Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

Bez cenzury – na 44. Festiwalu Artystycznym Młodzieży w Krakowie wszystkie nagrody dla dziennikarek wadowickiego „Peryskopu”

44. FAM13 maja został rozstrzygnięty 44.  Festiwal Artystyczny Młodzieży, którego jedną z kategorii było dziennikarstwo. I oto zdarzyła się rzecz bez precedensu – wszystkie trzy nagrody przyznano reprezentantkom jednej szkoły – I LO im. Marcina Wadowity i jednej gazety szkolnej  - „Peryskopu”. I miejsce zajęła Maja Janoszek za cykl reportaży, drugie Emilia Brańka za niestandardową formę swojej pracy publicystycznej, a trzecie Aleksandra Piontek za felietony dotykające bolesnych, a nie zawsze zauważanych problemów młodych ludzi. W czasie Gali Finałowej w Teatrze Groteska nagrody laureatom wręczał m.in. wicekurator oświaty Artur Pasek, który podkreślił wartość pracy młodych artystów i dziennikarzy tworzących bez tematów tabu i cenzury, co w czasach jego występu w trakcie tego festiwalu, jeszcze przed 1989 rokiem, nie było do końca możliwe. Dodajmy, że do rywalizacji w sześciu różnych dziedzinach artystycznych stanęło oprócz uczniów szkół krakowskich kilkuset uzdolnionych młodych ludzi od Gorlic, Tarnowa i Nowego Sącza na wschodzie województwa po Wadowice i Andrychów na zachodzie, tym większa więc satysfakcja z tego bezprecedensowego sukcesu.

 „Dziewczyny mogłyby właściwie stworzyć samodzielną, profesjonalną redakcję, mając tak różne zainteresowania i preferując różne formy ich wyrażania. Cieszę się, że ponad 30 lat pracy z młodymi ludźmi, szlifowania ich talentów procentuje takim wyjątkowym sukcesem” – skomentował osiągnięcie swoich podopiecznych Henryk Odrozek. polonista z „Wadowity”, opiekun „Peryskopu” od początku jego istnienia.