OGŁOSZENIE SKKT

18 maja 2016 roku mija kolejna rocznica urodzin Jana Pawła II, papieża, ale też turysty, miłośnika beskidzkiej przyrody.

18 marca 2016 roku około 700 pielgrzymów ruszyło z Andrychowa na cztery trasy EDK. Jedna z nich, tzw. zielona prowadzi z Andrychowa przez Świnną Porębę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymi wędrują nocą, z mapą, kompasem i własnymi intencjami. (patrz zdjęcie; czytaj więcej na www.edk.org.pl).


 edk
http://bielsko.gosc.pl/doc/2408847.Ekstremalni-z-krzyzami-po-gorach

 

21 maja 2016 roku (sobota) zapraszam na wycieczkę fragmentem trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wyruszymy (w dzień) fragmentem trasy zielonej od tamy na Skawie w Świnnej Porębie, przez Jaroszowicką Górę, Łękawicę, Górę Żar, Golgotę, do Klasztoru Bernardynów w Kalwarii.

Szczegóły i zapisy u opiekuna SKKT – Rafała Cmunta

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "ANTYPODY ZNANE I NIEZNANE"

DSC 0380Rozstrzygnięcie konkursu „ANTYPODY ZNANE – NIEZNANE”

20 listopada 2015 roku w gabinecie Pani Dyrektor odbyła się gala pokonkursowa. Rozdanie dyplomów i nagród w szkolnym konkursie wiedzy o Australii, Nowej Zelandii i Oceanii. Zwycięzcą okazał się Wojtek Tutaj z klasy 3e. Gratuluję wielkiej znajomości tematu. Drugie miejsce zajął Tomek Kurzak z klasy 3f, a trzecie - Andrzej Radoń z klasy 2b. Nagrodami były piękne książki o tajemniczej Wyspie Wielkanocnej oraz pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo wyróżnieni zostali uczniowie, którzy zdobyli w teście konkursowym ponad połowę możliwych do uzyskania punktów. Byli to: Roksana Leszczyńska z klasy 1e, Dominik Warchoł z klasy 1f i Maria Cmunt z klasy 2f. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody – owoce Pomelo. Pochodzą one z Azji Południowo-Wschodniej, a dziko rosną na Fidżi, będą w sam raz smakowitym wspomnieniem konkursu. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za udział, laureatom gratuluje wyniku, a Radzie Rodziców składam ponownie podziękowania za ufundowanie nagród.

Z turystycznym pozdrowieniem – Rafał Cmunt

KONKURS "ANTYPODY ZNANE I NIEZNANE"

"Antypody znane i nieznane"„Antypody znane – nieznane”

W związku z rezygnacją Towarzystwa Naukowego Australii, Nowej Zelandii i Oceanii z organizowania zawodów w dotychczasowym kształcie, edycja tegoroczna będzie miała formułę jednoetapowego konkursu szkolnego z nagrodami. Zawody odbędą się 10 listopada 2015 roku w sali nr 6. Uczniowie, którzy zgłosili się do udziału w konkursie proszeni są o zgromadzenie się przed salą o godzinie 8:00. Zawody polegają na rozwiązaniu testu wiedzy ogólnej o regionie Australii, Nowej Zelandii i Oceanii, ze szczególnym uwzględnieniem tematu przewodniego konkursu - Wyspy Wielkanocnej. Pytania konkursowe oparte są głównie o informacje dostępne w internecie, a także na stronie www.anzora.org. Test trwa w godzinach 8:10-9:10. Po jego zakończeniu uczniowie udają się na swoje lekcje.

Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców – dziękuję!

Zapraszam na zawody – organizator konkursu – Rafał Cmunt

TATRY. CZERWONE WIERCHY. 3 PAŹDZIERNIKA 2015 ROKU

IMG 1157

Wybraliśmy się w Tatry na piękną wysokogórską wycieczkę. Naszym celem był Ciemniak 2096m. n.p.m., jeden z czterech szczytów masywu Czerwonych Wierchów. Wyjechaliśmy bardzo wcześnie rano. Trasa wycieczki prowadziła czerwonym szlakiem z Kir przez Upłaz na Ciemniak.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z CIEKAWYM... TEMATEM

Chciałem napisać … z ciekawym człowiekiem, ale było ich trzech! Posłuchajcie.

Spotkanie podróżnicze nt. Głównego Szlaku Beskidzkiego odbyło się w Auli Papieskiej naszego liceum 19 marca o godzinie 16.30. Znacznie wcześniej rozpoczęły się przygotowania. Polegały one na przygotowanie odczytu, auli do wymogów takiego spotkania. Droga do auli od drzwi frontowych szkoły była oznakowana czerwonym szlakiem :). Prelegentami byli uczestnicy letniej wyprawy tym najdłuższym ze szlaków w polskich górach – Panowie: Rafał Cmunt – nauczyciel geografii w naszej szkole, ale też przewodnik beskidzki i opiekun SKKT, zdobywca Korony Beskidów Polskich, Rafał Bzowski – katecheta w Technikum na ul. Wojska Polskiego, miłośnik gór, zdobywca tzw. Korony Beskidów Polskich, wieloletni niegdyś nauczyciel naszej szkoły i ks. Maciej Ścibor, który jest wikariuszem w parafii w Chełmku, poprzednio związany z Wadowicami, był tu księdzem w parafii w Bazylice i katechetą w naszej szkole. Wytrawny piechur, opiekun pielgrzymek wadowickich i uczestnik wypraw drogą św. Jakuba. Tematem spotkania – najdłuższy ze szlaków. Prawdziwe wyzwanie i trofeum w amatorskim światku turystycznym. Nie z powodu przesadnych trudności, ale raczej długości tego szlaku.

Czytaj więcej...

21 MARCA 2015 BESKID MAŁY

IMG 9808

 

W pierwszy dzień wiosny wyruszyliśmy w Beskid Mały do owianej tajemnicą jaskini. Co ciekawe, do tej perełki przyrody naszego Beskidu nie prowadzi szlak turystyczny. Szliśmy zatem na dziko, ale dziwne, bo się nie zgubiliśmy… Kilka informacji o celu naszej wycieczki:
Po raz pierwszy opisał ją żywiecki wójt Andrzej Komoniecki w 1704 roku:

"…jest skała wielka, co przed nią wierzchem woda idzie, a pod nią dziura jest, w którą może sto statku wegnać i w niej tam sposobnie stanąć; będąc w skale obszerno, jak jaskinia jaka z natury uczyniona…"

Czytaj więcej...

POWITANIE WIOSNY Z SKKT

Powitanie wiosny z SKKT21 marca 2015 roku wyruszamy w Beskid Mały do owianej tajemnicą jaskini. Co ciekawe, do tej perełki przyrody naszego Beskidu nie prowadzi szlak turystyczny. Będziemy zatem szli na dziko, na pewno się zgubimy… Kilka informacji o celu naszej wycieczki:

Po raz pierwszy opisał ją żywiecki wójt Andrzej Komoniecki w 1704 roku:
"…jest skała wielka, co przed nią wierzchem woda idzie, a pod nią dziura jest, w którą może sto statku wegnać i w niej tam sposobnie stanąć; będąc w skale obszerno, jak jaskinia jaka z natury uczyniona…"

Szczegóły na tablicy SKKT. Zapisy u opiekuna najpóźniej do czwartku.

Z turystycznym pozdrowieniem – Rafał Cmunt