logo ok1

 

 herb1

bip

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 

XxY

 

rodzicuonet

„Peryskop” najlepszy w Małopolsce! - kolejne sukcesy publicystów z naszego liceum w Festiwalu Artystycznym Młodzieży w Krakowie

P 20180516 190553 BF   W środowe popołudnie 16 maja w krakowskim teatrze „Groteska” już po raz trzydziesty ósmy rozstrzygnięto rywalizację rekordowej liczby 702 uczestników z całej Małopolski, zgłoszonych w siedmiu kategoriach: plastyka, fotografia, film, literatura – dziennikarstwo, taniec, muzyka, teatr. Tradycyjnie już nasi młodzi dziennikarze z „Peryskopu”, tym razem wraz z krakowskimi gazetkami „Opornik” i „Trzynastka”, wygrali kategorię pism szkolnych, a indywidualnie reportaż Łukasza Korzeniowskiego zdobył I nagrodę, a tekst Emilii Miodońskiej wyróżnienie. Najgroźniejsi rywale z LO w Andrychowie zdobyli co prawda nagrody indywidualne, ale gazetki szkolnej nie udało im się reaktywować. Dodajmy, że Edyta Sadzikowska z „Wadowity” zdobyła także wyróżnienie w kategorii film za autorski obraz „Piętno”.

IMG 0178   „Od kilkunastu lat stało się to już swego rodzaju naszą tradycją, że w maju jedziemy do Teatru „Groteska”, by odbierać nagrody i wyróżnienia, a przy okazji podziwiać osiągnięcia i występy artystyczne najbardziej kreatywnej i uzdolnionej artystycznie młodzieży z całej Małopolski: od Olkusza po Gorlice, od Proszowic po Nowy Sącz. Dla „Peryskopowiczów” to motywacja do pracy i oczekiwania na kolejne nagrody i... do oglądania czasami wręcz fascynujących występów swoich rowieśników na kolejnej gali za rok” - komentuje sukcesy swych podopiecznych Henryk Odrozek, opiekun „Peryskopu” i polonista w „Wadowicie”.