Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

RELACJA Z APELU Z OKAZJI DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Czy zastanawialiście się kiedyś kim byli nasi szanowni nauczyciele w młodości? Posłuchajcie…

IMG 0136

W scenie pierwszej pojawiła się na lekcji chemii uczennica Anna Wnęk. Stała pod tablicą gotowa do odpowiedzi,  jednak zaczęła się wahać, dziwnie się zachowywała i nagle zaczęła recytować emocjonalnie:

O kwasy karboksylowe!
Czymże jesteście wobec potęgi glicerolu
W jakich reakcjach spotykacie się z tlenkiem sodu
Czyż nie wspieracie już wodorotlenku jodu?
Mieszaniny jednorodne, niejednorodne
Jam Was zamienię na węglowodorów pochodne,
Jak dwa atomy tworzące cząsteczkę
Tak i ja teraz błagam o piąteczkę…


Uczennica była zdezorientowana, zdziwiona co się stało. Widać, że doznała olśnienia humanistycznego…

W drugiej scenie pojawił się uczeń Paweł Potoczny, siadł na krześle z gitarą, wokoło niego zebrały się dziewczyny, wpatrzone słuchały jego piosenki. Jedna z dziewczyna z wrażenia zemdlała.  Podbiegła pani Stopyra i nie przestając ćwiczyć powiedziała: Spokojnie! Wiem co robić! Sprawdzić oddech! Pozycja boczna! Zatamować krwotoki! Kupić masło… A! Nie… to lista zakupów! Unieruchomić kręgosłup!

Następny na scenę wszedł p. Sławomir Ficek w czterech parach okularów, a na końcu p. Tomasz Cupak, zaprosił do klubu, gdzie rozpoczyna się szkolna dyskoteka.

W przerwie między pierwszą, a drugą częścią apelu rozegrał się dobrze zapowiadający się zespół muzyczny o nazwie ONZ, rozgrzewając licznie zgromadzoną publiczność na widowni.
Część druga to Gala rozdania nagród dla wyjątkowych nauczycieli. Młodzież szkolna w głosowaniu wybrał zwycięzców w następujących kategoriach:

Słońce czy deszcz, poniedziałek czy piątek. Zawsze się uśmiecha. Jest jak dobry duch, który potrafi poprawić humor każdemu kto wstał lewą nogą. W kategorii PROMIENNY UŚMIECH zwyciężył Prof. Tomasz Cupak!

Praca nauczyciela nie należy do najłatwiejszych i wymaga cierpliwości. Nagroda w kategorii STALOWE NERWY przypadła Ks. Stefanowi Trojanowi!

Znasz ten głos, rozpoznasz go wszędzie. Czasami nie możesz zasnąć, bo ciągle słyszysz go w głowie. W kategorii MIKROFON ROKU zwyciężył Prof. Sławomir Ficek!

Nauczyciel, który ma doskonały wzrok. Widzi wszystko. Nawet najbardziej doskonała próba ściągania nie ujdzie jego uwadze. W kategorii SOKOLI WZROK wygrywa Prof. Czesława Bloch!

Wszyscy lubimy wesołych nauczycieli, takich z poczuciem humoru, którzy każdą sytuację potrafią obrócić w żart. Kto nas rozśmiesza i czyni lekcje niebanalnymi? Nagrodę w kategorii ŻARTOWNIŚ ROKU otrzymał Prof. Rafał Cmunt!

Nie ma sytuacji bez wyjścia, a każdy problem można rozwiązać. Cierpliwie wysłucha wszystkich problemów i postara się pomóc. W kategorii POMOCNA DŁOŃ wygrywa Prof. Krzysztof Kosek.

Nagroda dla nauczyciela, którego wykłady są zawsze ciekawe, pełne pasji i zaangażowania. ZASKAKUJĄCE 45 MINUT przypadło w udziale Prof. Grzegorzowi Ceremudze.

Najważniejszą nagrodą, ostatnią w dzisiejszej gali, jest NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH. Jaki nauczyciel posiada wszystkie cechy niezbędne by być pedagogiem doskonałym? Prof. Paweł Potoczny odebrał nagrodę wśród burzy braw zgromadzonej publiczności.

Apel zakończył przewodniczący samorządu szkolnego, składając życzenia wszystkim nauczycielom naszej szkoły z okazji ich święta.W rolach głównych wystąpili: Ewelina Guzdek w roli Prof. Anny Wnęk, Iza Master w roli Anioła, który jej się objawił. Bartek Targosz zagrał Prof. Pawła Potocznego, a Agnieszka Śpiewak jego wybrankę. Karolina Foszman wcieliła się w rolę Prof. Małgorzaty Stopyry. Kacper Wojtaszek wcielił się w role Prof. Sławomira Ficka. Prof. Tomasz Cupak zagrał samego siebie. Prof. Ewa Kołek zagubiła się na planie klucząc do wyjścia na swoim rowerze. Przedstawienie prowadziły Wiktoria Szostek i Ola Jasińska, a galę prowadziły i całość wyreżyserowały: Asia Radecka, Natalia Kudela i Marta Ptak. W pozostałych rolach zagrali uczniowie klasy 2f. Sprawozdanie na podstawie tekstu scenariusza oraz zdjęcia przygotował wychowawca klasy - mgr Rafał Cmunt, który jest baaaaaaardzo dumny ze swojej klasy, bo to był naprawdę udany dzień :)