Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

 

logo ok1

 

 herb1

bip

cke

pobrane

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

EUROWEEK - THE WEEK OF OUR LIVES

E jak Energizer /Entuzjazm
U jak Uśmiech /Umiejętności /Ulubiona wycieczka
R jak Różnorodność /Rozrywka/Rzetelność
O jak Obcokrajowcy /Otwartość /Oswajanie innego
W jak Warsztaty /Wspomnienia /Wiedza/Wolontariusze /Wadowice /Warszawa /Wrocław/Wodospad
jak Ekspresja /Efekty/Emocje
E  jak Edukacja /Ekonomia
K jak Kultura /Kreatywność /Kompletnie nowe spojrzenie /Klimat

29a

 To pierwsze skojarzenia uczniów klasy 2a z literami tworzącymi nazwę EUROWEEK. Kryje się w nich moc pozytywnych emocji odkrywania świata i siebie w czasie zajęć prowadzonych przez wolontariuszy z pięciu krajów w języku

angielskim.

Dziękując moim uczniom za niezwykle aktywny i kreatywny udział we wszystkich zajęciach, podczas których wykazali się talentami aktorskimi, pisarskimi, tanecznymi, plastycznymi oraz kreatywnością w rozwiązywaniu trudnych problemów naszego globu, zachęcam do lektury ich komentarzy i refleksji w języku polskim oraz oczywiście głównym języku EUROWEEKA - angielskim.

Wychowawca klasy 2a
mgr. Barbara Hydzik

 

Pięć d

1. Euroweek to remember 

This kind of language experience I got on Euroweek was probably the best in my life. Spending almost whole days with English-speaking people from all corners of the world gave me a chance to improve my English a lot. And I think it did, because I remeber the time after one activity when I was truly impressed about how much I opened to others and how much I managed to talk to them in English despite that I always used to be so inhibited in it. I am also really glad I could meet the amazing people and the cultures, that were unfamiliar for me before. I have learnt a lot and enjoyed this experience much. It is definitely a time to remember."                        

Natalia Sroka

 2. Euroweek - Klucz do otwarcia się na świat 

Euroweek jako całość oceniam zdecydowanie pozytywnie. Wolontariusze bardzo pozytywni, charyzmatyczni, ciekawi, pomysłowi.   Poleciłbym Euroweek każdej klasie.      

                                                                                                                      Damian Wiercimak

3. Integracja różnych kultur  

Euroweek to niepowtarzalna okazja do podszkolenia języka angielskiego oraz poznania naprawdę niesamowitych ludzi. Być może pozwoli ci on zmienić zdanie na temat poszczególnych krajów oraz ludzi innych narodowości. Na Euroweeku z pewnością nie będziesz się nudził, ponieważ organizatorzy zapewniają ciągłą rozrywkę od zabaw i gier logicznych, aż po prace w grupach i przygotowywanie show. Każdy dzień zaczynał się od ,,energizer'a" , czyli zabawy która miała za zadanie obudzić cię oraz dodać nieco energii. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie oraz coś co mu się spodoba, a wolontariusze zawsze cię wysłuchają i zrozumieją twoje potrzeby. Są to naprawdę ludzie przyjacielscy i o wielkich sercach, a czas spędzony z nimi jest niezapomniany. Jedenym minusem naszej wycieczki była przestrzeń, a mianowicie było jej nieco za mało. Przy niektórych spotkaniach było bardzo tłoczno, lecz mówiąc to wolontariuszom, rozwiązali oni problem dzieląc nas na nieco mniejsze gupy, aby zawsze każdy miał coś do roboty. Wyjazd na ,,Euroweek" jest niesamowitym przeżyciem, który poszerza horyzonty oraz daje dużo możliwości. Daje wielki plus i mam nadzieję udać się tam ponowie. Serdecznie dziękuję Pani Barbarze Hydzik oraz Pani Joannie Kołodziejczyk-Niemczak za poświęcony nam czas.    

                                                                                                                                        Adam Dubel 

4. Marzenia może spełnić nawet szkoła 

Euroweek to 5 znakomitych, optymistycznych i kreatywnych dni. Każdego dnia wolontariusze zachwycali nas nowymi pomysłowymi spotkaniami, prezentacjami oraz zabawami integracyjnymi. Mieliśmy motywację do rozmowy z licealistami z innych szkół do rozmowy z licealistami z innych szkół do porozmawiania w języku angielskim i poszerzania zasobów słownictwa. Poznaliśmy wiele  ciekawych osób, które podzielają z nami rozwijanie zainteresowania językiem angielskim. Mam nadzieję, że ten 5-cio dniowy, kreatywny pobyt w tym ośrodku ze wspaniałymi wolontariuszami oraz aktywnymi licealistami spowoduje nasze otwarcie na rozmowy po angielsku z innymi ludźmi. Ten pobyt na pewno zapamiętam na długo, ponieważ było to miłe i pełne wrażeń doświadczenie.    

