logo ok1

 

 herb1

bip

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 

XxY

 

rodzicuonet

DZIEŃ PIERWSZAKA 2014

 D6D6452

 

 Dnia 15 listopada 2014 roku odbył się w naszej szkole "Dzień Pierwszaka". Uczniowie licznie zjawili się w szkole, co było miłym zaskoczeniem, ponieważ była to sobota, w którą odrabialiśmy zajęcia z dnia 10 listopada. Choć konkurencje zaczynały się od czwartej lekcji, już o godzinie 8:00 słychać było przygotowania naszych pierwszaków do ICH DNIA. Z największym przejęciem mówili o niewątpliwie najważniejszej konkurencji - Twoja Twarz Brzmi Znajomo,  w której mieli wcielić się w sławnych artystów i zaśpiewać piosenkę - ale nie byle jaką - piosenkę o swojej klasie...

Gdy wybrzmiał dzwonek oznaczający rozpoczęcie czwartej lekcji - a więc "Dnia Pierwszaka", wszyscy przeszli na trybuny, aby dopingować przedstawicieli poszczególnych klas pierwszych.


Pierwsza konkurencja, choć z pozoru banalna, sprawiła im dużo kłopotu.. Tor przeszkód, który mieli pokonać, mając związane ręce, a więc w parach.. Choć było ciężko i ciężej wszystkim klasom udało się ukończyć tę konkurencję.. Choć nie obyło się bez powtórek - Jury, w składzie pani Janina Turek, pani Magdalena Winter, pan Tomasz Cupak, Michał Sikorski, Natalia Bieniek oraz Izabela Łysoń zarządziło powtórkę dla dwóch, "aby było bardziej fair", co było bardzo słuszną decyzją.


Kolejną konkurencją było, jak na 'Koty' przystało - picie mleka. Pierwszaki musiały za pomocą samego języka wypić miseczkę mleka - rywalizacja była zawzięta, nie brakowało śmiechu i złośliwych, choć wypowiadanych żartobliwie, uwag pod adresem pierwszaków :)


Trzecia konkurencja była najbardziej specyficzna.. Polegała na utworzeniu z trzech osób tzw. "taczek" i przejściu w ten sposób jednej długości sali gimnastycznej.. Niektórzy od razu załapali o co chodzi, inni trochę później a jeszcze inni w ogóle, przez co tej właśnie konkurencji nie ukończyli.
Jak zwykle nie mogło zabraknąć tańca! Czwórkami, reprezentanci klas tańczyli przed xboxem, po dwie osoby z każdej klasy. Największym zaskoczeniem było dołączenie do ostatniej pary tańczących Karoliny i Krzyśka, którzy prowadzili "Dzień Pierwszaka".


Po tej konkurencji napięcie zaczęło rosnąć, ponieważ zbliżała się najbardziej wyczekiwana konkurencja dnia.. Pierwszaki biegały, przebierały się w stroje, podgrywały na gitarach.. W tej konkurencji występowali od klasy g do klasy a, odwrotnie niż poprzednio. Choć oczekiwaliśmy wiele po tej konkurencji, każdy z nas był w szoku! Od razu było widać, że w każdy występ włożono wiele pracy, wysiłku i czasu. Niektórzy przeszli samych siebie! Pozwoliło nam to dostrzec liczne talenty wśród nowych uczniów naszej szkoły, docenić ich potencjał i wreszcie 'zaakceptować' już nie jako 'Koty' ale jako pełnoprawnych uczniów I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Decyzją Jury, w tej konkurencji najlepsza okazała się klasa 1D (biol-chem-mat), a to pewnie za sprawą największej gwiazdy tegorocznej Eurowizji, Conchity Wurst, która odwiedziła naszą szkołę podczas ich występu. Ogólna opinia zgadzała się z decyzją Jury, a więc ta klasa na nagrodę naprawdę zasłużyła. Występy wszystkich klas były wyjątkowe - choćby mat-fizu, w którym wystąpił pan Krzysztof Kosek, czy klasy f, która pokazała wręcz krótkie przedstawienie, lecz niestety, zwycięzca może być tylko jeden..


Największą liczbę punktów, a co za tym idzie, pierwsze miejsce w "Dniu Pierwszaka" wywalczyła sobie klasa 1E, drugie - klasa 1D, a trzecie - klasa 1A. Za miejsca na podium rozdano następujące nagrody - 1,2 i 3 dni bez pytania. Oprócz tego, za zwycięstwo w konkurencji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" klasa 1D została nagrodzona kolejnym dniem bez pytania.

Pierwszakom gratulujemy i mówimy oficjalnie/nieoficjalnie: "Witajcie w Gimplu!"

Bartek Targosz

fot. Izabela Łysoń

fot. Zygmunt Górski