Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

 

logo ok1

 

 herb1

bip

cke

pobrane

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

Dominatorzy z „Wadowity” - publicyści i literaci z wadowickiego liceum bezkonkurencyjni w 39. Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży

IMG 1128     Znakomicie zaprezentowali się w największej małopolskiej konfrontacji uzdolnionej artystycznie młodzieży licealiści z „Wadowity”, całkowicie zdominowując kategorię „literatura i dziennikarstwo”. 29 kwietnia b.r. na Gali Finałowej w krakowskim teatrze „Groteska” okazało się, że na dziewięć indywidualnych nagród i wyróżnień zdobyli pięć, w tym wszystkie w kategorii „dziennikarstwo”: Klara Zima nagrodę główną, Martyna Kudłacik i Łukasz Korzeniowski wyróżnienia.

Z kolei nagrodę główną w kategorii proza przyznano Sarze Piekut, zaś wyróżnienie Agnieszce Szemli. Krakowscy licealiści obronili się jedynie jako młodzi, obiecujący poeci (dla ścisłości – poetki z VIII i X LO).

„To efekt systematycznej pracy i „łowienia talentów” już na progu edukacji w naszym liceum. Szczególnie ucieszyło mnie w tym roku, że wyłonieni spośród 114 autorów prac laureaci, to nie tylko moi „doświadczeni” dziennikarze ze szkolnego pisma „Peryskop” Łukasz i Martyna, ale także trzy młode damy z pierwszej od lat „mojej” własnej klasy humanistycznej, które na dodatek zgarnęły nagrody główne. To dodatkowa satysfakcja, że udało mi się dziewczęta namówić do pisania, a o ich talencie i zainteresowaniach dowiedziałem się np. podczas lekcji wychowawczej czy lektury długiego jak „małe opowiadanie” zadania domowego. Może to niemodne, co powiem, ale nadal mnie cieszy, po tylu już latach pracy z młodzieżą, kiedy mogę kogoś zainspirować, wspomóc, „otworzyć” nie tylko w ściśle naukowym wymiarze ich pobytu w liceum – powiedział, komentując wyniki konkursu, Henryk Odrozek, polonista z I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach.

mgr Henryk Odrozek