Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

Młodzi dziennikarze „Peryskopu” ponownie najlepsi w Małopolsce!

IMG 20220524 185641W rozstrzygniętym 24 maja na gali finałowej w Teatrze Groteska 42. Festiwalu Artystycznym Młodzieży Aleksandra Dębska i Maja Janoszek, publicystki „Peryskopu” okazały się bezkonkurencyjne w kategorii „dziennikarstwo i publicystyka”. Jak ujawnili im jeszcze w kwietniu, na warsztatowym spotkaniu nominowanych do nagród i wyróżnień, członkowie jury: Zośka Papużanka i Krzysztof Karaś mieli oni trudny wybór, ale...wyłącznie pomiędzy nadesłanymi przez Olę i Maję felietonami i reportażami, bo tylko one zdecydowanie wyróżniały się jakością dziennikarskiej roboty i to do tego stopnia, że po niewielkich poprawkach można by je opublikować w profesjonalnej prasie. Ola pisała m. in. o wyprawie z pomocą na granicę polsko – ukraińską i o zjawisku anoreksji, Maja o trudnej miłości, która była w stanie pokonać nawet ciężką chorobę w realiach polskiej służby zdrowia i o niezrozumieniu problemów nastolatek przez dorosłych.

   Dobra passa naszych młodych dziennikarzy trwa już kilkanaście lat i zgodnie z hasłem „Peryskopu” pismo to nie tylko łączy ludzi, ale i promuje tych najbardziej utalentowanych.

IMG 20220524 190339  IMG 20220524 190401 

   Moim zadaniem jest tylko wyłowić diamenty i potem „oszlifować” je na tyle skutecznie, aby mogły zabłysnąć pełnym blaskiem, o czym świadczy wieloletnia już dominacja dziennikarzy „Peryskopu” w małopolskim FAM-ie. W tym roku dostrzegł nas także Wydział Promocji Starostwa Powiatowego, który będzie systematycznie publikował najlepsze reportaże, To dodatkowa satysfakcja i wyraz uznania dla talentu tych młodych ludzi - to mój komentarz dla mediów.

                                     mgr Henryk Odrozek, twórca i opiekun redakcji „Peryskopu”