Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

Olek Finalistą 51 Olimpiady Biologicznej

obrazAleksander Pływacz, uczeń klasy IIICSP został finalistą 51 Olimpiady Biologicznej zorganizowanej w dniach 22-24 kwietnia 2022r na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. W zawodach wzięło udział 93 uczestników.

Pierwszy dzień olimpiady polegał na wykonaniu przez uczniów zadań praktycznych przeprowadzanych w laboratoriach Pracowni Botanicznej, Biochemicznej, Zoologicznej i Statystyczno-Bioinformatycznej.

 

W drugim dniu odbył się egzamin pisemny oraz obrony własnych prac badawczych (Wpływ substancji allelopatycznych produkowanych przez cebulę zwyczajną na wzrost i rozwój wybranych gatunków roślin), gdzie uczestnicy mieli możliwość odniesienia się do pisemnych recenzji prac.

Tytuł finalisty otrzymał olimpijczyk, który uzyskał co najmniej 51% maksymalnej liczby punktów. Taki wynik Olka uprawnia go do uzyskania z egzaminu maturalnego z biologii maksymalnej liczby punktów (100%). Ponadto, jest już w posiadaniu kilku indeksów na wybrane uczelnie w Polsce.

OGROMNE GRATULACJE DLA OLKA ZA OSIĄGNIĘTY SUKCES, DO KTÓREGO DOSZEDŁ SWOJĄ CIĘŻKĄ PRACĄ!

Dodatkowo, trzymajmy jeszcze kciuki za koleżanki Olka, Maję Kwaśniewską i Wiktorię Guzdek, które już niedługo będą reprezentować naszą szkołę w etapie centralnym Olimpiady Ekologicznej!

mgr Agata Skorupa