategorię "dziennikarstwo" otrzymując jako jedyne nominacje do nagród i wyróżnień na 44. Festiwalu Artystycznym Młodzieży! Wadowicka szkoła reportażu? Chyba tak... Gala finałowa 13 maja w Teatrze Groteska w Krakowie  

mgr Henryk Odrozek

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Natalia Wądolny z kl. 3B zajeła drugie miejsce w diecezji krakowskiej w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Dostała się do finału, który odbędzie się w Nniepokalanowie w dniach 10-11 czerwca br.
Zofia Krupnik z kl. 3D zajeła miejsce 7.
Gratulujemy dziewczynom i trzymamy kciuki za Natalię w finale. 

47  40  49

mgr Mateusz Niedziółka

”Peryskopowiczki” – DOMINATORKI, chociaż KRÓLOWA jest tylko jedna!

wszyscy13 kwietnia b.r. w Auli Papieskiej naszej szkoły rozstrzygnięto rywalizację młodych publicystów ze szkół średnich powiatu wadowickiego w XXV Powiatowym Konkursie Publicystycznym „O Laur Peryskopu”. Jury w składzie: Dorota Bosak – Żeglińska – nauczycielka języka polskiego, Bogdan Szpila – dziennikarz „Kroniki Beskidzkiej”, Marcin Guzik – redaktor naczelny portalu internetowego WadowiceOnline po starannym przeanalizowaniu 36 reportaży i felietonów miało niełatwy orzech do zgryzienia ze względu na różnorodność tematyki i wysoki poziom językowy większości prac.

Czytaj więcej...

Konkurs "The Gimpel Challenge" dla szkół podstawowych

TheGimpelChallenge 004W przededniu Dnia Otwartego w "Gimplu" odbył się powiatowy konkurs "The Gimpel Challenge" przygotowany i zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego. W konkursie wzięły udział 4 szkoły podstawowe z naszego powiatu. SP Ryczów, SP Spytkowice, SP Jaroszowice i SP Izdebnik. Konkurs przebiegał bardziej w formie dobrej zabawy niż typowego konkursu językowego. Młodzież musiała wykazać się wiedzą związaną z kulturą krajów anglojęzycznych, bajek Disneya, wykazać się refleksem w konkurencji "Shout it Out", czy też zgadywać podchwytliwe hasła w popularnym "wisielcu" :) 1 miejsce zajęła reprezentacja SP z Ryczowa. Mamy nadzieję, że z niektórymi finalistami dzisiejszego konkursu spotkamy się ponownie w murach naszej szkoły już we wrześniu.

Czytaj więcej...

Sukces Alicji Obozy!

Ala

 

Uczennica klasy 2F Alicja Oboza uzyskała tytuł finalistki XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. Za wolność Waszą i naszą". Ali gratulujemy wiedzy, pasji oraz wyniku 100% na egzaminie maturalnym z historii.

dr Agnieszka Graboń

Mistrz Programowania

informatyka

 

Mistrz Programowania to ogólnopolski konkurs organizowany przez Olimpijskie Koło Informatyczne. Konkurs składa się z pięciu etapów, w których uczestnicy rozwiązują zadania programistyczne o różnym stopniu trudności. Podczas gali finałowej ogłoszono wyniki 3 edycji konkursu: Jan Ścibielski uczeń klasy 1A zdobył brązowy medal, a Piotr Popiel uczeń klasy 3A uzyskał tytuł laureata. Brawo!  

mgr inż. Janusz Ramęda

Maja Janoszek finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego!

Maja

 Mamy to!

Maja Janoszek, humanistka i publicystka, oficjalnie uzyskała tytuł finalistki Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, co daje jej mnóstwo benefitów: wszystkie trzy matury z języka polskiego już w trzeciej klasie   ma zaliczone na 100%, a oprócz tego 18 szkół wyższych zaprasza ją w swoje progi, w tym na tak oblegane kierunki jak psychologia czy prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, zaś Uniwersytet Śląski, już w ogóle z pominięciem procedury rekrutacyjnej, na polonistykę, prawo, filozofię, dziennikarstwo czy tzw. Indywidualne Studia Międzyobszarowe, które Maja określiła jako „wymarzone” i dodała: „Sama jestem zdziwiona, ile możliwości dał mi ta olimpiada”.

No właśnie, to kto następny?

mgr Henryk Odrozek

Maja1

 

Rafał Pytel - NAJSILNIEJSZY CZŁOWIEK W POWIECIE!

Wygrał wszystkie 3 konkurencje w zawodach "Ekonom Strong Power Day". Wycisnął 150 kg, wykonał 22 powtórzenia wyciskając ciężar równy swojej masie ciała - zmiażdżył konkurencję! Brawo Rafał!

R2  R1  R3

mgr Jakub Cierpiałek