logo ok1

 

 herb1

bip

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 

XxY

 

rodzicuonet

Wycieczka SKKT na Gorc

DJI 0771-014 czerwca 2022 wybraliśmy się na Gorc 1228m n.p.m. To po Turbaczu, Kiczorze i Kudłoniu, czwarty co do wysokości i wyjątkowo wybitny szczyt w paśmie Gorców. Drewniana wieża widokowa na odsłania rozległe i dookolne widoki od Tatr na południu, po sąsiadujące z Gorcami: Beskid Wyspowy, Sądecki, Babią Górę. Polecamy widokowy szlak zielony od Ochotnicy Dolnej, sam Gorc jako ciekawy temat na wycieczkę i oczywiście pyszne lody „u Potaczka” w Mszanie Dolnej.

Dziękuję za miłe towarzystwo uczestnikom wycieczki i opiekunom oraz Przemkowi i Panu Rafałowi za piękne zdjęcia.

Czytaj więcej...

Z SKKT na Mogielicy

DJI 0517-012 października wyruszyliśmy na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego - Mogielicę. Bardzo ciekawa jest budowa geologiczna tego pasma górskiego. Nastąpiło tu odwrócenie rzeźby i budowy geologicznej, czyli tak zwana inwersja. Struktury skalne wypukłe (antykliny) budują obniżenia terenu, a struktury wklęsłe (synkliny) – wzniesienia. Skały, z których zbudowane są góry Beskidu Wyspowego są już bardzo typowe – to flisz karpacki złożony z piaskowców i łupków. Charakterystyczne jest w tych górach występowanie izolowanych, odosobnionych wzniesień, które wznoszą się ponad łagodnie pofalowane, niżej położone tereny. Przepięknie widać to w jesienne poranki, kiedy mgły ścielą się w dolinach i oglądający ten widok ma wrażenie, że wniesienia górskie to wyspy w oceanie chmur.

Czytaj więcej...

Skkt - wycieczka na Mogielicę

mogielica1

 


2 października 2021r.
SKKT zaprasza w Beskid Wyspowy
na Mogielicę.

Szczegóły i zapisy
u opiekuna - Rafała Cmunta

UWAGA pierwszoklasiści!

Zgodnie z regulaminem ruszają dziś oficjalnie zgłoszenia do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE GEOGRAFICZNYM. Chętnych zapisuję do 6 marca.

I etap konkursu odbędzie się 11 marca (środa) w godzinach 15.20-16.00 w Sali nr 50. Następne etapy zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w regulaminie konkursowym. Wszystkie informacje znajdziesz w okienku na stronie szkolnej i na tablicy SKKT na szkolnym korytarzu.

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie. Emocjonująca rywalizacja i cenne nagrody na wyciągnięcie ręki! Sprawdź się w walce o mistrzowski tytuł.

Pozdrawiam – organizator konkursu – mgr Rafał Cmunt

5 października 2019 wyruszyliśmy w Tatry. Pogoda się trochę zagapiła...

DSC 4015Wyjechaliśmy wcześnie tradycyjnym szlakiem w góry, przez nowo oddany, efektowny odcinek zakopianki. Po drodze Marysia opowiedziała nam o pięknym, drewnianym kościółku w Piątkowej i o brawurowej akcji strażaków, dzięki czemu został uratowany od pożaru.
      Nasz szlak prowadził przez Kuźnice. O tej dzielnicy Zakopanego opowiedziała nam Ola, a Emila dorzuciła kilka ważnych faktów z historii budowy kolejki na Kasprowy Wierch. Na Halę Gąsienicową szliśmy przez Dolinę Jaworzynki. Po drodze wysłuchaliśmy kilku opowieści: Weronika przybliżyła nam historię Tatrzańskiego Parku Narodowego, Adam opowiedział o kozicach i świstakach, a Olaf o tym co robić, a czego nie robić w razie spotkania z niedźwiedziem.

Czytaj więcej...

SKKT zaprasza na wycieczkę w Tatry

Tatry


Zapraszam na wycieczkę w Tatry
w dniu 5.10.2019r.

Szczegóły na tablicy koła na korytarzu.
Zapisy u opiekuna SKKT.Z turystycznym pozdrowieniem - organizator wyjazdu i opiekun SKKT- mgr Rafał Cmunt