Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

„Peryskop” górą – II miejsce młodych redaktorów z „Wadowity” w Ogólnopolskim Konkursie Gazet Szkolnych „Nasza Gazeta”

Nasza GazetaNa 26. już edycję konkursu zgłoszenia nadesłało ponad sto redakcji gazet szkolnych z całego kraju. Jury, w skład którego wchodzili zarówno przedstawiciele organizatora: Pałacu Młodzieży w Katowicach, jak i profesjonalni dziennikarze „Dziennika Zachodniego”, patrona konkursu,   zdecydowało się docenić „kreatywność i różnorodność zarówno treści jak i formy” wielokrotnie już nagradzanego w przeszłości na Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży pisma licealistów z I LO im. Marcina Wadowity, przyznając mu w tej rywalizacji początkujących dziennikarzy II miejsce – wygrał w tym roku „Ekonomik News” z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbińskiego w Radomsku, a trzecie miejsce zajęła „Cenzurka” z LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

Rozstrzygnięcie konkursu ze względu na pandemię miało miejsce wirtualnie dopiero w listopadzie ubiegłego roku, a nie w marcu jak planowano.

  „Od zeszłego roku  krakowski FAM zawiesił kategorię „gazety szkolne” na rzecz innych mediów, więc spróbowaliśmy swych sił po raz pierwszy w mającym już wieloletnią tradycję ogólnopolskim konkursie „Nasza Gazeta”  - i od razu taki sukces! Moi młodzi redaktorzy poczuli się bardzo dowartościowani i tylko szkoda, że ze względu na pandemię rozstrzygnięcie konkursu, przeniesione z kwietnia, odbyło się online, a dyplomy i nagrody przesłano pocztą. No coż, takie czasy, ale na pocieszenie dodam, że pogratulowano nam także tego, iż najprawdopodobniej jesteśmy najdłużej nieprzerwanie istniejącą gazetą szkolną w Polsce” - komentuje sukces swoich podopiecznych Henryk Odrozek, opiekun redakcji gazety szkolnej „Peryskop” w „Wadowicie”.