logo ok1

 

 herb1

bip

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 

XxY

 

rodzicuonet

Jak przygotować się do konkursu?

 1.Najpierw się zapisz! Aby to zrobić: pobierz z tego okienka i wydrukuj oświadczenie o wyrażeniu zgody. Wypełnia rodzic. Przyjdź z tym do mnie się zapisać do udziału w konkursie.

2.Dobrze się przygotuj:
- w pierwszym etapie wyświetlę zdjęcia 25 obiektów kulturowych i przyrodniczych, zabytków architektury, charakterystycznych dla miasta i najbliższej okolicy. Przeczesuj internet w poszukiwaniu zdjęć, pomocna może być mapa Wadowic i okolicy, google maps. Chodząc po mieście rozglądaj się:)
- w drugim etapie rozwiążesz test znajomości szczytów wchodzących w skład Korony Beskidów Polskich. Układając test korzystałem z Wikipedii i informacji zamieszczonych na internetowej stronie szkolnej w zakładce SKKT. Są tam opisy wycieczek. Oczywiście w grę wchodzą tylko te, które prowadziły na TE szczyty.
- w trzecim etapie rozwiążesz test wiedzy o słynnej Wyprawie Ferdynanda Magellana dookoła świata. Skorzystaj z materiału, który pojawi się w tym okienku. Jest to streszczenie książki Stefana Zweiga „Magellan”. Samą książkę też polecam do przeczytania bo jest bardzo ciekawa. Jest jeszcze (ale grubsza) książka o wyprawie pt. „Poza krawędź świata” Laurence Bergreen. Obie do wypożyczenia w bibliotece miejskiej w Wadowicach. Ale to już poza konkursowo...

3.Pilnuj terminów wszystkich etapów.

Życzę powodzenia – Rafał Cmunt