                                                                                                                                                        Karolina Banaś 

5. Łamanie barier językowych 

Nasz wyjazd miał charakter obozu językowego o nazwie Euroweek. Oprócz naszej klasy udział wzięły szkoły z innych miast. Po przyjeździe na miejsce zadziwiły nas piękne widoki. Klimatyczne, drewniane domki otaczał las. Okolica była spokojna, a zamiast odgłosów samochodów słychać było szum wodospadu. Pierwszego dnia poznaliśmy wolontariuszy z różnych krajów takich jak Meksyk, Argentyna, Indonezja. Wszyscy byli pełni energii, uśmiechnięci i pozytywnie nastawieni do młodzieży, choć stanowiliśmy wyzwanie, ponieważ pierwszy raz zajmowali się taką grupą.
Potrafili utrzymać uwagę około 150 młodych ludzi, byli bardzo otwarci i chętni do rozmowy. To niezbędne do prowadzenia takich zajęć. Same warsztaty były prowadzone w przemyślany sposób. Najpierw organizowano energizer, który miał za zadanie rozbudzić uczestników. Najciekawsze były prezentacje o krajach, z których pochodzą wolontariusze. Mogliśmy poznać inne kultury, zobaczyć codzienność zupełnie innych ludzi. Energiczne usposobienie prowadzących dodawały temu uroku. Często starali się wprowadzić humor do swoich opowieści. Mogliśmy poznać różnice pomiędzy naszymi krajami oraz usłyszeć jakie historie spotkały ich w Polsce. Wieczorami to my mieliśmy wykazać się inicjatywą. Drugiego dnia naszym zadaniem było przygotowanie inscenizacji opisujących jeden kraj, nam przypadła Indonezja. Kolejnego dnia wszyscy mieliśmy dokonać prezentacji Polski. Zadanie nie było proste. Potrzebowaliśmy rekwizytów, materiałów, czasu. Wszystkiego brakowało. Ale wspólnymi siłami stworzyliśmy zabawne show. Dużą satysfakcją było patrzenie jak powoli, mimo tych braków powstają konieczne rekwizyty, a wszyscy zgodnie współpracują. W tym czasie wiele otrzymaliśmy od wolontariuszy, ich czas, zaangażowanie. Ale sami staraliśmy się również dać coś od siebie. Wiele również z tego wynieśliśmy.

                                                                                                             Ilona Bachul

6. Nowe znajomości 

Euroweek był chyba najlepszą wycieczką na jakiej byłem.  Doskonale pokazuje równowagę pomiędzy rozrywką i nauką. Dzięki wycieczce każdy uczestnik nauczył się co najmniej kilku nowych kultur oraz tańców. Mam nadzieję wziąć w tym projekcie udział jeszcze raz. Osobiście każdemu proponuję wzięcie udziału w tym rodzaju wycieczki.

                                                                                                               Hubert Mieszczak

7. Euroweek - The Best Week 

Uważam, że taka wycieczka jak Euroweek była świetnym pomysłem. Nie dość, że mieliśmy okazję poznać nowych ludzi z innych szkół, to współpraca i integracja z nimi na pewno wiele nam dała. 

Cały program prowadzony był w języku angielskim więc mogliśmy podszkolić nasze umiejętności językowe w praktyce, do czego nie często mamy okazję. Ponadto uważam, że zajęcia z wolontariuszami z innych krajów wniosły w nasze życia tolerancję i wyrozumiałość wobec ludzi z innych kontynentów i ich kultur. Z pewnością były to niezapomniane i wyjątkowe chwilę dla każdego z nas.                                                                                                                                          

                                                                                                           Kacper Sordyl

8. Euroweek czyli wspanialy tydzień 

Ta wycieczka była dość nietypowa I pozwoliła mi poznać wielu wspaniałych ludzi , którzy myślą podobnie albo zupełnie inaczej . Podczas pobytu zmienil się w pewnym stopniu mój pogląd na świat , ponieważ zajęcia w języku angielskim były bardzo ciekawe i pozwalały nam poznać różne kultury oraz podnieść nasz poziom wiedzy i wykazać się kreatywnością w wielu dziedzinach . Jedzenie I pokoje na stołówce było okay. Były także wady podczas tej wycieczki. Mianowicie wielkość sal nie była przystosowana do tylu ludzi , ale dużo większą wadą było to, że obóz kończył się już po 4 dniach...                                                                                                                       

