logo ok1

 

 herb1

bip

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 

XxY

 

rodzicuonet

„Mówiliście pięknie o pięknych rzeczach” - półfinał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego rozstrzygnięty!

IMG 1027     Tytułowy cytat to słowa wicestarosty Powiatu Wadowickego Beaty Smolec, która po raz pierwszy była na organizowanej już od 10 lat przez I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach imprezie. Rzeczywiście, poziom wystapień był w tym roku wyjątkowo wysoki i jury w składzie: dr Agnieszka Kania z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Dorota Bosak – Żeglińska i Celina Guzdek z CKUiZ nr 2 w Wadowicach miało twardy orzech do zgryzienia.

 

 

IMG 0989

IMG 1000

IMG 1015 

5-minutowe przemowy, osnute wokół hasła: „Dobro bez odwagi jest niewiele warte”, według słów przewodniczącej jury wyróżniały się znakomitą kompozycją, zróżnicowaną argumentacją i świetnym poziomem wykonawczym. W tym roku najlepsza okazała się Joanna Chudy z I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach, drugie miejsce zajął Tomasz Bury z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej, a trzecie przyznano Bartłomiejowi Leśniakowi z LO w Andrychowie. Wyróżnienia zdobyli: Dominika Kocot z I LO im. M.Wadowity w Wadowicach, Edyta Ślęzak z ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej i Krzysztof Lichota z Zespołu Szkół im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie, zaś Nagrodę Publiczności Marcin Płonka z I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Joanna Chudy i Tomasz Bury wystąpią w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się 8 marca w pięknej sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, a jego stawką są jako nagrody główne – trzy kilkudniowe wyjazdy do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Gospodarzem imprezy była dyrektor I LO im. Marcina Wadowity Janina Turek, poprowadził ją inicjator organizacji tych półfinałów w Wadowicach – polonista z I LO Henryk Odrozek, a gośćmi honorowymi: wicestarosta Beata Smolec, reprezentująca patrona i sponsora nagród zarazem - Zarząd Powiatu Wadowickiego, oraz Zofia Kaczyńska - przewodnicząca Rady Powiatu Wadowickiego.

„Bardzo się cieszę, że z roku na rok wzrasta ilość startujących w tej szlachetnej rywalizacji na piękno słów i mądrość argumentów, że dołączają do nas nowe szkoły, tak jak w tym roku np. Zespół Szkół z Jordanowa. W czasach szybkiej, powierzchownej komunikacji elektronicznej takie spotkanie z kulturą żywego słowa w znakomitym wykonaniu młodych krasomówców daje nadzieję, że „jeszcze piękna polszczyzna nie zginęła” i że może nadal być narzędziem refleksji nad postawami takimi jak odwaga w czynieniu dobra. W czasach napięć i podziałów – bezcenne” - powiedział, podsumowując rywalizację, Henryk Odrozek.

IMG 0992     IMG 1006

Trzymajmy mocno kciuki za Joasię już w piątek 8 marca!

mgr Henryk Odrozek