Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

 

logo ok1

 

 herb1

bip

cke

pobrane

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

Luboń Wielki

DJI 0892-011 października wybraliśmy się na Luboń Wielki. Jest to kolejny tysięcznik Beskidu Wyspowego - 1022m n.p.m. Wyprawa była udana, choć pogoda płatała figle. Było deszczowa, ale za to w obfitości pojawiły się grzyby… Dziękuję opiekunom za wzorowe pełnienie swoich obowiązków, uczestnikom za miłe towarzystwo, Panu Rafałowi za zdjęcia i Przemkowi też, za te z powietrza.

Książeczkę GOT wypełniamy wpisując grupę górską BZ06 i rozpisujemy trasę: Rabka-Zaryte-Luboń Wielki 10pkt; Luboń Wielki- przyst.PKS Luboń Mały 7pkt

Czytaj więcej...

Wycieczka SKKT na Luboń Wielki

IMG 0350
UWAGA! Wycieczka SKKT na Luboń Wielki. Wyjazd o godzinie 7.00
z parkingu szkolnego dnia 1 października (sobota)

W planie:

1. Przejazd przez Suchą Beskidzką do Rabki.
2. Przejście przez Królewską Górę (wieża widokowa) i dalej słynną Percią Borkowskiego na szczyt Lubonia Wielkiego 1022m n.p.m.
3. Planowany powrót na godzinę 17.00

W celu zapisania się na wycieczkę zgłoś się do opiekuna SKKT. Uwaga! Wycieczka górska wymaga odpowiedniego ekwipunku, ale trasa nie jest trudna, jej długość to 15km (około 5g marszu) i 700m podejść.

Z turystycznym pozdrowieniem! Opiekun SKKT – Rafał Cmunt; zapisy w Sali 50

Wycieczka SKKT na Gorc

DJI 0771-014 czerwca 2022 wybraliśmy się na Gorc 1228m n.p.m. To po Turbaczu, Kiczorze i Kudłoniu, czwarty co do wysokości i wyjątkowo wybitny szczyt w paśmie Gorców. Drewniana wieża widokowa na odsłania rozległe i dookolne widoki od Tatr na południu, po sąsiadujące z Gorcami: Beskid Wyspowy, Sądecki, Babią Górę. Polecamy widokowy szlak zielony od Ochotnicy Dolnej, sam Gorc jako ciekawy temat na wycieczkę i oczywiście pyszne lody „u Potaczka” w Mszanie Dolnej.

Dziękuję za miłe towarzystwo uczestnikom wycieczki i opiekunom oraz Przemkowi i Panu Rafałowi za piękne zdjęcia.

Czytaj więcej...

Z SKKT na Mogielicy

DJI 0517-012 października wyruszyliśmy na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego - Mogielicę. Bardzo ciekawa jest budowa geologiczna tego pasma górskiego. Nastąpiło tu odwrócenie rzeźby i budowy geologicznej, czyli tak zwana inwersja. Struktury skalne wypukłe (antykliny) budują obniżenia terenu, a struktury wklęsłe (synkliny) – wzniesienia. Skały, z których zbudowane są góry Beskidu Wyspowego są już bardzo typowe – to flisz karpacki złożony z piaskowców i łupków. Charakterystyczne jest w tych górach występowanie izolowanych, odosobnionych wzniesień, które wznoszą się ponad łagodnie pofalowane, niżej położone tereny. Przepięknie widać to w jesienne poranki, kiedy mgły ścielą się w dolinach i oglądający ten widok ma wrażenie, że wniesienia górskie to wyspy w oceanie chmur.

Czytaj więcej...

Skkt - wycieczka na Mogielicę

mogielica1

 


2 października 2021r.
SKKT zaprasza w Beskid Wyspowy
na Mogielicę.

Szczegóły i zapisy
u opiekuna - Rafała Cmunta

UWAGA pierwszoklasiści!

Zgodnie z regulaminem ruszają dziś oficjalnie zgłoszenia do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE GEOGRAFICZNYM. Chętnych zapisuję do 6 marca.

I etap konkursu odbędzie się 11 marca (środa) w godzinach 15.20-16.00 w Sali nr 50. Następne etapy zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w regulaminie konkursowym. Wszystkie informacje znajdziesz w okienku na stronie szkolnej i na tablicy SKKT na szkolnym korytarzu.

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie. Emocjonująca rywalizacja i cenne nagrody na wyciągnięcie ręki! Sprawdź się w walce o mistrzowski tytuł.

Pozdrawiam – organizator konkursu – mgr Rafał Cmunt