Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

PASMO SUKCESÓW MŁODYCH DZIENNIKARZY Z "PERYSKOPU"

laureatki z opiekunem

Niedawno zdominowali Powiatowy Konkurs Publicystyczny „O Laur Peryskopu”, zdobywając łacznie 8 nagród i wyróżnień, następnie nagrodzono ich III nagrodą (Izabela Gostek) i dwoma wyróżnieniami (Katarzyna Świtała i Piotr Jamrozik) w kategorii „formy dziennikarskie” na małopolskim XXXIV Festiwalu Artystycznym Młodzieży, by w końcu zabłysnąć, podobnie jak w roku ubiegłym, na forum krajowym, zyskując tytuł finalistek (Katarzyna Kapała i Izabela Gostek) w Ogólnopolskim Konkursie na Felieton pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej rozstrzygniętym 14 kwietnia b.r. we Wrocławiu.

 

Potwierdziły się ubiegłoroczne słowa przewodniczącego jury prof. dr hab. Stanisława Beresia z Uniwersytetu Wrocławskiego o lokalnych, w tym wadowickiej, „szkołach felietonu”.nagrodzone uczennice         Co łączy tych wszystkich młodych ludzi? Otóż są oni dziennikarzami pisma I LO im. Marcina Wadowity „Peryskop”, które od lat zdobywa nagrody na konkursach dziennikarskich od powiatowych po ogólnopolskie, pozwalając rozwijać uczniom ich pasje i zainteresowania.

„To że spod mojego pióra wychodzą mniej lub bardziej udane teksty okupione jest ciągłym krytycznym nadzorem opiekuna naszej gazety profesora Odrozka, który nakłania do nieustannego doskonalenia tekstów, bo chce wywoływać, jak to jest napisane w stopce „Peryskopu”, „twórczy niepokój”. Ale ja sama też mam poczucie ciągłego niedosytu, bo wydaje mi się po czasie, że mogłabym z tematu „wyciągnąć więcej”. Prawdziwa satysfakcja przychodzi wtedy, gdy ktoś doceni a nawet nagrodzi moją pracę, a felieton czy reportaż skłoni go do refleksji nad poruszonym problemem” - powiedziała wielokrotna laureatka nagród i wyróżnień dziennikarskich Izabela Gostek.

Gratulujemy – mamy nadzieję, że... ciąg dalszy nastąpi!

mgr Henryk Odrozek