                                                                                                            Kacper Smolec

9. Muticultural week 

W czasie trwania Euroweeka spotkaliśmy wielu uczniów z innych miejscowości oraz wolontariuszy z różnych państw, którzy powitali nas z radością i zabrali w ,,podróż po świecie”. Opowiadali o miejscach, w których żyją , o swojej kulturze, jedzeniu, tradycjach i zwyczajach. Bardzo ciekawie prowadzili zajęcia, dzięki którym mogliśmy ćwiczyć angielski w praktyce i rozwijać swoją wyobraźnię. Dali niesamowitą naukę tolerancji i starali się przełamać stereotypy. Mieliśmy możliwość rozmowy z wolontariuszami z całego świata. Nauczyliśmy się także tańców z niektórych krajów. Pokazaliśmy również swoje talenty artystyczne biorąc udział w 2 przedstawieniach, dowiadując się przy tym interesujących faktów na temat innych państw. W wolnym czasie zwiedzaliśmy piękne okolice i tańczyliśmy przy latynoskiej muzyce. 

Euroweek to nowe doświadczenie i ciekawa przygoda, w której warto wziąć udział, aby podszkolić swój angielski, poznać nowych ludzi, inne kraje i ich kulturę.                                      

                                                                                              Wiktoria Biłko

10. Euroweek - Relacje międzyludzkie 

Zaczynając wycieczkę nie wiedziałem nic na temat Euroweek'u i spodziewałem się niezdarnych prób nawiązania kontaktu z zagranicznymi wolontariuszami. Pierwszy dzień był dość bliski moim domniemaniom, ponieważ większość uczniów wydawała się spięta czy też nieśmiała. W drugi dzień atmosfera była dużo przyjemniejsza i każdy wydawał się bardziej otwarty i chętny do współpracy, co ostatecznie zostało przełożone na udany występ wszystkich szkół pod koniec dnia. Ostatniego dnia zajęcia, mimo że w podobnej formule do zajęć z poprzednich dni, wydawały się przyjemniejsze. Z łatwością nawiązywaliśmy kontakt i współpracę z rówieśnikami z innych liceów, co powodowało że przyjemnie i łatwiej mogliśmy wykonywać dane nam zadania.

 

Euroweek pomaga w rozwijaniu umiejętności pracy w grupach, sprzyja w zrozumieniu różnic kulturowych osób z całego świata i co najważniejsze pomaga nam nabrać pewności w korzystaniu z języka angielskiego

                                                                                                                  Kacper Hajduk

11. Euroweek- wyjdźmy do świata 

Euroweek to niesamowita okazja ,aby zapoznać się z kultura innych krajów.

Wolontarusze zaprezentowali prezentacje o swoich krajach, opowiedzieli o różnicach, o tym jakich sytuacji doświadczyli u nas .Było się z czego pośmiać. Zajęcia z nimi

miały na celu przekonać nas do używania języka angielskiego oraz pozbawić obaw .Zdecydowanie im się to udało .Nie mieliśmy obaw, że jeśli się pomylimy to dostaniemy złe oceny , bo ich nie było , co wpłynęłem o na nasze "przełamanie".

W zwiazku z tematem   Euroweek-Szkoła liderów zajęcia miały na celu uświadomić nam własną wartość, ukazać jak szczegóły na temat problemu pozwalają celnie wybrać najlepsze rozwiązanie.

Podsumowujac uczestnictwo okazało sie świetną okazją do treningu języka, zapoznania sie z innymi kulturami, przełamania stereotypów na temat innych krajów.

                                                                                                                           Ernest Korzeniowski 

12. Euroweek - niepowtarzalna przygoda 

Podczas naszego pobytu na Euroweeku poznaliśmy wspaniałych i nietuzinkowych wolontariuszy z różnych zakątków świata. Warsztaty pobudziły naszą kreatywność, ośmieliły nas do rozmów w języku angielskim, wiele razy wprawiły w dobry nastrój oraz zaangażowały. Każdego dnia oryginalne zajęcia przykuwały nasza uwagę i uczyły nas czegoś nowego.

