logo ok1

 

 herb1

bip

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 

XxY

 

rodzicuonet

Pamiętamy

6   

W piątek, 16 września 2022 roku, grupa wolontariuszy pod opieką nauczycieli Barbary Boguń, Agnieszki Graboń i Mateusza Niedziółki udała się na cmentarz parafialny w Wadowicach, aby uporządkować groby byłych profesorów naszej szkoły. Zrobiliśmy porządki na grobach prof. Lizaka i jego córki Anny, prof. Gąsiorowskiego, prof. Tytusa Zegadłowicza, prof. Jacha, prof. Dziamy, prof. Heriadina, Prof. Marii i Zbigniewa Putyrów, prof. Panczakiewicza, prof. Modyczki, prof. ks Wojnarowskiego, prof. Gebhardta, dyr. Arzta i dyr. Forysia. Na grobach zapaliliśmy też znicze.

Czytaj więcej...

Zajęcia artystyczne

FB IMG 1662067831393Wszystkich uczniów naszego liceum zainteresowanych zajęciami artystycznymi - plastycznymi oraz dodatkowymi lekcjami z historii sztuki zapraszam na spotkanie organizacyjne w dniu 9 września (piątek) o godzinie 14.35 do sali numer 50 (2 pietro - sala geograficzna).
Jeśli ktoś nie będzie mógł tego dnia przybyć, proszę o kontakt przez dziennik elektroniczny.
Zajęcia plastyczne będą odbywały się w każdy piątek od 14.35 (sala nr 50).
Spotkania z historii sztuki - termin do ustalenia.
Dobrego roku szkolnego dla wszystkich
mgr Ewelina Prus-Bizoń
nauczyciel plastyki

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT DLA TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW

egzamin maturalny 2014 swiadectwa

 

 KOMUNIKAT DLA MATURZYSTÓW !!!

Świadectwa dojrzałości  będą wydawane

w dniu 5 lipca  2022 r. od godz. 8:00.

Po odbiór należy zgłosić się z dowodem osobistym  lub upoważnieniem do odbioru  (w przypadku nieobecności zdającego).

Talent Gimpel 2022

TalentGimpel22 025

 

 Zapraszamy do obejrzenia
fotorelacji z konkursu
Talent Gimpel 2022,
który odbył się
11 czerwca 2022 roku 
w naszej szkole.

mgr Zygmunt Górski

Czytaj więcej...

Sukces Dagmary Bałys z Ic

grabonUczennica klasy 1c Dagmara Bałys łączy dwie pasje – rysunek i historię. Efektem tego mariażu są jej sukcesy w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Biuro Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”. Dagmara poszukując tematów swych prac sięga po wątki z historii lokalnej, bliskiej i tym samym propaguje wiedzę o nieco zapomnianych postaciach historycznych. W tegorocznej - IX edycji  konkursu przypomniała postać ks. Franciszka Paciorka, 28 letniego wikarego z parafii w Spytkowicach – rozstrzelanego w KL Auschwitz za pomoc udzieloną przy organizacji ucieczki jednego z więźniów obozu. Dagmarze gratulujemy tytułu laureata, pasji i niewątpliwego talentu!

Nauczyciel historii – dr Agnieszka Graboń

Młodzi dziennikarze „Peryskopu” ponownie najlepsi w Małopolsce!

IMG 20220524 185641W rozstrzygniętym 24 maja na gali finałowej w Teatrze Groteska 42. Festiwalu Artystycznym Młodzieży Aleksandra Dębska i Maja Janoszek, publicystki „Peryskopu” okazały się bezkonkurencyjne w kategorii „dziennikarstwo i publicystyka”. Jak ujawnili im jeszcze w kwietniu, na warsztatowym spotkaniu nominowanych do nagród i wyróżnień, członkowie jury: Zośka Papużanka i Krzysztof Karaś mieli oni trudny wybór, ale...wyłącznie pomiędzy nadesłanymi przez Olę i Maję felietonami i reportażami, bo tylko one zdecydowanie wyróżniały się jakością dziennikarskiej roboty i to do tego stopnia, że po niewielkich poprawkach można by je opublikować w profesjonalnej prasie. Ola pisała m. in. o wyprawie z pomocą na granicę polsko – ukraińską i o zjawisku anoreksji, Maja o trudnej miłości, która była w stanie pokonać nawet ciężką chorobę w realiach polskiej służby zdrowia i o niezrozumieniu problemów nastolatek przez dorosłych.

Czytaj więcej...

Olek Finalistą 51 Olimpiady Biologicznej

obrazAleksander Pływacz, uczeń klasy IIICSP został finalistą 51 Olimpiady Biologicznej zorganizowanej w dniach 22-24 kwietnia 2022r na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. W zawodach wzięło udział 93 uczestników.

Pierwszy dzień olimpiady polegał na wykonaniu przez uczniów zadań praktycznych przeprowadzanych w laboratoriach Pracowni Botanicznej, Biochemicznej, Zoologicznej i Statystyczno-Bioinformatycznej.

Czytaj więcej...

„Peryskop” łączy ludzi!

30-lecie PeryskopNiespodziewanie się wynurzać i uważnie obserwować” – takie motto już 30 lat towarzyszy gazecie I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach „Peryskop”. W tym czasie prawie 540 autorów zapisało 2800 stron opublikowanych w 162 numerach pisma: tak statystycznie prezentuje się dorobek najdłużej nieprzerwanie wydawanego pisma szkoły średniej w Małopolsce, a być może i jednego z „najstarszych” w swojej kategorii w kraju. Ale „Peryskop” to przede wszystkim fantastyczni ludzie, zdolni, a czasami wręcz wyjątkowo uzdolnieni i kreatywni, którzy stoją za zdobyciem 112 nagród indywidualnych i zbiorowych w konkursach o randze ogólnopolskiej i małopolskiej oraz 81 na poziomie powiatowym. 

Czytaj więcej...