Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

Co w sercu, to i na papierze, czyli o konkursach religijnych słów kilka

Marzec to szczególny miesiąc, oczywiście ze względu na rozpoczęty czas Wielkiego Postu, ale także przez to, że w całej Polsce odbywają się różnego rodzaju eliminacje lub finały ogólnopolskich konkursów o tematyce religijnej. Podobnie, jak w latach ubiegłych, wzięli w nich udział również uczniowie naszego liceum.

7 marca odbył się w Krakowie diecezjalny finał Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięły w nim udział: Ola Knapik oraz Kinga Rokowska z 2e, a także Ewelina Wiśniewska z 2a. Dziewczęta wygrały etap szkolny, który odbył się w listopadzie. Tematyka tegorocznej edycji olimpiady dotyczyła historii męczenników naszej Ojczyzny w XX wieku. Temat ciekawy, bo przecież ukazujący świadectwa wiary wielu naszych Rodaków.  
Z wielką radością należy oznajmić, iż wszystkie uczennice zajęły bardzo dobre miejsca wśród ponad stu dwudziestu uczestników. Finał diecezjalny wygrała Ola Knapik a Kinga i Ewelina zajęły odpowiednio 19 i 26 miejsce. Gratulujemy! Oli natomiast życzymy powodzenia na ogólnopolskim finale, gdzie będzie reprezentować nie tylko naszą szkołę, ale również Archidiecezję Krakowską. 

Drugim ważnym konkursem był ogólnopolski finał IX edycji konkursu „Tischnerowskie ślady”. Odbył się on 13 marca w Wadowickim Centrum Kultury. Organizatorem, jak w latach poprzednich jest Zespół Szkół im. Ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach. Uczestnikiem finału została Wiktoria Zborowska z klasy 2d. Gratulujemy Wiktorii zajęcia 4 miejsca i zdobycia indeksu na Wyższą Szkołę Europejską im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Wiktoria Zborowska finalisci
Wiktoria Zborowska podczas konkursu

finaliści konkursu

zdjęcia pochodzą z archiwum organizatorów konkursu "Tischnerowskie ślady"

Ostatnim konkursem, jaki odbył się w naszym liceum, to szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W konkursie wzięło udział, co bardzo cieszy, 30 uczestników. Do finału diecezjalnego zakwalifikowali się: Magdalena Biela z 1f oraz Łukasz Hałat i Anna Studnicka z 2c.
Na koniec chciałbym podziękować wszystkim uczniom za zaangażowanie w konkursy religijne. Dajecie przez to świadectwo o tym, co jest ważne w Waszym życiu.

ks. mgr  Adam Garlacz