Moim zdaniem najciekawszą częścią Euroweeka były prezentacje wolontariuszy. Opowiadania związane z ich kulturami tworzyły niesamowitą atmosferę i zachęcały nas do dalszego zgłębiania wiedzy na ten temat. Dużym plusem były także poranne ćwiczenia taneczne, które dawały nam energię na cały dzień oraz warsztaty angażujące całą grupę (np. Moral Dilema Workshop lub Show Time).

Niestety na Euroweeku była ogromna ilość uczestników ,która sprawiła, iż musieliśmy zostać rozdzieleni na mniejsze grupy i niektóre warsztaty nie zostały przerobione z wszystkimi uczniami.

Pomimo tego uważam, że Euroweek był niepowtarzalnym doświadczeniem i przygodą, którą zapamiętam na całe życie.                                                                          

                                                                                                                 Anna Huber

13. Euroweek - Nowe znajomości po angielsku 

W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w projekcie Euroweek - szkoła liderów, odbywającym się w pięknym i malowniczym Międzygórzu. Projekt ten był bardzo ciekawym doświadczeniem, ponieważ zajęcia prowadzili dla nas wolontariusze z innych krajów (Indonezji, Myanmaru, Turcji, Argentyny, Kolumbii i Meksyku). Obejrzeliśmy przygotowane przez nich prezentację na temat krajów , z których pochodzą , a także nauczyliśmy się ich regionalnych tańców. Mieliśmy okazję podszkolić nasze umiejętności mówienia po angielsku a także nawiązać nowe znajomości. Wszystkie zajęcia były prowadzone w ciekawy sposób, tak że nikt się na nich nie nudził.

                                                                                                             Magdalena Paletko

14. Nauka , zabawa , energia 

Miniony tydzień z pewnością muszę zaliczyć do udanych! Całe 5 dni, które spędziliśmy w pięknej, malowniczej miejscowości Międzygórze było przepełnione pozytywną energią. Nie było czasu na nudę - każda minuta wypełniona była regionalnymi tańcami, zabawami, muzyką oraz oczywiście - językiem angielskim. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o krajach Ameryki Południowej oraz Azji. Mogliśmy się przekonać także, iż nie warto wierzyć stereotypom na temat cudzoziemców, ale także - na temat Polaków. Każdy dzień rozpoczynał się energizer'em, po którym wszyscy byli obudzeni i gotowi na nowe wyzwania. Mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach na temat wyboru naszej przyszłej ścieżki kariery oraz podyskutować o wielu problemach, z którymi zmaga się społeczeństwo (np. poverty, hunger, global warming). Był to bardzo mile spędzony czas i jeśli znowu nadarzy się okazja - z przyjemnością pojadę na Euroweek po raz drugi!                  

                                                                                                                         Julia Grygiel 

15. The Best Week! 

Dnia 24 marca pojechaliśmy do bajecznej miejscowości Międzygórze na projekt EuroWeek, który trwał 5 dni.

Przyjechały także szkoły z Wrocławia, Gdyni, Leszna i Warszawy. Zostaliśmy podzieleni na 3 wymieszane grupy, dzięki czemu mogliśmy poznać nowych ludzi.

W ośrodku razem z nami było siedmioro wolontariuszy, którzy zarazili nas pozytywną energią i uśmiechem.

Prowadzili z nami różne zajęcia typu Team Building, Dancing czy Country Presentation. Między zajęciami mieliśmy krótkie przerwy na odpoczynek , więc nigdy się nie nudziliśmy. Wolontariusze byli ludźmi młodymi, więc dobrze znali nasze potrzeby i z łatwością przychodziło im porozumienie z nami.

Wyjazd ten oprócz zabawy zapewnił nam możliwość, a nawet konieczność rozmowy w języku angielskim, dzięki czemu udało mi się pozbyć bariery językowej.

Poznałem wielu wartościowych kolegów, a szczególnie Mateusza z Leszna.

Uważam, że wyjazd był bardzo udany i przyniósł wiele korzyści zarówno dla uczestników jak i wolontariuszy. Bez zastanowienia pojechałbym drugi raz.      

