logo ok1

 

 herb1

bip

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 

XxY

 

rodzicuonet

WIELKI SUKCES! STOP! OLIPIADA GEOGRAFICZNA! STOP! SZYMON DYRCZ!

DSC 4179Szymon przyszedł do mnie we wrześniu, na początku trzeciej klasy, z postanowieniem startu w tym najbardziej prestiżowym z możliwych konkursów jakim jest OLIMPIADA PRZEDMIOTOWA. W szkolnym etapie zadaniem uczestnika było napisanie pracy pisemnej na jeden z czterech tematów do wyboru. Szymon wybrał „Wpływ inwestycji transportowej na jakość życia w wybranej jednostce samorządu terytorialnego w Polsce” i napisał bardzo ciekawą pracę o transporcie autobusowym w jego rodzinnym mieście.

 

W pracy wykorzystał przeprowadzone własnoręcznie badania, a opracowanie wzbogacił pięknymi zdjęciami. (Kto z was, drodzy czytelnicy, ma dobrą pamięć to na pewno nie zapomniał Szymona z zeszłorocznej edycji „Talent Gimpel”, gdzie odebrał nagrodę za pokazy fotograficzne).

Jury olimpijskiemu praca się spodobała i została wysoko oceniona. To otworzyło Szymonowi furtkę do zawodów etapu okręgowego, na które pojechaliśmy do Krakowa w lutym. Tam, pierwszego dnia, zmierzył się w części testowej z ponad sześćdziesięcioma uczestnikami, najlepszymi młodymi geografami z całej Małopolski i wypadł bardzo dobrze! Znalazł się wśród osiemnastu szczęśliwych zakwalifikowanych do drugiego dnia. W części ustnej wykazał się wiedzą w quizie multimedialnym i odpowiadając przed jury i publicznością (patrz zdjęcie).

Nasz uczeń znalazł się wśród 15 zakwalifikowanych z małopolski, z trzech szkół krakowskich, jednej z Nowego Sącza i Tarnowa i naszej z Wadowic. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano w sumie 122 najlepszych uczniów z całego kraju. Zatem z dumą i radością ogłaszam, że Szymon Dyrcz z klasy trzeciej mat-geo wywalczył sobie udział w ogólnopolskim etapie Olimpiady Geograficznej!

Co dalej?

Zobaczymy...

Szymon w kwietniu jedzie do Gdyni walczyć o tytuł laureata lub finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej.

Opowiadał opiekun geograficzny Szymona – Rafał Cmunt