Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

Sześćdziesiątą wycieczka SKKT

na szczycie18 maja 2024 wyruszyliśmy na sześćdziesiątą wycieczkę SKKT. Atak szczytowy „Ścianą Płaczu” udał się wyśmienicie, sprzyjała nam piękna pogoda i wyśmienite humory, tym bardziej, że dla kilku uczestników Lackowa była ostatnią górą do zdobycia w ramach projektu „Korony Beskidów”. Cieszę się, że mogliśmy to zrobić wspólnie i gratuluję sukcesu. Droga powrotna prowadziła nas przez opuszczone polany dawnej wsi Bieliczna, a pod piękną cerkwią odpoczywaliśmy w cieniu rozłożystych lip. Dziękuję Opiekunom za wszelką pomoc w czasie wyjazdu, a na deser umieszczam kilka zdjęć z wycieczki oraz podpowiedź jak wypełnić książeczkę GOT: grupa górska BW.02; Izby-Lackowa 8pkt; Lackowa-Przeł Pułaskiego 2pkt; Przeł. Pułaskiego-Izby 4pkt; w sumie 14pkt GOT

mgr Rafał Cmunt

20 maja 2023 Lackowa

20230520 121925Wyruszyliśmy bladym świtem kolejny już raz na Lackową. Pogoda spisała się na medal. „Ściana Płaczu” – czyli jedno z najbardziej stromych podejść w Beskidach - też nie zawiodło naszych oczekiwań. Zaczęliśmy bogaty program naszej wycieczki od zwiedzania cerkwi w Brunarach. Ta perełka łemkowskiej architektury została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Natalia dopowiedziała nam jeszcze o innych obiektach cerkiewnych z tej listy. Uczestnicy wyjazdu opracowali i przedstawili kilka ciekawych tematów: Martyna i Emilia opowiadały o bobrach, których efekty działalności mogliśmy zobaczyć.

Czytaj więcej...

Luboń Wielki

DJI 0892-011 października wybraliśmy się na Luboń Wielki. Jest to kolejny tysięcznik Beskidu Wyspowego - 1022m n.p.m. Wyprawa była udana, choć pogoda płatała figle. Było deszczowa, ale za to w obfitości pojawiły się grzyby… Dziękuję opiekunom za wzorowe pełnienie swoich obowiązków, uczestnikom za miłe towarzystwo, Panu Rafałowi za zdjęcia i Przemkowi też, za te z powietrza.

Książeczkę GOT wypełniamy wpisując grupę górską BZ06 i rozpisujemy trasę: Rabka-Zaryte-Luboń Wielki 10pkt; Luboń Wielki- przyst.PKS Luboń Mały 7pkt

Czytaj więcej...

Wycieczka SKKT na Luboń Wielki

IMG 0350
UWAGA! Wycieczka SKKT na Luboń Wielki. Wyjazd o godzinie 7.00
z parkingu szkolnego dnia 1 października (sobota)

W planie:

1. Przejazd przez Suchą Beskidzką do Rabki.
2. Przejście przez Królewską Górę (wieża widokowa) i dalej słynną Percią Borkowskiego na szczyt Lubonia Wielkiego 1022m n.p.m.
3. Planowany powrót na godzinę 17.00

W celu zapisania się na wycieczkę zgłoś się do opiekuna SKKT. Uwaga! Wycieczka górska wymaga odpowiedniego ekwipunku, ale trasa nie jest trudna, jej długość to 15km (około 5g marszu) i 700m podejść.

Z turystycznym pozdrowieniem! Opiekun SKKT – Rafał Cmunt; zapisy w Sali 50

Wycieczka SKKT na Gorc

DJI 0771-014 czerwca 2022 wybraliśmy się na Gorc 1228m n.p.m. To po Turbaczu, Kiczorze i Kudłoniu, czwarty co do wysokości i wyjątkowo wybitny szczyt w paśmie Gorców. Drewniana wieża widokowa na odsłania rozległe i dookolne widoki od Tatr na południu, po sąsiadujące z Gorcami: Beskid Wyspowy, Sądecki, Babią Górę. Polecamy widokowy szlak zielony od Ochotnicy Dolnej, sam Gorc jako ciekawy temat na wycieczkę i oczywiście pyszne lody „u Potaczka” w Mszanie Dolnej.

Dziękuję za miłe towarzystwo uczestnikom wycieczki i opiekunom oraz Przemkowi i Panu Rafałowi za piękne zdjęcia.

Czytaj więcej...

Z SKKT na Mogielicy

DJI 0517-012 października wyruszyliśmy na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego - Mogielicę. Bardzo ciekawa jest budowa geologiczna tego pasma górskiego. Nastąpiło tu odwrócenie rzeźby i budowy geologicznej, czyli tak zwana inwersja. Struktury skalne wypukłe (antykliny) budują obniżenia terenu, a struktury wklęsłe (synkliny) – wzniesienia. Skały, z których zbudowane są góry Beskidu Wyspowego są już bardzo typowe – to flisz karpacki złożony z piaskowców i łupków. Charakterystyczne jest w tych górach występowanie izolowanych, odosobnionych wzniesień, które wznoszą się ponad łagodnie pofalowane, niżej położone tereny. Przepięknie widać to w jesienne poranki, kiedy mgły ścielą się w dolinach i oglądający ten widok ma wrażenie, że wniesienia górskie to wyspy w oceanie chmur.

Czytaj więcej...