                                                                                                                  Leszek Kajfasz

16. uroweek - the place where everyone respects each other 

We were at Euroweek for 5 days with our class. The journey was such a great experience. I spent there unforgettable moments. In my opinion it was the best school trip ever. I wish i could come back there next year. The volunteers were so kind and full of energy. They answered all our questions and helped us to improve our speaking skills. We were dancing a lot with them, for example a traditional Indonesian dance. We had so many useful classes that combined   development of our English skills and getting to know people from different towns like: Warszawa, Leszno, Wrocław and Gdynia. We were doing our best mainly for us but also for our teacher. We wish that she could tell, after the time at Euroweek, that she feels so proud of us. Me and my friends enjoyed the trip to Międzygórze a lot . We made a lot of friends and I hope the relationships last for a really long time. :)

                                                                                                                           Rafał Zając

17. Co to był za tydzień! 

Nowi ludzie, nowe przyjaźnie, nowe spojrzenie na świat. Czas spędzony na EuroWeeku nie tylko daje możliwość rozwinięcia zdolności językowych , ale też, co chyba ważniejsze, pokazuje z jak wielu perspektyw można patrzeć na życie, a świat nie jest czarno-biały. Wspaniałe doświadczenie rozmowy z przedstawicielami innych narodów za każdym razem na nowo budzi we mnie chęć odkrywania świata. Zdecydowanie mogę polecić taki wyjazd każdemu!

                                                                                                                           Olaf Kocur

18. Amazing experience! 

Euroweek, w którym mieliśmy okazje uczestniczyć okazał się zaskakująco fantastycznym doświadczeniem i przeżyciem. Nasz pobyt w Międzygórzu trwał w sumie 4 dni, podczas których nasza klasa mogła poznać kulturę innych krajów, nowych ludzi, udoskonalić swoje umiejętności języka angielskiego, czy tez zintegrować się bardziej klasowo, poprzez wspólną współpracę i spędzeniu wielu czasu ze sobą.   Wycieczka ta pozwoliła nam także odkryć wiele różnych tańców zagranicznych jak np. Salsę, czy też Cumbie. W wielu z nas objawiła się prawdziwa dusza tancerza i wszyscy przy tym świetnie się bawili. Wolontariusze byli otwarci na rozmowę i można było porozmawiać z nimi na każdy wybrany temat. Zachęcali wszystkich do dyskusji i starali się ze wszystkich sił umilać wspólnie spędzany czas. Swoją postawa sprawiali, że nikt z nas nie obawiał się rozmawiać w języku angielskim, nawet jeśli mógłby popełnić jakieś błędy. Pozwoliło to wielu osobom przezwyciężyć barierę językowa i ulepszyć swoje umiejętności w zakresie speakingu. Również osoby z innych szkół okazały się fantastycznymi ludźmi, z którymi można było łatwo nawiązać luźny kontakt. Atmosfera która panowała przez cały wyjazd była fantastyczna, na każdej twarzy widniał uśmiech i zadowolenie. Uważam, że Euroweek to była znakomita wycieczka, która dała nie tylko szanse na spędzenie wielu czasu z klasa , poznanie nowych miejsc i wspólna integracje, lecz także pozwoliła podszlifować nam nasz język angielski i pozwoliła poznać nowe kultury i ludzi. To był naprawdę udany wyjazd, każdy z nas na pewno chciałby go jeszcze raz powtórzyć i przeżyć. Mogę śmiało polecić go każdej osobie, naprawdę warto!                                                                                                                     

                                                                                                                  Kamil Stecyk

19. Experiencing the whole world in just one place! 

Euroweek - cztery dni wspaniałych wspomnień i doświadczeń, ale także poznania nowych osób, przydatnych rzeczy oraz szlifowania swojego języka.

Przez ogrom różnorodnych zajęć w jakich uczestniczyliśmy żaden dzień nie był nudny.

Dowiedzieliśmy się także, że rozmowa w języku innym niż ojczysty wcale nie musi być taka trudna, a lekkie błędy i pomyłki zdarzają się każdemu - lecz tak naprawdę o niczym nie świadczą. Just keep trying, practise makes perfect.

Pomogło nam to na pewno także otworzyć się na nowe osoby, jak i kultury, które tam poznaliśmy.

Przed tym wydarzeniem nie wiedziałem, że jest tyle miejsc na świecie, które chciałbym odwiedzić. Wszystkie nawyki, języki, dania, architektura czy tańce jakie poznaliśmy pokazały nam prawdziwe piękno tych kultur.

Euroweek zdecydowanie zapadnie mi w pamięć na długo, gdyż było niesamowitym doświadczeniem i polecam każdemu przeżyć go samodzielnie.                                          

                                                                                                            Maksymilian Gibas

20. "Unforgettable moments" - czyli o niezapomnianych momentach wycieczki do Międzygórza. 

