Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

"NOC W LICEUM"

Szanowni obecni i byli: uczniowie, nauczyciele i pracownicy I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach, kiedy 15 października 2016 roku wybrzmią słowa oficjalnych przemówień Bardzo Ważnych Osób, przyjdzie czas na jubileuszowe, nieoficjalne obcowanie z niepowtarzalną atmosferą i duchem szkoły. Zapraszamy na „Noc w Liceum”, czyli wieczór spontanicznych spotkań, wspomnień i wzruszeń. O godzinie 18.00 w stylowym ;) wnętrzu sali gimnastycznej przy dźwiękach muzyki, która kojarzyć się będzie z czasem młodości różnych pokoleń, odbędziemy wspólnie wędrówkę - jak w „Sklepach cynamonowych” – po starych korytarzach i salach naszej szkoły. Ale ponieważ szkoła to nie tylko mury, ale przede wszystkim ludzie, każdy z Was będzie mógł zadedykować wybranej przez siebie osobie lub grupie osób piosenkę w specjalnym „gimplowskim” koncercie życzeń. Dedykację i tytuł utworu oraz nazwisko wykonawcy można przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 października 2016 r.

Zapraszamy!

Do Absolwentów i Sympatyków
I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach

Wielce Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność zawiadomić Państwa, że I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity w Wadowicach w roku 2016 obchodzi 150-lecie istnienia. Zgodę na objęcie obchodów Honorowym Patronatem wyraził Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.
To bardzo piękna i okrągła rocznica, i niewiele polskich szkół może poszczycić się tak długą historią oraz tak znakomitym gronem absolwentów. Odnosząc się do tej historii z należnym respektem pamiętamy jednak przede wszystkim, że to jest nasza stara szkoła, gdzie spędzaliśmy okres „durnej i chmurnej” młodości, gdzie nawiązywaliśmy pierwsze przyjaźnie i sympatie, i gdzie poznawaliśmy podstawy praw rządzących tym światem.
Jest zatem rzeczą słuszną, by zaznaczyć tę okrągłą rocznicę w odpowiedni sposób, to znaczy, przywołać pamięć oraz oddać należny szacunek długiemu szeregowi pedagogów i absolwentów zapełniających ongiś szkolne mury, a tym z nas, którzy wciąż z sentymentem wspominają szkolne czasy, dać możliwość spotkania się w koleżeńskim gronie. Grono pedagogiczne, Rada Rodziców i Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach pragną uczcić nadchodzący jubileusz poprzez organizację szeregu imprez, a także ufundowanie nowego sztandaru. Dokładny plan uroczystości i terminy zostaną ogłoszone w terminie późniejszym. Liczymy, że zechcą Państwo uświetnić obchody swoją obecnością.
Ośmielamy się zwrócić do Szanownych Państwa z prośbą o rozważenie możliwości finansowego wsparcia obchodów jubileuszowych. Wsparcie takie umożliwiłoby stosowną do wagi wydarzenia oprawę uroczystości.
Wpłat prosimy dokonywać na rachunek Rady Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach:

BANK ZACHODNI WBK S.A.

75 1090 2011 0000 0001 2206 3649

z dopiskiem w tytule „Jubileusz”.

Łączymy wyrazy szacunku.

Dyrektor Szkoły: Janina Turek

Przewodniczący Rady Rodziców: Paweł Adamik

Przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach: Maria Talaga

PIELGRZYMKA DO RZYMU

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Wadowity, które w tym roku obchodzi jubileusz 150-lecia istnienia, zaprasza nauczycieli, absolwentów, emerytowanych pracowników oraz uczniów i rodziców na pielgrzymkę do Rzymu. Zapisów można dokonać w sekretariacie szkoły w dni powszednie w godzinach: 8.00-14.00. Szczegółowy plan oraz termin tutaj.

Serdecznie zapraszamy!

Ks. Adam Garlacz