Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

„O radości, iskro bogów…” - Kacper Gołąb wśród najlepszych mówców w Polsce!

kacper go
     11 marca w pięknej sali Sejmu Śląskiego w Katowicach 23 uczestników finału XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, wyłonionych w eliminacjach regionalnych w całym kraju, wygłosiło przemówienia osnute wokół sentencji Seneki „Prawdziwa radość jest rzeczą poważną”. Wasz kolega Kacper Gołąb z 2d został przez jury pod przewodnictwem profesor Renaty Przybylskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego wyróżniony Nagrodą Specjalną ufundowaną przez Stowarzyszenie Twórczej Edukacji Polonistycznej, współorganizatora konkursu, jedną z pięciu nagród głównych przyznanych przez jurorów.  Tym sukcesem Kacper  potwierdził znakomitą jakość mówców z naszego regionu, bo w zeszłym roku laureatką została uczennica liceum z Suchej Beskidzkiej, a wcześniej uczeń liceum andrychowskiego.

 
A oto mój komentarz dla mediów:

      Poziom mów finałowych był bardzo wyrównany, a sposób ujęcia tematu wyjątkowo różnorodny. Przemowa Kacpra wg opinii jury wyróżniła się na tle w większości bardzo emocjonalnych wystąpień zmysłem analitycznym i przemyślaną kompozycją, a jej realizacja kulturą słowa i swoistą powagą w potraktowaniu zagadnienia „prawdziwej radości”. Kacper, chociaż w przyszłości planuje zostać lekarzem, czego osiągnięcie jest przecież bardzo pracochłonne, zdecydowanie zachęcił się do udziału w tego typu rywalizacjach w przyszłości, a więc fundator nagrody, który ma w nazwie „twórczą edukację”,  osiągnął swój cel wszechstronnego rozwoju osobowości młodego człowieka. Gratulacje dla Kacpra i czekamy na kolejne sukcesy ludzi z „Wadowity”, bo to „bardzo dobra szkoła jest”…

mgr Henryk Odrozek