Dnia 24 marca nasza klasa wyruszyła z Wadowic do Kotliny Kłodzkiej, aby brać udział w programie Euroweek, który ma na celu poznanie nowych ludzi, a przede wszystkim ćwiczenie i udoskonalaniem mowy w języku angielskim.

Na miejscu czekali na nas wolontariusze z wielu państw z całego świata, z którymi musieliśmy porozmawiać po angielsku. Zakwaterowanie i uroki tamtejszego miejsca sprawiły, że mogliśmy poczuć się jak w domu.

Spędziliśmy tam 5 dni i w każdym z nich mogliśmy odkryć coś nowego poprzez różne aktywności takie jak taniec, speaking, prezentacje czy warsztaty.

Podczas pobytu na Dolnym Śląsku poznałem wiele nowych ludzi i jestem bardzo z wycieczki zadowolony. Bardzo chętnie wrócilbym tam ponownie i czekam na jeszcze więcej wypraw o podobnych programach.                                                                                                       

                                                                                                             Filip Kubiś 

21. Learning with fun means Euroweek 

I   attended Euroweek for almost five days. Euroweek is a great way to meet friends from other countries and to get to know their culture. The main purpose of participation in this project is to learn foreign language very simply thanks to talking to others using English because it is the only way to communicate with them. I really enjoyed this kind of language lessons. It was interesting and it made me talk to others without a shame which i had felt before. Thanks to this program you can quickly improve your language skills in a pleasant way. If i had a possibility to go take part in Euroweek again I would go there without hesitation :)

                                                                                                              Filip Chrapla

21. “A mind opening experience”, czyli o otwierającym umysł Euroweek’u 

Trwające cztery dni wydarzenie, w którym brałem udział jako jedna z około 140 osób, a którym jest euroweek, było wyzwaniem dla nas wszystkich, zarówno uczniów jak i wolontariuszy. Wyzwaniem, które w końcu pozwoliło w większej skali posłużyć się językiem angielskim. Wolontariusze wielokrotnie wspominali o swoim zaniepokojeniu gdy usłyszeli że będą prowadzić zajęcia dla ponad stu uczniów liceum dobrze posługujących się angielskim, gdyż nigdy wcześniej nie stanęli przed takim zadaniem. Mimo wszystko wywiązali się z powierzonego zadania znakomicie. Zdołali między innymi sprawić, że tak duża ilość nastolatków dwa dni z rzędu w zaledwie półtorej godziny przygotowała jednego dnia przedstawienie trwające godzinę o podróży stereotypowej polskiej rodziny po krajach wolontariuszy a drugiego dnia również godzinne przedstawienie tym razem o Polsce. To jest to co mnie osobiście najbardziej poruszyło w całym Euroweeku, czyli współpraca i zaangażowanie ludzi którzy kompletnie się nie znają. Można by jeszcze dużo pisać o samych zajęciach odbywających się przez resztę dnia, które nauczyły nas sporo o obcych krajach i tamtejszych mieszkańcach, lecz musiałbym zacząć strasznie się rozdrabniać a nie chcę zanudzić.          

                                                                                                             Jakub Ochman

22. Among unknown cultures 

The last 5 days I spent on the Euroweek was actually really fun. Not only did we meet volunteers from another countries like Argentina, Peru or Mexico and were introduced to their cultures by presentations, but also we had a lot of workshops and opportunities to make new friends from another cities. Despite the fact our schedule was busy I still had fun with interesting activities prepared by volunteers, even Energizers with dancing gave me satisfaction when I got used to them. 

In conclusion, that was one of the best weeks in my life with energized and enthusiastic volunteers and i wish i could be there again someday.(especially because we have to teach them how to cook spaghetti :) )                                                                                               

                                                                                                                  Bartłomiej Wajdzik 

23. Euroweek - Sposób na przełamywanie barier kulturowych 

To był mój drugi Euroweek. Tak jak za pierwszym razem, było naprawdę wspaniale. W czasie tych kilku dni poznałem wiele niesamowitych osób - zarówno wolontariuszy, jak i rówieśników. Uczyliśmy się przez zabawę oraz kształciliśmy nasze umiejętności posługiwania się językiem obcym, a co najważniejsze przełamywaliśmy bariery kulturowe. Wolontariuszy było wielu, każdy prezentował swój kraj, kulturę oraz religię, a dzięki językowi angielskiemu porozumiewaliśmy się bez najmniejszego problemu. Jestem pewny, że na długo zapamiętam ten obóz.

                                                                                                                      Mateusz Wrona