Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

5 października 2019 wyruszyliśmy w Tatry. Pogoda się trochę zagapiła...

DSC 4015Wyjechaliśmy wcześnie tradycyjnym szlakiem w góry, przez nowo oddany, efektowny odcinek zakopianki. Po drodze Marysia opowiedziała nam o pięknym, drewnianym kościółku w Piątkowej i o brawurowej akcji strażaków, dzięki czemu został uratowany od pożaru.
      Nasz szlak prowadził przez Kuźnice. O tej dzielnicy Zakopanego opowiedziała nam Ola, a Emila dorzuciła kilka ważnych faktów z historii budowy kolejki na Kasprowy Wierch. Na Halę Gąsienicową szliśmy przez Dolinę Jaworzynki. Po drodze wysłuchaliśmy kilku opowieści: Weronika przybliżyła nam historię Tatrzańskiego Parku Narodowego, Adam opowiedział o kozicach i świstakach, a Olaf o tym co robić, a czego nie robić w razie spotkania z niedźwiedziem.

Schronisko w Murowańcu otoczyło nas swym ciepłem i mogliśmy, chociaż przez chwile, pooglądać padający śnieg, ale nie na nasze głowy:) Ze schroniska jeszcze tylko mały skok nad Czarny Staw Gąsienicowy, jedno z najgłębszych i największych jezior w Tatrach. Tam, kiedy odsłoniły się widoki, zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie, a Wiktoria wyjaśniła nam czym różnią się Tatry Wysokie i Zachodnie.


            W drodze powrotnej, kiedy schodziliśmy coraz niżej i niżej, śnieg zamieniał się w deszcz. Krótkie postoje urozmaicały nam gawędy naszych przewodników. Oliwia opowiedział nam prawdziwą i tą zmyśloną historię Janosika, a na koniec Wiktoria podsumowała wszystkie opowieści wymieniając pięć największych atrakcji turystycznych Tatr.

            Dziękuje pięknie wszystkim wam za doborowe towarzystwo, a Państwu Nauczycielom za fachową opiekę nad młodzieżą. Do zobaczenia na szlaku!      

            Zainteresowanym zbieraniem punktów do GOT podaje rozpiskę do książeczki:

Pasmo górskie T.02.
Kuźnice – schronisko PTTK a Hali Gąsienicowej 10pkt
Pasmo górskie T.01. 
schronisko PTTK a Hali Gąsienicowej – Czarny Staw Gąsienicowy 3pkt
Czarny Staw Gąsienicowy - schronisko PTTK a Hali Gąsienicowej 2pkt
Pasmo górskie T.02
schronisko PTTK a Hali Gąsienicowej – Kuźnice 5pkt
w sumie 20pkt

Opiekun SKKT- mgr Rafał Cmunt