Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

Róża Wilkońska - I miejsce w Konkursie Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej

image2Ogromny sukces uczennicy naszej szkoły Róży Wilkońskiej IIICG, która zdobyła pierwsze miejsce i tytuł laureata w Konkursie Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (European Union Contest for Young Scientists - EUCYS) oraz zdobyła nominację do reprezentowania Polski w finałach EUCYS w Lejdzie (Holandia) w 2022r.
Finał miał miejsce 01-02 kwietnia 2022r. w Warszawie w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego. Finaliści oceniani byli przez wybitnych specjalistów z następujących dziedzin: chemii, matematyki, informatyki, onkologii, biologii i genetyki. Konkurs wymagał od uczestników obszernej wiedzy interdyscyplinarnej.
Jest to wyjątkowy sukces dla I LO im. Marcina Wadowity, ponieważ Róża jest pierwszą uczennicą, która zdobyła tytuł laureata pierwszego miejsca w tak trudnym konkursie.
Róża zaprezentowała wyniki swojej pracy pt. „Zastosowanie enkapsulacji usieciowanych soli polisacharydowych i miceli jako nośnika hydrofobowych substancji leczniczych”.

image1Konkurs EUCYS jest świetną trampoliną do rozpoczęcia kariery naukowej. Cieszę się bardzo i gratuluję sukcesu! Zachęcam uczniów do udziału w konkursie w kolejnych latach.

mgr Michał Madoń