Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

„Rethinking Refugees: Knowledge & Action”

konferencja

         „Kto nie jest otwarty na przyjęcie Innego, nie zna Ewangelii!”. Między innymi takie słowa: po polsku i po angielsku grupa uczestników programu Erasmus+ usłyszała podczas konferencji w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zorganizowano ją pod znaczącym tytułem: „Rethinking Refugees: Knowledge & Action”.

 

 

      Dzięki niej spotkaliśmy się z osobami bezpośrednio zaangażowanymi w pomoc uchodźcom, zarówno w Polsce, jak i za granicą, między innymi Janiną Ochojską i ks. Mieczysławem Puzewiczem. Mogliśmy też poznać świadectwa samych uchodźców, np. przebywających w obozie Moria na wyspie Lesbos. To ważne, bo trzeba pamiętać, że nie ma „uchodźców”, są ludzie o konkretnych imionach i nazwiskach oraz jakże bolesnych historiach życiowych.

        Najprawdopodobniej w najbliższym czasie uda nam się bardziej bezpośrednio podzielić doświadczeniem wyniesionym ze spotkania. Jeden z organizatorów konferencji poprowadzi warsztaty w naszej szkole.

Katarzyna Jamka