Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

Pandemia pokonana - „Peryskopowicze” wirtualnie nagrodzeni w XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Młodzieży „LIPA” 2020

LIPA 2020LIPA 2020 3W tak nietypowym roku także i rozstrzygnięcie największego ogólnopolskiego przeglądu twórczości literackiej młodzieży tez odbyło się niekonwencjonalnie. Typowe jednak pozostało jedno: ponownie pośród laureatów znalazło się troje „naszych”: Dominika Kocot, Sara Piekut i Marcin Płonka.
Na tegoroczną edycję napłynęło nieco mniej prac niż w latach poprzednich – tylko 745, powodem oczywiście obostrzenia Covidowe, ale w niczym nie umniejsza to sukcesu „Peryskopowiczów”, o którym dowiedzieli się wirtualnie już pod koniec września, a oficjalne rozstrzygnięcia wraz z antologią nagrodzonych tekstów i opiniami jurorów pojawiły się na stronie organizatorów dokładnie w terminie wyznaczonej jeszcze wiosną Gali – 23 października (nagrody przesłano pocztą).

O czym pisali nasi zwycięzcy? Dominika zabawiła się formą poematu metaforycznie opisującego zmienność ludzkiej natury - „Trzy Słowiki”. Sara wciągnęła nas w pełną napięcia psychologiczno – kryminalną intrygę w opowiadaniu „Tak blisko” (opublikujemy w następnym numerze), zaś debiutant Marcin pokazal słabość człowieka i obojętność środowiska wobec „raka” depresji - „Dzień drogi”.

Gratulujemy i liczymy, że w przyszłym roku laureaci spotkają się już bezpośrednio, by wysłuchać koncertu i opinii jurorów oraz odebrać nagrody...                                                                        

mgr Henryk Odrozek