logo ok1

 

 herb1

bip

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 

XxY

 

rodzicuonet

PÓŁFINAŁ XVII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KRASOMÓWCZEGO ROZSTRZYGNIĘTY !!!

OKK 2014 PÓŁFINAŁW WADOWICACH

 

„Pięknie i  z sensem” - półfinał  XVII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Wadowicach rozstrzygnięty

12 krasomówcow z 5 szkół ponadgimnazjalnych powiatów wadowickiego i oświęcimskiego spotkało się w sobotnie przedpołudnie 25 października b.r. w Wadowickim Centrum Kultury, by po zaciętej rywalizacji wyłonić reprezentanta Małopolski Zachodniej do finału Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, który odbędzie się 7 listopada w Katowicach.

 

Tegoroczny półfinał konkursu, zorganizowany tradycyjnie przez naszą szkołę I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach, polegał na wygłoszeniu 5 – minutowej oracji osnutej wokół hasła przewodniego: „Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym” (A.Einstein). Jury w składzie: dr Łucja Staniczkowa, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Górnośląskiego – przewodnicząca, Marta Królik – wicestarosta wadowicki, Alina Wolas – kierownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Wadowicach miało niełatwy orzech do zgryzienia, bo, jak podkreśliła w podsumowaniu przewodnicząca, poziom był wyjątkowo wysoki i wyrównany. Ostatecznie zdecydowano, że pierwsze miejsce i kwalifikację do finału otrzyma Karol Nowak z LO w Andrychowie, II miejsce przyznano Karolinie Twardy z LO w Oświęcimiu, a trzecie Michałowi Sikorskiemu z I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach, który w wyniku głosowania uczestników został także wyróżniony Nagrodą Publiczności. Ze względu na wysoki poziom jury  zdecydowało się także przyznać wyróżnienia Paulinie Maciejczyk z LO w Andrychowie, Bartłomiejowi Targoszowi z I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach oraz Kindze Kachnik z Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach.

IMG 2521  IMG 2523 
 nagrodzeni w konkursie wyróżnieni w konkursie

Nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach, wręczali członkowie jury w towarzystwie dyrektora naszej szkoły Janiny Turek jako przedstawicela organizatora. Na zakończenie dr Łucja Staniczkowa podkreśliła bardzo dobrą organizację, wysoki poziom i serdeczną atmosferę półfinału wadowickiego, jednego z siedemnastu rozgrywanych na terenie całego kraju. Dodajmy, że tradycyjnie na imprezie organizowanej przez nasze liceum była obecna Maria Talaga – przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego, a całość sprawnie i z wdziękiem poprowadziły Justyna Ciepły i Izabela Gostek z 3f.

mgr Henryk Odrozek