Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

COMENIUS W NORWEGII - RELACJA CZWARTA !!!

DSC 0371

 

 

 

Wszystko dobre, co się dobrze kończy...

 

 

 

Plan pierwszy

Thor Heyerdahl i wszystko jasne! Norwegowie nie mogli nie zaprezentować jednego z najwybitniejszych podróżników, który na tratwie "Kon - Tiki" w 1947 roku przepłynął przez cały Pacyfik: z Peru do wybrzeży Polinezji. Projekcję filmu nominowanego w*nbsp;2012 roku do Oscara nagrodzono gromkimi brawami.

DSCF2154

Plan drugi

 Podzielona na międzynarodowe grupy młodzież mądre słowo "ewaluacja" wypełniła dyskusją na temat roli historii, lekcji historii oraz wiedzy o krajach partnerskich dla rozwoju świadomości europejskiej uczniów naszych szkół. Efekty ich pracy zobaczyliśmy na zrealizowanych samodzielnie przez uczestników tych zespołów filmikach, które posłużą na kolejnym spotkaniu w Niemczech do zrealizowania podsumowującego program reportażu.

 DSCF2174 DSCF2181 

DSCF2191

Plan trzeci

Na zakończenie merytorycznej części projektu organizatorzy wręczyli wszystkim zespołom narodowym dyplomy uczestnictwa. W imieniu szkół zaproszonych do Lillesand koordynator całego programu Eleonore Beinghaus podziękowała gospodarzom za przyjazną atmosferę i świetną organizację spotkania.

 DSCF2219 DSCF2214 
 IMG 2507 IMG 2509 

IMG 2513

Ostatni klaps!

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Takim dobrym zakończeniem było wspólne ognisko "na śniegu" połączone ze współzawodnictwem i grami towarzyskimi - jedną z konkurencji: bieg sztafetowy z kartoflem na łyżce wygrała nasza ekipa na czele z najlepszym biegaczem wśród nauczycieli "Wadowity" panem Zygmuntem Górskim.

 DSCF2239 DSCF2306 
 DSCF2313 DSCF2341 

DSCF2345

Z pokładu samolotu mówimy:
Ha det bra Lillesand! Willkommen Bad Bergzabern!

mgr M. Włoch, mgr Z. Górski, mgr H. Odrozek