Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

II miejsce Naszej Trójki Młodych Ratowników!

70758432 381289049203611 1751525725308977152 n

13-15.09.2019r. odbyły się Ratownicze Mistrzostwa Polski organizowane przez stowarzyszenie „Fluo Team” i miasto Cieszyn. W zmaganiach udział wzięli zawodnicy z trzech kategorii: zespoły ratownicze, młodzieżowe drużyny ratownicze oraz uczniowie szkół średnich.
Nasza Drużyna w składzie: Karolina Dąbrowska IIF(kapitan), Patrycja Mikuła IIC, Kamil Magiera IIC wystartowała jako przedstawiciele tej trzeciej.

 

Wyjechaliśmy o 6:30 z Wadowic aby dotrzeć do celu o 8:30, zarejestrować się i zapoznać z zasadami udziału. Zmagania grupy C, bo takiej nas przydzielono, odbywały się w piątek, a kolejne dni (włączając w to noce), to zmagania pozostałych ekip w bardziej zaawansowanych zadaniach, w tym w zdarzeniu masowym z udziałem 150 ratowników. Naszą Drużynę czekał test pisemny(liczyła się suma punktów całej trójki), sprawdzian z RKO u osoby zaatakowanej nożem, pomoc chłopakowi pod wpływem środków odurzających, cukrzyca, astma, utrata przytomności z zachowanym oddechem u dziecka oraz pomoc chłopakowi potrąconemu przez motocyklistę. A wszystko to miało miejsce na terenie zabytkowej części Cieszyna przy pięknej pogodzie i obserwujących mistrzostwa przechodniów. Do każdego zadania Nasi Uczniowie przystąpili z maksymalnym skupieniem i przy pełnej współpracy. Opatrywali rany, uspokajali świadków, wzywali pomoc i zapewniali wsparcie do czasu przybycia służb ratunkowych. Na każdym stanowisku usłyszeli słowa uznania i dowiedzieli się na co jeszcze zwracać uwagę. Dzięki temu udział w mistrzostwach był jeszcze bardziej owocny.


O 17:10 omówiono poszczególne zadania, a po godzinie 18:00 ogłoszono wyniki. Nasza Drużyna zajęła aż II miejsce i otrzymała puchar, a każdy z zawodników dodatkowo podstawowy zestaw ratunkowy do noszenia na co dzień. Zmęczeni, ale dumni i szczęśliwi wróciliśmy do domu dopiero pod wieczór. Gratulacje dla Całej Trójki.

mgr Małgorzata Stopyra