XxY

rodzicuonet

Mamy Mistrza województwa w badmintonie!

1
6:30 rano we wtorek 7.12.2021r. Bartosz Wata 3BSP, Maksymilian Zborowski 3ASP oraz Bartłomiej Wójtowicz 3ASP wyjechali do Gorlic na Wojewódzkie Zawody w Badmintonie. Po ponad trzech godzinach jazdy, wzięli udział w trwających kilka godzin rozgrywkach, które
zakończyły się o 14:00. Jako pierwszy na drodze do dalszej gry stanął Naszym chłopakom zespół z Olkusza.

Żeby wygrać w poszczególnym z etapów, trzeba było zdobyć 3 punkty  (zwycięstwo dawało 1pkt). Dlatego każdy z dwóch wystawionych graczy rozgrywał singla, a następnie grało się debla. Jeśli po tych spotkaniach wynik nie był rozstrzygnięty, to odbywały się kolejne gry singlowe. I tu niesamowitym profesjonalizmem i talentem wykazał się Bartosz Wata, wygrywając wszystkie swoje spotkania (w większości do 0,2,3 pkt). 11 punkt kończył set, a żeby zwyciężyć w meczu, trzeba było wygrać 2 sety. Drugi i jak się okazało najtrudniejszy przeciwnik, czyli „Gortat” Kraków, doprowadził nawet do remisu 1:1 w deblu, ale opanowanie i strategia Bartosza znów wzięły górę i wynik zakończył się rezultatem 2:1 dla nas. Po tym meczu musiał on jeszcze zagrać singla z drugim zawodnikiem, ale to była już tylko czysta formalność i młody przeciwnik szybko uznał wyższość rywala. W trzecim i jak się okazało finałowym spotkaniu z Zakopanym tylko w jednym meczu zawodnicy z Podhala odebrali nam punkt, ale i tym razem nie zawiódł nasz As, który w bezpośrednich spotkaniach pokonał przeciwników 11:0, 11:0 i 11:2 i 11:4, a cały finał chłopcy zakończyli wynikiem 3:1. Po otrzymaniu pucharu i medali czekała ich jeszcze powrotna podróż lecz w radosnych nastrojach trzy godziny szybko minęły. Mimo przyjazdu do Wadowic późnym popołudniem, jeszcze tego samego dnia Pani Dyrektor osobiście odebrała od chłopców trofea i pogratulowała zwycięstwa.