logo ok1

rekrutacja 2017

LOGO BRAZ

250x90 liceum1

srebrneLiceum2016

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że I Liceum Ogólnokształcące

im. Marcina Wadowity w Wadowicach jest wśród 500 najlepszych liceów

w Polsce sklasyfikowanych

w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych

PERSPEKTYWY 2016

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2016"

 maratonplywacki

 

herb1

 

 uonet 

 Dziennik elektroniczny podręcznik dla użytkownika

 

bip

 

wirtualny

 

lowadowice1

 comenius1

 pnwm1

 

 

Chemicy z indeksami

chemia

 

6 maturzystów
z I LO w Wadowicach

zostało laureatami i zdobyło indeksy 
Wydziału Chemii
Uniwersytetu Jagiellońskiego
 
 

       

     
     W tym roku szkolnym odbyła się kolejna edycja „Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej” organizowanego przez Zakładu Dydaktyki Chemii oraz Fundację PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii UJ. W konkursie startowali uczniowie z klas drugich i trzecich, każdy w swojej kategorii. Do finału zakwalifikowało się 15 maturzystów oraz 11 drugoklasistów z naszego liceum, podczas którego zmierzyli się z trudnymi zadaniami.
      Ostatecznie 22 kwietnia w Auditorium Maximum UJ  odbyło się rozdanie nagród.
6 maturzystów z I LO w Wadowicach zostało laureatami i zdobyło indeksy Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego : Sandra Giermańska, Paulina Kraus, Justyna Kręcioch, Patrycja Lachowszczak, Natalia Wierzbicka (przygotowywane przez panią mgr Janinę Mleczko) oraz Dawid Wojtas, którego przygotowywała pani mgr Justyna Kręcioch. Nie tylko maturzyści zostali wyróżnieni. W kategorii drugich klas dwóch uczniów zostało laureatami: Michał Borończyk i Daria Twardowska, którzy byli przygotowywani także przez panią Mleczko.
      Michał Kowalczyk został laureatem pierwszego stopnia w konkursie o „Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” w zakresie chemii.
      Nasza ciężka praca została nagrodzona. Poradziliśmy sobie z trudnymi zadaniami, prześcignęliśmy konkurentów i znaleźliśmy się wśród najlepszych chemików w województwie małopolskim.

Daria Twardowska, kl. IID