Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

23 września 2009 - Luboń Wielki

Wędrowaliśmy szlakami turystycznymi Beskidu Wyspowego. Wejście na Luboń Wielki 1022 m n.p.m. żółtym szlakiem zwanym percią Borkowskiego było osobliwym przeżyciem. Wszak to jedyny w Beskidach szlak o charakterze wysokogórskim. Panorama ze szczytu Lubonia pięknie prezentuje wyspowy charakter tego Beskidu. Urody dodaje mu fikuśne w charakterze schronisko. Przez Luboń i dalej na Przełęcz Glisne prowadzi Szlak Papieski, co było pretekstem do nawiązania wątku związanego z postacią Wielkiego Turysty. Po zakończeniu wycieczki wybraliśmy się tradycyjnie na lody do Potoczka w Mszanie Dolnej. Test krajoznawczy wyłonił znawcę Beskidu w postaci Maćka Bika. Pogoda dopisała, podobnie jak frekwencja. Pozdrawiam wszystkich uczestników i zapraszam na kolejne wyprawy. Do zobaczenia na szlaku!

Wycieczka ta była wspólnym przedsięwzięciem SKKT i Klubu Językowo-Krajoznawczego przy SALO. Składam tu podziękowania dla p. prof. Zygmunta Górskiego za uczestnictwo w wyjeździe.

mgr Rafał Cmunt - opiekun SKKT